Artykuły z dnia: 23-11-2021

Sondaż: Wygrywa PiS, KO zmniejsza dystans

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35 proc. głosów. Na drugim miejscu plasuje się odrabiająca straty Koalicja Obywatelska - wynika z sondażu Ipsos.

Data publikacji: 23-11-2021

Małgorzata Wassermann: Przecież my się wszyscy pozabijamy

- Nie mogę wytrzymać tego jazgotu, który jest wokół, tej walki. Na przykład wprowadzenie tego wulgaryzmu do języka publicznego jest dla mnie nie do przyjęcia - mówi posłanka PiS Małgorzata Wassermann. Jej zdaniem "dzisiaj powinniśmy wszyscy zastanowić się, jakie poglądy wyznajemy, dokąd zmierzamy i zrobić krok wstecz".

Data publikacji: 23-11-2021

"Żeby nie było śladów". Kolejne prestiżowe nagrody dla polskiego kandydata do Oscara

"Żeby nie było śladów". Kolejne prestiżowe nagrody dla polskiego kandydata do Oscara Film Jana P. Matuszyńskiego "Żeby nie było śladów" został wybrany Najlepszym Filmem Fabularnym na Festiwalu Kina Środkowoeuropejskiego 3KinoFest w Pradze. Wcześniej zdobył także nagrodę za najlepszą reżyserię na festiwalu filmowym w niemieckim Chociebużu.Ponadto obraz wygrał w Chicago Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce.

Data publikacji: 23-11-2021

"Niech toną" Wojciecha Bojanowskiego z nagrodą Festiwalu Filmów o Prawach Człowieka w Neapolu

"Niech toną" Wojciecha Bojanowskiego z nagrodą Festiwalu Filmów o Prawach Człowieka w Neapolu Reportaż "Niech toną" Wojciecha Bojanowskiego otrzymał Nagrodę im. Samii Yusuf Omar - jedną z pięciu głównych nagród 13. edycji Festiwalu Filmów o Prawach Człowieka w Neapolu (Festival del Cinema dei Diritti Umani di Napoli). Festiwal odbywał się pod hasłem "PRZEŚLADOWANI – Życie odrzucone przez nadużycia władzy".

Data publikacji: 23-11-2021

Naukowcy "prześwietlili" planetoidy. Jedna ma kształt kości

Międzynarodowy zespół naukowców, w tym z Polski, opublikował wyniki badania nad polanetoidami, które nazwał "skokiem naprzód" w badaniach tych obiektów. Dzięki zdjęciom w ogromnej rozdzielczości, wykonanym teleskopem VLT, udało się zebrać cenne informacje na temat kilkudziesięciu z największych obiektów w głównym pasie planetoid pomiędzy orbitami Marsa i Jowisza.

Data publikacji: 23-11-2021

Wirus RSV. Niezwykła skala zachorowań. Dlaczego jest ich tak dużo?

Wirus RSV zaatakował wcześniej niż zwykle. Dla starszych nie jest groźny, ale bywa bardzo niebezpieczny dla najmłodszych pacjentów. Na oddziałach pediatrycznych brakuje miejsc, a lekarze mówią, że sytuacja jest dramatyczna. Do tematu wirusa RSV odniósł się także wirusolog prof. Włodzimierz Gut.

Data publikacji: 23-11-2021

Nowy sondaż pokazuje spadek PiS-u. "Wyborcy nie znaleźli alternatywy"

Na Prawo i Sprawiedliwość (wraz z Solidarną Polską i Republikanami) zagłosowałoby 29 proc. ankietowanych deklarujących udział w wyborach, na Koalicję Obywatelską - 24 proc., na Polskę 2050 - 10 proc., na Lewicę - 7 proc., na Konfederację - 5 proc. - wynika z listopadowego sondażu Kantar Public.

Data publikacji: 23-11-2021

Józefów. Sąsiadka wypowiedziała wojnę. Rzuca petardami, rozkłada gwoździe

Rodzina państwa Matrybów z Józefowa na Mazowszu ma problem z uciążliwą sąsiadką. Kobieta m.in. rozkłada gwoździe na drodze, rzuca petardami i kamieniami w okna. Według Matrybów kobieta ma pretensję o użytkowanie drogi, której nie jest właścicielką. Materiał Interwencji.

Data publikacji: 23-11-2021

Koronawirus w Radomiu. Siedem karetek w kolejce przed szpitalem. "Czekamy, aż ktoś umrze" [WIDEO]

Wydarzenia Polsatu pokazały film od ratownika medycznego, na którym widać siedem karetek czekających w kolejce do szpitala w Radomiu. W każdej był pacjent z koronawirusem, trzech w ciężkim stanie. - Dyspozytornia nie ma pomysłu co z nami zrobić – mówił ratownik.

Data publikacji: 23-11-2021

Jakucja. Są wyniki badań nad żyjącym 20 tys. lat temu nosorożcem włochatym

Odnaleziony nosorożec włochaty wciąż żywił się mlekiem matki, gdy zmarł w epoce plejstocenu - podali rosyjscy naukowcy. Podzielili się oni pierwszymi wynikami badań dotyczących najlepiej zachowanego na świecie ciała tego zwierzęcia żyjącego w Jakucji co najmniej 20 tys. lat temu.

Data publikacji: 23-11-2021

Naukowcy: chodzenie spać między godz. 22 a 23 jest najzdrowsze dla serca

Obszerne badanie wskazało, że osoby chodzące spać po północy mają o 25 proc. wyższe ryzyko rozwoju chorób układu krążenia, niż zasypiające między godz. 22 a 23. Zasypianie zbyt wczesne również szkodzi.

Data publikacji: 23-11-2021