Artykuły z dnia: 23-10-2020

Shiginima Launcher - zagraj w Minecraft

Jaka jest recepta na sukces gry komputerowej? Okazuje się, że otwarty świat stworzony z sześcianów o różnych właściwościach. Takim rozwiązaniem, które zyskało miliony fanów na całym świecie jest Minecraft, w którego możemy zagrać zupełnie za darmo za pośrednictwem...

Data publikacji: 23-10-2020

Channing Tatum – czyli Magic Mike. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Channing Tatum to amerykański aktor, tancerz, model oraz producent filmowy. Zrobiło się o nim głośno za sprawą takich filmów jak „Step Up: Taniec zmysłów”, „21 Jump Street”, „I że cię nie opuszczę” i „Magic Mike”. W przeszłości był stript...

Data publikacji: 23-10-2020

Łamanie covidowych zakazów. Sądy uchylają mandaty

Prawnicy uważają, że im bardziej rzetelna byłaby legislacja, tym mniej spraw związanych np. z noszeniem maseczek trafiałoby do sądów - informuje we wtorek (20 października) "Rzeczpospolita". Jak podaje gazeta, sądy uchylają mandaty, bo prawo jest niejasne.

Data publikacji: 23-10-2020

Wielkie ćwiczenia. Armia wezwie nawet 200 tys. rezerwistów

W przyszłym roku armia w sposób skokowy planuje zwiększyć liczbę rezerwistów wzywanych na obowiązkowe ćwiczenia. Może wezwać ich nawet do 200 tysięcy - informuje we wtorek (20 października) "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 23-10-2020

Jej zdjęcia były na okładkach. Dziś mówi: to nie ja

Jej zdjęcia były na okładkach. Dziś mówi: to nie ja Była modelką, pięknością wielbioną przez Andy'ego Warhola i Salvadora Dalego. Dziś, patrząc na swoje modowe zdjęcia, mówi: to nie ja, to wytwór fotografa i stylisty. Walczy o prawa kobiet, wykłada antropologię, jest filozofką. Z Benedettą Barzini w swoim vlogu "VITAlia" rozmawia Maria Mikołajewska.

Data publikacji: 23-10-2020

"Gryka" była rabowana dwukrotnie. Po 74 latach wróciła na swoje miejsce

"Gryka" była rabowana dwukrotnie. Po 74 latach wróciła na swoje miejsce Akwarela Stanisława Masłowskiego została przekazana do Muzeum Narodowego w Warszawie. W swojej historii obraz został skradziony dwukrotnie. Kilka miesięcy temu został rozpoznany podczas jednej z aukcji.

Data publikacji: 23-10-2020

Jak długo możemy zarażać koronawirusem SARS-CoV-2? To zależy od przebiegu choroby

Jak długo osoba zakażona SARS-CoV-2 może zarazić innych? Przy łagodnych objawach można przekazać patogen innym przez czas nie dłuższy niż około 10 dni, ale przy ciężkim przebiegu - nawet przez 20 dni. Tak wynika z analizy kilkudziesięciu badań na ten temat przeprowadzonej przez naukowców z USA.

Data publikacji: 23-10-2020

Czy inne koronawirusy mogą nas uodpornić nas na SARS-CoV-2? Prof. Krzysztof Pyrć tłumaczy

Zakażenie innymi koronawirusami nie powoduje powstania przeciwciał rozpoznających SARS-CoV-2, ale być może dzięki temu, że koronawirusy spotykamy często - mamy pewne narzędzia do obrony. Ewidentnie jest ona jednak niewystarczająca - uważa prof. Krzysztof Pyrć z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Data publikacji: 23-10-2020

Dzieci wypijają miliony cząsteczek mikroplastiku dziennie. To przez karmienie butelkami

Dzieci karmione plastikowymi butelkami połykają dziennie miliony cząsteczek tworzyw sztucznych, zwanych mikroplastikami - twierdzą naukowcy z międzynarodowego zespołu badawczego. Cząsteczki są uwalniane podczas sterylizacji pojemników w wysokich temperaturach. Zagrożenie jest znacznie wyższe niż wcześniej sądzono. Niebezpieczne mogą być także czajniki i pojemniki na żywność z polipropylenu.

Data publikacji: 23-10-2020

Rząd zamknie gastronomię, ograniczenia dla młodzieży? Nieoficjalne informacje

Premier ogłosi w piątek całkowite zamknięcie stacjonarnej gastronomii. Od poniedziałku będzie dozwolona tylko sprzedaż na wynos - informują nieoficjalnie wp.pl i Radio Wnet. Wprowadzony ma zostać również zakaz opuszczania domów dla seniorów i młodzieży bez opieki osoby dorosłej.

Data publikacji: 23-10-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Czwartek, 22 października

Kolejny dzień z rekordową liczbą zakażeń i zgonów z powodu COVID-19 - w czwartek odnotowano ponad 12 tys. nowych przypadków, zmarło 168 osób. Ognisko koronawirusa wykryto m.in. w szpitalu dziecięcym w Poznaniu. Sejm zadecydował dziś o uchwaleniu ustawy pomagającą walczyć ze skutkami pandemii. Tymczasem Niemcy wprowadzają nowe ograniczenia dla podróżnych z Polski, a Czechy wprowadziły lockdown.

Data publikacji: 23-10-2020

Rosyjsko-amerykańska załoga stacji kosmicznej wróciła na Ziemię

Rosyjsko-amerykańska załoga stacji kosmicznej ISS powróciła w czwartek rano na Ziemię po trwającej 196 misji na pokładzie stacji - poinformowała rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos.

Data publikacji: 23-10-2020

7 mln zł na pomnik w dobie pandemii. Decyzja katowickich radnych dzieli społeczeństwo

Na Śląsku rekordowe zakażenia, a Katowice - z funduszu na walkę ze skutkami Covid-19 - chcą wybudować pomnik. Inwestycja ma kosztować ponad siedem milionów złotych. Materiał reportera Wydarzeń Marka Sygacza.

Data publikacji: 23-10-2020