Artykuły z dnia: 24-06-2020

​"Więź": Biskup Edward Janiak naciskał na wyświęcenie kleryka-pedofila

Biskup kaliski Edward Janiak domagał się jak najszybszego dopuszczenia do święceń kleryka Krzysztofa S., o którym wiedział, że ma skłonności pedofilskie - informuje katolicki magazyn "Więź".

Data publikacji: 24-06-2020

"Super Express": Mateusz Morawiecki ma zostać zastępcą Jarosława Kaczyńskiego

Premier Mateusz Morawiecki wkrótce ma zostać zastępcą Jarosława Kaczyńskiego w partii - ustalił "Super Express". Zdaniem jednego z rozmówców dziennika, może to być również "namaszczenie" premiera na przyszłego lidera PiS.

Data publikacji: 24-06-2020

"Jedna z najzdolniejszych młodych aktorek, w dodatku piękna". To ona zagra księżną Dianę

"Jedna z najzdolniejszych młodych aktorek, w dodatku piękna". To ona zagra księżną Dianę Chilijczyk Pablo Larrain - twórca między innymi "Jackie" i "El Club" - wyreżyseruje film biograficzny o księżnej Dianie. Obraz będzie nosił tytuł "Spencer", a w głównej roli pojawi się Kristen Stewart.

Data publikacji: 24-06-2020

Nie żyje Joel Schumacher, twórca dwóch "Batmanów", "Upadku" i "Klienta"

Nie żyje Joel Schumacher, twórca dwóch "Batmanów", "Upadku" i "Klienta" Joel Schumacher, reżyser dwóch filmów o Batmanie i głośnych thrillerów opartych na prozie Johna Grishama, zmarł w poniedziałek Nowym Jorku po długiej walce z chorobą. Miał 80 lat.

Data publikacji: 24-06-2020

Po zachodzie słońca – ostatni skok czy przykrywka?

Filmy sensacyjne bardzo często dotykają tematyki różnego rodzaju napadów czy rozbojów. Ludzie uwielbiają dynamiczną rozrywkę, która dodatkowo podsycana jest przez świetną grę aktorską i niebanalną fabułę. Czasem jednak tego rodzaju filmy przyprawione są komediową nutą, kt...

Data publikacji: 24-06-2020

Justin Bieber oskarżony o molestowanie seksualne. Odniósł się do sprawy

Justin Bieber ostatnie lata miał dość ciężkie. W 2013 i 2014 roku wokalista przesadzał z alkoholem, a z powodu nieumiejętności opanowania się - kilkakrotnie został nawet aresztowany. W wywiadach, które udziela teraz, często wspomina ten czas i nazywa go jednym z najtrudniejszych. Muzykowi uda...

Data publikacji: 24-06-2020

MNiSW o informacjach "GW" dotyczących likwidacji PAN: Dementujemy

Dementujemy informację, że Polska Akademia Nauk ma zostać zlikwidowana. Jest to teza, która nie ma najmniejszego pokrycia w rzeczywistości - napisał resort nauki we wtorek (2 czerwca) oświadczeniu dotyczącym artykułu w "Gazecie Wyborczej".

Data publikacji: 24-06-2020

Astronauci z kapsuły Dragon są już na pokładzie ISS

Dwaj amerykańscy astronauci Robert Behnken i Douglas Hurley z kapsuły Dragon są już na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Misja firmy SpaceX miliardera Elona Muska oraz NASA przebiegła w weekend bez zakłóceń.

Data publikacji: 24-06-2020

Oszustwo na panele słoneczne

Do redakcji Interwencji zgłosiły się osoby oszukane przez Tomasza D. z Warszawy. Mężczyzna oferował klientom z całej Polski montaż paneli fotowoltaicznych, pomagał nawet w zaciągnięciu kredytów na inwestycję i… zniknął z pieniędzmi.

Data publikacji: 24-06-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Wtorek, 23 czerwca

Zakończono badanie górników w kopalniach. We wtorek stwierdzono 300 nowych przypadków koronawirusa, w tym niemal połowę na Śląsku. Zmarło 16 kolejnych chorych, a liczba wszystkich ofiar sięgnęła 1375. W sumie zachorowało 32 527 osób. Lider światowego rankingu tenisistów Novak Djokovic poinformował, że miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Data publikacji: 24-06-2020

Aresztowania we włocławskiej komendzie. Sprawa ma związek ze śmiercią policjanta?

W ostatnich dniach doszło do zatrzymania dwóch policjantów z włocławskiej komendy i funkcjonariusza Służby Więziennej. Mundurowi usłyszeli kolejne zarzuty, a świadek twierdzi, że sprawa może mieć też związek z postrzeleniem się policjanta na komendzie w Kole.

Data publikacji: 24-06-2020

II dzień Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2020 w Warszawie - oglądaj

Zapraszamy na transmisję z drugiego dnia Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2020 w Warszawie. Zaproszeni goście przez trzy dni będą zastanawiać się jak połączyć interesy przedsiębiorców i ochronę środowiska.

Data publikacji: 24-06-2020

Po beztroskich wakacjach na Karaibach wrócił do Polski. Trafił do więzienia

36-latek wrócił do Polski z podróży po Karaibach. Był poszukiwany przez organy ścigania za oszustwa. Mundurowi namierzyli go w Gliwicach. Mężczyzna trafił do więzienia - przekazała we wtorek śląska policja.

Data publikacji: 24-06-2020