Artykuły z dnia: 24-11-2020

Polska powinna zostać w Unii Europejskiej? Sondaż

Polacy wciąż są euroentuzjastami. Ponad 80 procent zagłosowałoby w referendum za pozostaniem Polski w Unii Europejskiej - pisze poniedziałkowa (23 listopada) "Rzeczpospolita", przytaczając wyniki sondażu IBRiS na zlecenie dziennika.

Data publikacji: 24-11-2020

Bezdomny ukarany mandatem za brak maseczki. Tłumaczy się, że rozmawiał z kotami

63-letni gdański mężczyzna w kryzysie bezdomności otrzymał mandat za brak maseczki. Twierdzi, że nie zamierza go płacić. Bezdomni w innych miastach mają więcej szczęścia, tam policjanci podczas interwencji rozdają im maseczki.

Data publikacji: 24-11-2020

Walczył z ALS i pomagał innym. Nie żyje Patrick Quinn, współtwórca Ice Bucket Challenge

Walczył z ALS i pomagał innym. Nie żyje Patrick Quinn, współtwórca Ice Bucket Challenge Amerykanin Patrick Quinn, chory na stwardnienie zanikowe boczne, współtwórca akcji Ice Bucket Challenge, zmarł w wieku 37 lat. "Był błogosławieństwem dla nas wszystkich" - napisali przyjaciele Quinna na jego oficjalnej stronie na Facebooku.

Data publikacji: 24-11-2020

Coppola zmienił początek i zakończenie. "Ojciec chrzestny III" w nowej wersji trafi do kin 

Coppola zmienił początek i zakończenie. "Ojciec chrzestny III" w nowej wersji trafi do kin  Francis Ford Coppola od dawna zapowiadał reżyserską wersję trzeciej części trylogii "Ojciec chrzestny". 4 grudnia trafi ona do amerykańskich kin - przemontowana, ze zmienionym początkiem i zakończeniem. Reżyser zapewnia, że będzie znacznie bliższa jego pierwotnej wizji niż poprzednia, zmieniona na żądanie producentów.

Data publikacji: 24-11-2020

Kamera – czy uda się rozwiązać mroczny sekret?

Mroczne zagadki i skrzętnie skrywane tajemnice to temat niejednego filmu i serialu. Widzowie chętnie sięgają bowiem po produkcje, które mają w sobie nieoczywisty element intrygi czy tajemnicy. Nie inaczej jest w przypadku filmu pod tytułem „Kamera”, który zabiera nas do ame...

Data publikacji: 24-11-2020

Danuta Holecka – prezenterka TVP. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

Danuta Holecka jest polską dziennikarką i prezenterką telewizyjną. W ciągu swojej wieloletniej kariery prowadziła między innymi takie programy jak „Wiadomości”, „Info Serwis”, „Minęła dwudziesta”, „Echa dnia” i „Dziennik Regionów”. O...

Data publikacji: 24-11-2020

Jak zatrzymać Covid-19? Opinie o aplikacji STOP COVID ProteGO Safe

Ogłoszona w marcu pandemia koronawirusa trwa nadal. Zgodnie z przewidywaniami epidemiologów, wraz z rozpoczęciem jesieni zwiększył się dzienny przyrost zachorowań: obecnie każdego dnia notujemy ponad dziesięciokrotnie więcej przypadków niż wiosną. Jak przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się Covid-19?

Data publikacji: 24-11-2020

Nowy sposób na koronawirusa. Opracowano ochronny spray do nosa

Spray do nosa, który zapobiega infekcji koronawirusem, jak również zarażaniu nim innych, został opracowany przez naukowców z Uniwersytetu w Birmingham - podała w czwartek stacja Sky News.

Data publikacji: 24-11-2020

HCV groźniejszy niż inne wirusy. Jak się chronić przed cichym zabójcą?

Temat wirusa zapalenia wątroby typu C odżył w mediach za sprawą tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny. Nazywany jest cichym zabójcą, ponieważ przez bardzo długi czas nie daje żadnych objawów, siejąc w tym czasie spustoszenie w organizmie. Czym jest HCV? Jak się przed nim bronić? Wyjaśniamy!

Data publikacji: 24-11-2020

"Pokaż, że masz jaja". Poseł Lewicy do Czarnka

- Do pana ministra Przemysława Czarnka mogę powiedzieć: chłopie, pokaż, że masz jaja, wyjdź do ludzi, spotkaj się z nimi i po prostu pogadaj, a nie chowasz się za bramą ministerstwa - mówił w Debacie Dnia Tomasz Trela (Lewica). To reakcja na słowa Czarnka o tym, że protestujący w poniedziałek przed MEN robią sobie krzywdę.

Data publikacji: 24-11-2020

Pandemia sprawiła, że bardziej ufamy nauce. Jednak na szkoły spadła krytyka

Niemal o połowę wzrosło znaczenie nauki w codziennym życiu Polaków podczas pandemii - wynika z badania State of Science. Wyższe jest także zaufanie do ustaleń uczonych. Jak jednak zauważyli ankietowani, przeszkodą w pozyskiwaniu wiedzy może być schemat nauczania w szkołach. Co czwarty z nich uznał, że sposób, w jaki przekazują wiedzę, jest nieciekawy.

Data publikacji: 24-11-2020

Kierowca autobusu uratowała życie pasażerowi. W porę zareagowała

Czujność kierującej autobusem Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Gliwicach wzbudził podejrzliwie zachowujący się pasażer. Gdy na miejscu pojawili się strażnicy miejscy okazało się, że mężczyzna zamierzał popełnić samobójstwo - informuje Dziennik Zachodni.

Data publikacji: 24-11-2020

Wyjątkowy poród w Lublinie. Pacjentka po przeszczepie serca została mamą

W Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie kobieta, której kilka lat temu przeszczepiono serce, urodziła zdrowe dziecko. Była to ciąża wysokiego ryzyka zarówno dla matki, jak i malucha. Jestem bardzo szczęśliwa, że urodziłam zdrowego synka. Nie spodziewałam się, że jednak kiedyś zostanę matką - przyznała pani Karolina w rozmowie z Kurierem Lubelskim. 

Data publikacji: 24-11-2020