Artykuły z dnia: 23-09-2020

"Była bardzo ekscentryczną i ekstrawagancką osobą". Zmarła Jackie Stallone, matka Sylvestra

"Była bardzo ekscentryczną i ekstrawagancką osobą". Zmarła Jackie Stallone, matka Sylvestra Jackie Stallone, matka aktora Sylvestra Stallone'a, znana również z udziału w programie "Celebrity Big Brother", zmarła w wieku 98 lat.

Data publikacji: 23-09-2020

Jumper (2008) - moc teleportacji i jej konsekwencje

Chyba każdy z nas przynajmniej raz fantazjował o umiejętności szybkiej teleportacji do dowolnie wybranego miejsca. Nic więc dziwnego, że motyw szybkiej podróży pojawia się w wielu filmach i serialach. Jednym z ciekawszych jest produkcja pod tytułem "Jumper".  Tytuł oryginalny: JumperGat...

Data publikacji: 23-09-2020

Cyber Marian – youtuber z poczuciem humoru. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona

Cyber Marian, a właściwie Dominik Makowski, należy do grona najpopularniejszych polskich youtuberów. Zrobiło się o nim głośno za sprawą filmiku „Ukryty polski MegaMix”. Youtuber przez wiele lat zmagał się z chorobą nowotworową, co opisał w autobiograficznej książce „Dziś tak...

Data publikacji: 23-09-2020

Zaostrzenie ustawy o ochronie zwierząt. Sondaż

71 procent badanych opowiada się za zaostrzeniem ustawy o ochronie zwierząt - wynika z sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM. Zmiany popiera 61 procent ankietowanych na wsi i 70 procent wyborców PiS.

Data publikacji: 23-09-2020

Jarosław Gowin: Wciąż jest szansa na utrzymanie rządów Zjednoczonej Prawicy

"Ryzyko rozpadu koalicji istnieje zawsze. Ja jednak uważam, że wciąż jest szansa na utrzymanie rządów Zjednoczonej Prawicy i mam nadzieję, że weekend posłużył nam wszystkim, by nabrać dystansu" - powiedział w wywiadzie dla poniedziałkowego "Super Expressu" lider Porozumienia Jarosław Gowin.

Data publikacji: 23-09-2020

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" wchodzi do kin

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" wchodzi do kin Debiut fabularny Jana Holoubka pokazuję historię Tomasza Komendy, niesłusznie skazanego za gwałt i zabójstwo 15-latki.

Data publikacji: 23-09-2020

Życie na Wenus? NASA rozważa wysłanie czterech sond

Po sensacyjnym odkryciu w atmosferze Wenus fosfiny (fosforowodoru) - czyli gazu produkowanego na Ziemi przez bakterie beztlenowe - amerykańska agencja kosmiczna NASA rozważa wysłanie do kwietnia przyszłego roku czterech sond na planety Układu Słonecznego. Dwie z nich miałyby trafić właśnie na Wenus.

Data publikacji: 23-09-2020

Ślady życia na Wenus? Przełomowe odkrycie naukowców

Międzynarodowa grupa badawcza, z udziałem Polaka, ogłosiła wykrycie w chmurach na Wenus rzadkiej cząsteczki fosforowodoru (fosfiny). Zaobserwowana ilość raczej wyklucza jako źródło tej substancji procesy niebiologiczne. Być może źródłem mogą być organizmy biologiczne występujące w chmurach.

Data publikacji: 23-09-2020

Przemysław Czarnek następcą Zbigniewa Ziobry? Poseł nie wyklucza

- Na dzień dzisiejszy ministrem sprawiedliwości jest Zbigniew Ziobro. Jeśli będzie wakat na urzędzie, kandydatów jest co najmniej kilku. Ławka potencjalnych szefów tego resortu jest dłuższa niż moje krzesło - mówił w programie Gość Wydarzeń poseł PiS Przemysław Czarnek. Dodał, że nikt z kierownictwa partii nie zaproponował mu, by został wiceszefem ministerstwa Ziobry.

Data publikacji: 23-09-2020

Pierwszy przypadek tropikalnej dengi w Holandii. Kobietę ukąsił komar

Niderlandzki Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska potwierdził pierwszy przypadek infekcji wirusem dengi w Holandii. Wiadomo, że kobieta, u której zdiagnozowano tropikalną chorobę, przebywała wcześniej na południu Francji. Objawy zakażenia pojawiły się u niej już po powrocie z wakacji. Nie podano, jaki jest obecnie stan zdrowia kobiety.

Data publikacji: 23-09-2020

Lampa zabijająca koronawirusa. To pierwsze takie urządzenie na świecie

Japoński producent oświetlenia wprowadził na rynek lampę emitującą światło ultrafioletowe, które zabija koronawirusa, nie zagrażając przy tym zdrowiu ludzi - podała we wtorek agencja Kyodo, oceniając, że jest to pierwsze takie urządzenie na świecie.

Data publikacji: 23-09-2020

Gdańsk: pijany policjant zasnął za kierownicą. Nie przyznaje się do winy

Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku kierował samochodem, mając we krwi ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna usłyszał zarzut i został zawieszony w czynnościach służbowych. Jego koledzy po fachu sprawują teraz nad nim dozór.

Data publikacji: 23-09-2020

"Ziobro albo śmierć". Poseł Solidarnej Polski o przyszłości Zjednoczonej Prawicy

- Zjednoczona Prawica jest skazana na wspaniałe rządy Zbigniewa Ziobry i Jarosława Kaczyńskiego - mówił w programie Debata Dnia poseł Solidarnej Polski Mariusz Kałużny. Ocenił, że minister sprawiedliwości powinien być specjalnie chroniony przez polityków, lecz opozycja dołącza się do chóru gróźb wobec niego.

Data publikacji: 23-09-2020