Artykuły z dnia: 24-07-2020

"Rz": Sejm nie boi się już koronawirusa

W Sejmie luzowane są obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Podczas zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na drugą kadencję na sali plenarnej nie będzie obowiązywał limit miejsc - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Data publikacji: 24-07-2020

Kim Kardashian prosi o "współczucie i empatię"

Kim Kardashian prosi o "współczucie i empatię" Kim Kardashian West zwróciła się do fanów i mediów, prosząc o współczucie i empatię dla swojego męża, rapera Kanye Westa, i jego zmagań z chorobą afektywną dwubiegunową. W poniedziałek i wtorek West zamieścił na Twitterze serię wpisów, między innymi o tym, że chce się rozwieść.

Data publikacji: 24-07-2020

Remont katedry w Nantes potrwa co najmniej trzy lata

Remont katedry w Nantes potrwa co najmniej trzy lata Główny architekt francuskich pomników historycznych Pascal Prunet zapowiedział, że remont katedry w Nantes potrwa co najmniej trzy lata. Wnętrze perły francuskiej architektury gotyckiej strawił częściowo pożar, który wybuchł w sobotni poranek.

Data publikacji: 24-07-2020

Joe Pesci – mistrz kina gangsterskiego. Znacie wszystkie filmy z jego udziałem?

Joe Pesci jest amerykańskim aktorem o włoskich korzeniach. Gdy miał cztery lata, po raz pierwszy wystąpił w radiu. Już rok później zaczął występować na Broadwayu, a w wieku dziesięciu lat rozpoczął stałą pracę w programie telewizyjnym „Star Time Kids”. Później próbow...

Data publikacji: 24-07-2020

Dawid Narożny reaguje na zaręczyny byłej żony. Przy okazji wbija jej szpilę

Magda Narożna i Dawid Narożny wiele lat byli razem w zespole „Piękni i Młodzi”, ale tworzyli również szczęśliwą parę w życiu prywatnym. Niestety, wydaje się, że tylko pozornie. Dlatego właśnie wszyscy byli zaskoczeni, kiedy okazało się, że para zamierza się rozwieść, o czym poinfo...

Data publikacji: 24-07-2020

​Naukowcy znaleźli związek pomiędzy HPV i rakiem prostaty

Badacze z Australii znaleźli związek pomiędzy przenoszonym drogą płciową wirusem brodawczaka ludzkiego i rakiem prostaty - informuje "Daily Mail". Czy szczepionka podawana od lat nastoletnim dziewczynkom pomoże uratować mężczyzn znajdujących się w grupie ryzyka? Rocznie na raka prostaty umiera cztery do pięciu tysięcy Polaków.

Data publikacji: 24-07-2020

"Przegląd": Z kim na orbitę?

W przestrzeni okołoziemskiej mamy wyścig między firmami komercyjnymi – mówi dr hab. Marek Czajkowski, doktor nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz członek Polskiego Towarzystwa Stosunków Międzynarodowych i The Academy of Political Science. Rozmawia Bronisław Tumiłowicz.

Data publikacji: 24-07-2020

"DGP": Ciąg dalszy maratonu wyborczego? Wraca pomysł podziału Mazowsza

Na jesieni mogą nas czekać kolejne wybory. PiS zamierza ostro przyspieszyć w sprawie wyodrębnienia stolicy z województwa mazowieckiego - wynika z nieoficjalnych ustaleń "Dziennika Gazety Prawnej". Według gazety projekt ustawy w tej sprawie ma trafić do Sejmu jeszcze w lipcu.

Data publikacji: 24-07-2020

Prezes ABM: pierwszy polski lek na Covid-19 najpewniej w sierpniu

- Wiążemy pewne nadzieje z badaniami, które mają doprowadzić do opracowania tzw. antygenowego testu – szybkiego i taniego – do wczesnego wykrywania zakażeń koronawirusem, identyfikującego białka otoczki wirusa –mówił Radosław Sierpiński, prezes Agencji Badań Medycznych. Dodał, że najprawdopodobniej w sierpniu powstanie pierwszy polski lek na Covid-19.

Data publikacji: 24-07-2020

Twitter usuwa tysiące kont. Chodzi o grupę QAnon

Z Twittera zniknęło 7 tys. kont powiązanych z QAnon, najbardziej znaną grupą zajmującą się rozpowszechnianiem teorii spiskowych oraz szerzącą dezinformację w internecie. Firma podkreśliła, że sprawdzonych zostanie 150 tys. kont. Grupa QAnon zrzesza głównie zwolenników prezydenta USA Donalda Trumpa.

Data publikacji: 24-07-2020

Koronawirus na wiecu prezydenta. Sanepid apeluje do uczestników

Wśród uczestników spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą w Odrzywole (Mazowieckie) były dwie osoby zakażone COVID-19. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przysusze w czwartek opublikował komunikat, w którym zwrócił się z prośbą o zgłaszanie się do placówki osób, które uczestniczyły w spotkaniu z prezydentem.

Data publikacji: 24-07-2020

"Media publiczne zapewniają minimum pluralizmu". Posłowie podzieleni ws. sprawozdania KRRiTV

Posłowie KO, Lewicy, Koalicji Polskiej i Konfederacji zapowiedzieli w czwartek w Sejmie, że nie przyjmą sprawozdań Rady Mediów Narodowych oraz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z ich działalności w 2019 r. Poparcie zapowiedzieli natomiast posłowie PiS.

Data publikacji: 24-07-2020

Motolotniarz spadł na linię energetyczną. Ranny trafił do szpitala

Ranny został motolotniarz, który w czwartek w miejscowości Kuczwały koło Chełmży (Kujawsko-Pomorskie) zahaczył o linię energetyczną i spadł na ziemię - poinformował mł. asp. Wojciech Chrostowski z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Data publikacji: 24-07-2020