Artykuły z dnia: 24-07-2021

Przymiarki do Oscara. Lady Gaga, Kristen Stewart, Rachel Zegler wśród faworytek

Przymiarki do Oscara. Lady Gaga, Kristen Stewart, Rachel Zegler wśród faworytek Lady Gaga, Kristen Stewart, Rachel Zegler to jedne z pierwszych nazwisk, jakie padają w tegorocznych oscarowych przymiarkach magazynu "Variety". Na tym nie kończy się lista pań, które mają walczyć o złotą statuetkę dla najlepszej aktorki. Chcąc podkreślić wysoki poziom rywalizacji w tej kategorii, dziennikarze zapowiadają, że "będzie prawdziwa rzeź".

Data publikacji: 24-07-2021

Julia Pietrucha w piosence Kwiatu Jabłoni. "Drogi proste" w nowej wersji

Julia Pietrucha w piosence Kwiatu Jabłoni. "Drogi proste" w nowej wersji Kwiat Jabłoni zaprosił Julię Pietruchę do nagrania nowej wersji ich piosenki "Drogi proste". Jest to czwarty singiel z drugiego albumu grupy "Mogło być nic" z marca bieżącego roku. Do nowej aranżacji piosenki zaproszono również muzyków z zespołu Kraków Street Band.

Data publikacji: 24-07-2021

Zmiany w zakazie handlu w niedzielę? Janusz Śniadek: Projekt w lipcu w Sejmie

Prawo i Sprawiedliwość chce skończyć z obchodzeniem zakazu handlu w niedzielę. Nowelizacja ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę jest już gotowa, na początku lipca trafi do Sejmu - powiedział wtorkowemu "Dziennikowi Gazecie Prawnej" Janusz Śniadek, poseł PiS.

Data publikacji: 24-07-2021

"Przegląd": 63 cele: Warszawa, Wrocław, Gdańsk

Według odtajnionych w USA dokumentów tu miały spaść amerykańskie bomby atomowe.

Data publikacji: 24-07-2021

Rekiny starają się utrzymać pokój. Niezwykłe odkrycie naukowców

Oceanografowie z Murdoch University (Australia) odkryli niezwykłe zachowanie sześciu gatunków dużych rekinów, w tym żarłaczy tygrysich i rekinów młotów. Jak się okazało, dzielące ten sam teren gatunki polują o różnych porach, dzięki czemu nie przeszkadzają sobie nawzajem.

Data publikacji: 24-07-2021

Raport: Wysoka skuteczność szczepień przeciw COVID-19 w zapobieganiu zakażeniom i hospitalizacjom

Szczepienie przeciw COVID-19 w ponad 70 proc. zapobiega zakażeniu w przypadku przyjęcia jednej dawki, a w 88 proc. po uzyskaniu pełnej ochrony - ogłosił w raporcie włoski Instytut Służby Zdrowia, przedstawiając uśrednione ujęcie dla różnych szczepionek. Przyjęcie preparatu w wysokim stopniu chroni też przed hospitalizacją i zgonem z powodu COVID-19.

Data publikacji: 24-07-2021

Jeff Bezos podziękował pracownikom, że "zapłacili" za jego lot w kosmos

Założyciel firm Blue Origin i Amazon Jeff Bezos znalazł się w ogniu krytyki po tym, jak we wtorek po swoim pierwszym locie poza granicę atmosfery ziemskiej podziękował pracownikom i klientom Amazona za opłacenie przedsięwzięcia - poinformowała w środę agencja AP.

Data publikacji: 24-07-2021

System Pegasus śledził dziennikarzy i polityków. Wyniki międzynarodowego dochodzenia

Politycy, dziennikarze oraz działacze na rzecz praw człowieka mieli być szpiegowani przez Pegasusa. Własne śledztwo w tej sprawie przeprowadziło 17 redakcji, które ujawniły, że Pegasus szpiegował m.in. węgierskich dziennikarzy. Minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto oświadczył, że rządowi nic nie wiadomo o oprogramowaniu szpiegującym Pegasus, które miałoby być używane w kraju.

Data publikacji: 24-07-2021

XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Wyłoniono uczestników

87 pianistów zakwalifikowano do udziału w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina, w tym 16 osób reprezentujących Polskę - poinformował w piątek Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

Data publikacji: 24-07-2021

Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS w Ożarowie Maz. Terlecki: wśród tematów Polski Ład i nepotyzm

Realizacja programu Polski Ład, w tym pakietu rolniczego, to dominujący tematem podczas piątkowego wyjazdowego posiedzenia klubu PiS - przekazał szef klubu Ryszard Terlecki. Rzeczniczka ugrupowania Anita Czerwińska wskazała, że niebawem do konsultacji trafi cały pakiet ustaw związanych z tym programem.

Data publikacji: 24-07-2021

Abp Skworc zrzekł się honorowego obywatelstwa Tarnowa

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc zrzekł się honorowego obywatelstwa Tarnowa. Zdjęcie pisma, które w piątek wpłynęło do tarnowskiej rady miasta zamieścił w mediach społecznościowych jej przewodniczący Jakub Kwaśny.

Data publikacji: 24-07-2021