Artykuły z dnia: 24-10-2020

Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia: Musimy ostro wyhamować

"Sytuacja jest bardzo poważna i wydaje mi się, że jest już przestrzeń na kolejne obostrzenia - bardziej drastyczne - które spowodują, że wyhamujemy" - mówi w piątkowej "Rzeczpospolitej" minister zdrowia Adam Niedzielski. "Musimy bronić wydolności systemu opieki zdrowotnej" - dodaje.

Data publikacji: 24-10-2020

Remont Sali Kongresowej trwa dłużej niż budowa Pałacu Kultury. I wciąż nie wiadomo, kiedy się skończy

Remont Sali Kongresowej trwa dłużej niż budowa Pałacu Kultury. I wciąż nie wiadomo, kiedy się skończy Już ponad sześć lat ciągnie się remont Sali Kongresowej w Pałacu Kultury i Nauki. Jak przyznaje miasto, nie ma terminu zakończenia prac, ponieważ wciąż nie wybrano nowego wykonawcy. Urzędnicy szacują, że modernizacja sali będzie kosztować ponad 200 milionów złotych.

Data publikacji: 24-10-2020

Jej zdjęcia były na okładkach. Dziś mówi: to nie ja

Jej zdjęcia były na okładkach. Dziś mówi: to nie ja Była modelką, pięknością wielbioną przez Andy'ego Warhola i Salvadora Dalego. Dziś, patrząc na swoje modowe zdjęcia, mówi: to nie ja, to wytwór fotografa i stylisty. Walczy o prawa kobiet, wykłada antropologię, jest filozofką. Z Benedettą Barzini w swoim vlogu "VITAlia" rozmawia Maria Mikołajewska.

Data publikacji: 24-10-2020

Professional Farmer: Cattle and Crops – wymagania sprzętowe

Gry komputerowe pozwalają nam dziś wcielić się w niemal każdą rolę. Spragnieni nietypowych zadań najczęściej sięgamy po różnego rodzaju symulatory, które dają nam możliwość doświadczenia chociaż namiastki różnorakich zawodów czy aktywności. Nie inaczej jest w przypadku gr...

Data publikacji: 24-10-2020

Przemysław Saleta – mistrz Europy w zawodowym boksie. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka, dzieci

Przemysław Saleta to polski kick-boxer i boxer wagi ciężkiej. Jest zdobywcą tytułu mistrza świata w kick-boxingu oraz mistrza Polski i Europy w zawodowym boksie. Walczył również w KSW. Występował w licznych programach telewizyjnych, między innymi w „Tańcu z gwiazdami”, „Azja...

Data publikacji: 24-10-2020

Koronawirus w Polsce. Lekarze ze Wschodu na ratunek?

Pandemia nasiliła problem deficytu lekarzy. Agencje zatrudnienia mogą ściągnąć tysiące specjalistów ze Wschodu, o ile znikną bariery dla ich pracy w Polsce - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 24-10-2020

Jak długo możemy zarażać koronawirusem SARS-CoV-2? To zależy od przebiegu choroby

Jak długo osoba zakażona SARS-CoV-2 może zarazić innych? Przy łagodnych objawach można przekazać patogen innym przez czas nie dłuższy niż około 10 dni, ale przy ciężkim przebiegu - nawet przez 20 dni. Tak wynika z analizy kilkudziesięciu badań na ten temat przeprowadzonej przez naukowców z USA.

Data publikacji: 24-10-2020

Czy inne koronawirusy mogą nas uodpornić na SARS-CoV-2? Prof. Krzysztof Pyrć tłumaczy

Zakażenie innymi koronawirusami nie powoduje powstania przeciwciał rozpoznających SARS-CoV-2, ale być może dzięki temu, że koronawirusy spotykamy często - mamy pewne narzędzia do obrony. Ewidentnie jest ona jednak niewystarczająca - uważa prof. Krzysztof Pyrć z Uniwersytetu Jagiellońskiego. I wyjaśnia, dlaczego w Azji udało się w dużym stopniu opanować epidemię.

Data publikacji: 24-10-2020

W sali z chorym na COVID-19 wirus utrzymuje się nawet mimo częstego wietrzenia

W pomieszczeniach, w których przebywa osoba z COVID-19, cząsteczki koronawirusa utrzymują się nawet mimo częstego wietrzenia. Tak wynika z badania, które hiszpańscy wirusolodzy przeprowadzili w pomieszczeniach szpitalnych, w których stworzono warunki zbliżone do tych, w jakich przebywają chorzy na COVID-19.

Data publikacji: 24-10-2020

Rosyjsko-amerykańska załoga stacji kosmicznej wróciła na Ziemię

Rosyjsko-amerykańska załoga stacji kosmicznej ISS powróciła w czwartek rano na Ziemię po trwającej 196 misji na pokładzie stacji - poinformowała rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos.

Data publikacji: 24-10-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Piątek, 23 października

Po tym, jak ostatniej doby odnotowano 13 tys. 632 nowe i potwierdzone przypadki koronawirusa i zmarły 153 kolejne osoby, rząd ogłosił, że od soboty cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą. Wieczorem premier Mateusz Morawiecki zaapelował o solidarność, o to, by nie bagatelizować zagrożenia. - Najbliższe miesiące będą trudne. Stańmy razem do walki z wirusem - powiedział premier.

Data publikacji: 24-10-2020

Hospicjum "Pomorze Dzieciom" i mali pacjenci w potrzebie. Potrzeba 12 500 "aniołów"

Hospicjum Pomorze Dzieciom, pod opieką którego jest 20 dzieci, poszukuje 12 500 aniołów, którzy pomogą mu przetrwać trudne czasy. Pandemia przerwała wszystkie akcje charytatywne, a z Narodowego Funduszu Zdrowia dostaje tylko 40 proc. potrzebnych środków. Dzięki wsparciu 12 500 osób, które podarują 8 zł miesięcznie, dzieci otrzymają specjalistyczną opiekę medyczną i pozostaną w swoich domach.

Data publikacji: 24-10-2020

"Wasza krótkowzroczność jest porażająca". Hołownia krytykuje biskupów po werdykcie TK

Państwo nie może zmuszać swoich obywateli do heroizmu, jakim byłoby urodzenie dziecka skazanego na śmierć - mówił lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia, w komentarzu do czwartkowego werdyktu TK. Ostro skrytykował biskupów, którym zarzucił krótkowzroczność, a także prezesa PiS.

Data publikacji: 24-10-2020