Artykuły z dnia: 23-09-2021

Sprawa Michała Tuska. Śledczy wyższego szczebla badają wątek wynagrodzenia

Choć prokuratura trzy lata temu umorzyła wątek Michała Tuska, który w ramach umowy z OLT miał przekazywać dane marketingowe z lotniska w Gdańsku, śledczy wyższego szczebla wciąż prowadzą postępowanie dotyczące wypłacenia mu wynagrodzenia.

Data publikacji: 23-09-2021

Pierwszy koncert Rolling Stones po śmierci Charliego Wattsa. "Modlimy się i gramy dla ciebie"

Pierwszy koncert Rolling Stones po śmierci Charliego Wattsa. "Modlimy się i gramy dla ciebie" Rolling Stones pojechali w trasę koncertową, pierwszą po śmierci perkusisty grupy Charliego Wattsa. Po wyjściu na scenę, Mick Jagger powiedział, że "wszyscy tęsknimy za Charliem". - Charlie, modlimy się za ciebie i gramy dla ciebie - wyznał gitarzysta Ronnie Wood.

Data publikacji: 23-09-2021

Agata Kulesza odsłoniła swoją gwiazdę w Łódzkiej Alei Gwiazd na ulicy Piotrkowskiej

Agata Kulesza odsłoniła swoją gwiazdę w Łódzkiej Alei Gwiazd na ulicy Piotrkowskiej Agata Kulesza odsłoniła swoją gwiazdę w Łódzkiej Alei Gwiazd na ulicy Piotrkowskiej. Aktorce towarzyszyła między innymi przyjaciółka i sąsiadka - Katarzyna Nosowska, która po oficjalnej uroczystości udostępniła Kuleszy swój profil na Instagramie, by mogła pozdrowić swoich fanów.

Data publikacji: 23-09-2021

Prasa: Grzegorz Braun nie wpisuje dochodów z Sejmu do oświadczeń majątkowych

"Tajne dochody Grzegorza Brauna" - donosi "Rzeczpospolita". Według gazety poseł Konfederacji nagminnie nie wpisuje części dochodów do swoich oświadczeń majątkowych. Za zatajenie prawdy w oświadczeniu grozi do trzech lat więzienia - przypomina dziennik. Braun zwrócił się do marszałek Sejmu o skorygowanie złożonych przez niego w latach 2020-2021 oświadczeń majątkowych.

Data publikacji: 23-09-2021

Badania: Pozytywny wpływ szczepionki przeciw COVID-19 na zdrowie psychiczne

Według naukowców z Uniwersytetu Południowej Kalifornii uczestnicy niedawnej ankiety stwierdzili, że zaszczepienie się przeciw COVID-19 ułatwiło im życie i zmniejszyło ryzyko przygnębienia.

Data publikacji: 23-09-2021

Naukowcy z UJ: Niewyspany człowiek dochodzi do siebie nawet tydzień

Po długotrwałym okresie niewysypiania się parametry organizmu nie wracają do normy jeszcze przez siedem dni - odkryli naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Data publikacji: 23-09-2021

Jeden kabel do ładowania urządzeń elektronicznych. W czwartek UE zgłosi ustawę do prac w komisji

Komisja Europejska przedstawi w czwartek wniosek ustawodawczy dotyczący wspólnej ładowarki do telefonów komórkowych, tabletów i słuchawek. Celem jest troska o środowisko i ułatwienie korzystania konsumentom.

Data publikacji: 23-09-2021

Chiny budują stację kosmiczną. Statek z zaopatrzeniem Tianzhou-3 dotarł do "harmonii niebios"

Bezzałogowy chiński statek kosmiczny z zaopatrzeniem Tianzhou-3 dotarł do centralnego modułu Tianhe (harmonia niebios) powstającej stacji kosmicznej Tiangong (niebiański pałac) - poinformowała we wtorek agencja EFE za chińską agencją zajmującą się programami kosmicznymi CMSA (China Manned Space Agency).

Data publikacji: 23-09-2021

Prezydent Andrzej Duda o 11 września. Porównał Polskę do Ameryki

Nigdy nie zapomnę tego dnia 11 września 2001 r., tego ataku na Amerykę; to był głęboki szok, coś nie do wyobrażenia - powiedział w środę w Nowym Jorku prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że bohaterstwo strażaków i policjantów, którzy ratowali ludzi z WTC było czymś niewyobrażalnym.

Data publikacji: 23-09-2021

Semeniuk: Sterczewski i Jachira powinni jechać do Turowa zamiast do Usnarza

Posłowie Sterczewski czy Jachira, zamiast ośmieszać Polskę na granicy (polsko-białoruskiej – red.), powinni wybrać się w delegację do rodzin, które od jutra mają tracić pracę – powiedziała wiceminister Olga Semeniuk. Nawiązała do nakazu rezygnacji z eksploatacji eletrowni Turów, za której działanie Polska powinna płacić kary zgodnie z decyzją TSUE.

Data publikacji: 23-09-2021

Trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19. Decyzja o rozszerzeniu grupy, która ją otrzyma

W piątek ruszy rejestracja na trzecią dawkę szczepionki dla medyków i osób powyżej 50. roku życia. Skierowanie będzie można dostać w dwa dni. Rząd podjął decyzję o dawce przypominającej, bo rośnie liczba zakażeń. Dziś mamy ich prawie 900. Najwięcej od maja.

Data publikacji: 23-09-2021