Artykuły z dnia: 24-09-2021

Prasa: Grzegorz Braun nie wpisuje dochodów z Sejmu do oświadczeń majątkowych

"Tajne dochody Grzegorza Brauna" - donosi "Rzeczpospolita". Według gazety poseł Konfederacji nagminnie nie wpisuje części dochodów do swoich oświadczeń majątkowych. Za zatajenie prawdy w oświadczeniu grozi do trzech lat więzienia - przypomina dziennik. Braun zwrócił się do marszałek Sejmu o skorygowanie złożonych przez niego w latach 2020-2021 oświadczeń majątkowych.

Data publikacji: 24-09-2021

Sprawa Michała Tuska. Śledczy wyższego szczebla badają wątek wynagrodzenia

Choć prokuratura trzy lata temu umorzyła wątek Michała Tuska, który w ramach umowy z OLT miał przekazywać dane marketingowe z lotniska w Gdańsku, śledczy wyższego szczebla wciąż prowadzą postępowanie dotyczące wypłacenia mu wynagrodzenia.

Data publikacji: 24-09-2021

Miuosh oraz Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" z "Pieśniami współczesnymi". Na płycie również ostatnie nagranie Kory przed publicznością

Miuosh oraz Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" z "Pieśniami współczesnymi". Na płycie również ostatnie nagranie Kory przed publicznością Miuosh kolejny raz zaskoczy swoich fanów. Na jego 13. studyjnym krążku obok Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" pojawili się między innymi: Ralph Kamiński, Król, Julia Pietrucha i Olga "Kora" Jackowska. - Jeśli zdecyduję się na realizację jakiegoś pomysłu, to nie ma miejsca już na strach - deklaruje Miuosh w rozmowie z Tomaszem-Marcinem Wroną. Opowiada również o odejściu od rapu.

Data publikacji: 24-09-2021

Szesnastowieczny obraz zniknął z małopolskiego kościoła, odnalazł się w warszawskim domu aukcyjnym

Szesnastowieczny obraz zniknął z małopolskiego kościoła, odnalazł się w warszawskim domu aukcyjnym "Matka Boska z Dzieciątkiem" została namalowana na początku szesnastego wieku. Cenny obraz od dawna był częścią wyposażenia kościoła w Żębocinie (powiat proszowicki, Małopolska). Na początku czerwca okazało się, że zniknął z parafii. Po kilku miesiącach odnalazł się w jednym z warszawskich domów aukcyjnych, gdzie był wystawiony na sprzedaż. 

Data publikacji: 24-09-2021

Naukowcy z UJ: Niewyspany człowiek dochodzi do siebie nawet tydzień

Po długotrwałym okresie niewysypiania się parametry organizmu nie wracają do normy jeszcze przez siedem dni - odkryli naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Data publikacji: 24-09-2021

Badania: Pozytywny wpływ szczepionki przeciw COVID-19 na zdrowie psychiczne

Według naukowców z Uniwersytetu Południowej Kalifornii uczestnicy niedawnej ankiety stwierdzili, że zaszczepienie się przeciw COVID-19 ułatwiło im życie i zmniejszyło ryzyko przygnębienia.

Data publikacji: 24-09-2021

Wielkopolskie. Zatrzymano 41-latka, który potrącił 13-letnią rowerzystkę i uciekł z miejsca wypadku

Zatrzymano 41-latka, który jest podejrzany o potrącenie 13-letniej rowerzystki, nieudzielenie pomocy poszkodowanej, a także kierowanie w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

Data publikacji: 24-09-2021

Ogromna asteroida przeleciała tuż obok ziemi. Nikt jej nie zauważył

Ogromna asteroida 2021 SG 16 września przeleciała bardzo blisko Ziemi. W kluczowym momencie była dwukrotnie bliżej planety niż Księżyc. Asteroida miała średnicę porównywalną z rozpiętością skrzydeł samolotu Boeing 747 JumboJet.

Data publikacji: 24-09-2021

Jeden kabel do ładowania urządzeń elektronicznych. W czwartek UE zgłosi ustawę do prac w komisji

Komisja Europejska przedstawi w czwartek wniosek ustawodawczy dotyczący wspólnej ładowarki do telefonów komórkowych, tabletów i słuchawek. Celem jest troska o środowisko i ułatwienie korzystania konsumentom.

Data publikacji: 24-09-2021

Wrocław. Śmierć 25-letniego Ukraińca. Drugi policjant wydalony ze służby

Komendant wojewódzki policji we Wrocławiu z dniem 24 września zwolnił ze służby kolejnego, drugiego z policjantów biorących udział w interwencji, jaka miała miejsce w dniu 30 lipca we wrocławskiej izbie wytrzeźwień. Zmarł po niej 25-letni obywatel Ukrainy.

Data publikacji: 24-09-2021

Donald Tusk: propozycja zmiany konstytucji to test na intencje PiS

- Propozycja zmiany konstytucji, by utrudnić wyjście z UE, to test na intencje PiS - powiedział szef PO Donald Tusk. Poinformował, że pod projektem zebrano wystarczającą liczbę podpisów parlamentarzystów i w poniedziałek zostanie on skierowany do Sejmu.

Data publikacji: 24-09-2021