Artykuły z dnia: 23-11-2020

To tylko seks – pikantna komedia romantyczna

"To tylko seks" to pełnometrażowa komedia romantyczna produkcji USA. Reżyserem i jednym ze scenarzystów jest Will Gluck. Wytwórnie odpowiedzialne za tę produkcje to Screen Gems, Castle Rock Entertainment, Zucker Productions, Olive Bridge Entertainment. Światowa premiera miała miejsce 2...

Data publikacji: 23-11-2020

Paweł Pawlikowski – twórca oscarowej Idy. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Paweł Pawlikowski jest polskim reżyserem i scenarzystą filmowym. Do jego największych sukcesów należy „Ida”, która w 2015 roku jako pierwszy polska produkcja została nagrodzona Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Filmowiec stworzył też takie filmy jak „Z...

Data publikacji: 23-11-2020

Bezdomny ukarany mandatem za brak maseczki. Tłumaczy się, że rozmawiał z kotami

63-letni gdański mężczyzna w kryzysie bezdomności otrzymał mandat za brak maseczki. Twierdzi, że nie zamierza go płacić. Bezdomni w innych miastach mają więcej szczęścia, tam policjanci podczas interwencji rozdają im maseczki.

Data publikacji: 23-11-2020

Jarosław Gowin o Stanisławie Dziwiszu: Nie jestem zaskoczony

- Nie jestem zaskoczony – w ten sposób wicepremier Jarosław Gowin skomentował na łamach "Super Expressu" oskarżenia kardynała Stanisława Dziwisza o tuszowanie przypadków pedofilii w Kościele katolickim.

Data publikacji: 23-11-2020

Coppola zmienił początek i zakończenie. "Ojciec chrzestny III" w nowej wersji trafi do kin 

Coppola zmienił początek i zakończenie. "Ojciec chrzestny III" w nowej wersji trafi do kin  Francis Ford Coppola od dawna zapowiadał reżyserską wersję trzeciej części trylogii "Ojciec chrzestny". 4 grudnia trafi ona do amerykańskich kin - przemontowana, ze zmienionym początkiem i zakończeniem. Reżyser zapewnia, że będzie znacznie bliższa jego pierwotnej wizji niż poprzednia, zmieniona na żądanie producentów.

Data publikacji: 23-11-2020

Nagrody EnergaCamerimage rozdane. Wyróżnienie dla filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"

Nagrody EnergaCamerimage rozdane. Wyróżnienie dla filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" Autor zdjęć Joshua James Richards otrzymał Złotą Żabę w konkursie głównym Festiwalu EnergaCamerimage za film "Nomadland". Konkurs filmów polskich wygrała "Zieja" w reżyserii Roberta Glińskiego ze zdjęciami Witolda Płóciennika. Nagrodę specjalną otrzymał Johnny Depp. Zwycięzcą konkursu debiutów reżyserskich został film "25 lat niewinności" w reżyserii Jana Holoubka.

Data publikacji: 23-11-2020

Naukowcy o asteroidzie Apophis: Nie można wykluczyć ryzyka kolizji z Ziemią

Choć wcześniej wykluczono takie ryzyko - według nowych wyliczeń asteroida Apophis, która zbliży się do Ziemi m.in. w 2068 roku, może wejść na kolizyjny tor. To dlatego, że nierównomiernie emituje ciepło, co nieznacznie zmienia tor jej lotu.

Data publikacji: 23-11-2020

Nieudany start rakiety Vega z satelitą współtworzonym przez Polaków

"Z przykrością informujemy o nieudanym starcie rakiety Vega Europejskiej Agencji Kosmicznej. Na pokładzie rakiety znajdowały się dwa satelity, w tym jeden współtworzony przez Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk" - poinformowała Ewelina Zambrzycka-Kościelnicka z CBK PAN.

Data publikacji: 23-11-2020

Białogard: 5-latek utonął w studzience. Skazana urzędniczka nadal pracuje w magistracie

Jak udowodnili śledczy, Ewelina S., odpowiadająca w Urzędzie Miasta Białogard za stan techniczny kanalizacji nie dopilnowała swoich obowiązków. Zakończyło się to śmiercią 5-latka, który wpadł do pozbawionej włazu studzienki nieopodal placu zabaw. Kobieta usłyszała wyrok, ale nadal pracuje w magistracie. - Największy wyrok nie zwróci życia naszemu dziecku - powiedział ojciec zmarłego chłopca.

Data publikacji: 23-11-2020

Nowy sposób na koronawirusa. Opracowano ochronny spray do nosa

Spray do nosa, który zapobiega infekcji koronawirusem, jak również zarażaniu nim innych, został opracowany przez naukowców z Uniwersytetu w Birmingham - podała w czwartek stacja Sky News.

Data publikacji: 23-11-2020

Polscy studenci opracowali cyfrowy stetoskop. "To jest przyszłość"

Tradycyjny lekarski atrybut - stetoskop - zmienia swoje oblicze. Wkrótce ma być majstersztykiem współczesnej technologii, który pomoże lekarzom w diagnozie skuteczniej niż zwykłe osłuchanie pacjenta. To ważny projekt studentów wrocławskich uczelni. Więcej w materiale Wydarzeń.

Data publikacji: 23-11-2020

Sosnowiec: śmietniki wkopane pod ziemię. To sposób, by nie spali w nich bezdomni

Co zrobić, aby bezdomni nie nocowali w śmietnikach, a mieszkańcy czuli się bezpiecznie? W Sosnowcu pojemniki na odpadki wkopano w ziemię. Śmieci wywozi z nich specjalny pojazd wyposażona w dźwig. Wkrótce w mieście pojawi się druga taka śmieciarka, ponieważ jedna nie może często obsługiwać podziemnych silosów.

Data publikacji: 23-11-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Niedziela, 22 listopada

W niedzielę MZ poinformowało o blisko 18,5 tys. zakażeń, to najmniejsza liczba od początku listopada. Zmarło kolejnych 330 osób. Trwa gorąca dyskusja nad strategią rządu ws. przeciwdziałania pandemii. Burmistrz Zakopanego chce zmiany decyzji dotyczącej ferii. Doradca prezydenta zamiast siłowni zaleca stretching albo jogę.

Data publikacji: 23-11-2020