Artykuły z dnia: 24-11-2021

Ogłoszono listę nominowanych do Grammy

Ogłoszono listę nominowanych do Grammy Amerykańska Akademia Fonograficzna ogłosiła listę nominowanych do najbardziej prestiżowych nagród muzycznych świata. Grammy rozdane zostaną w styczniu przyszłego roku. Najwięcej nominacji zdobył Jon Batiste. Swoją pierwszą nominację zdobył szwedzki zespół ABBA.

Data publikacji: 24-11-2021

Kevin Spacey i jego firmy przegrali w arbitrażu. Muszą zapłacić prawie 31 milionów dolarów

Kevin Spacey i jego firmy przegrali w arbitrażu. Muszą zapłacić prawie 31 milionów dolarów Aktor Kevin Spacey i dwie jego firmy muszą zapłacić odszkodowanie w wysokości 29,5 miliona dolarów współproducentom serialu "House of Cards" oraz dodatkowe koszty związane z poniesionymi stratami po przerwaniu produkcji - wynika z decyzji sądu arbitrażowego. W tej sprawie wniosek sądowy złożyli przedstawiciele firmy MRC, odpowiedzialnej za powstanie serialu. Domagają się uprawomocnienia arbitrażu.

Data publikacji: 24-11-2021

Sondaż: Wygrywa PiS, KO zmniejsza dystans

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35 proc. głosów. Na drugim miejscu plasuje się odrabiająca straty Koalicja Obywatelska - wynika z sondażu Ipsos.

Data publikacji: 24-11-2021

Małgorzata Wassermann: Przecież my się wszyscy pozabijamy

- Nie mogę wytrzymać tego jazgotu, który jest wokół, tej walki. Na przykład wprowadzenie tego wulgaryzmu do języka publicznego jest dla mnie nie do przyjęcia - mówi posłanka PiS Małgorzata Wassermann. Jej zdaniem "dzisiaj powinniśmy wszyscy zastanowić się, jakie poglądy wyznajemy, dokąd zmierzamy i zrobić krok wstecz".

Data publikacji: 24-11-2021

Wirus RSV. Niezwykła skala zachorowań. Dlaczego jest ich tak dużo?

Wirus RSV zaatakował wcześniej niż zwykle. Dla starszych nie jest groźny, ale bywa bardzo niebezpieczny dla najmłodszych pacjentów. Na oddziałach pediatrycznych brakuje miejsc, a lekarze mówią, że sytuacja jest dramatyczna. Do tematu wirusa RSV odniósł się także wirusolog prof. Włodzimierz Gut.

Data publikacji: 24-11-2021

Naukowcy "prześwietlili" planetoidy. Jedna ma kształt kości

Międzynarodowy zespół naukowców, w tym z Polski, opublikował wyniki badania nad polanetoidami, które nazwał "skokiem naprzód" w badaniach tych obiektów. Dzięki zdjęciom w ogromnej rozdzielczości, wykonanym teleskopem VLT, udało się zebrać cenne informacje na temat kilkudziesięciu z największych obiektów w głównym pasie planetoid pomiędzy orbitami Marsa i Jowisza.

Data publikacji: 24-11-2021

Hongkong. Zakażenia w czasie kwarantanny. Doradca rządu ds. COVID-19 o "samolubnych maseczkach"

Doradca hongkońskiego rządu ds. pandemii COVID-19 Yuen Kwok-yung przestrzegł mieszkańców miasta przed używaniem maseczek z zaworami, które filtrują tylko wdychane powietrzne i chronią noszącego, ale nie inne osoby. Określił ten rodzaj maseczek jako samolubny.

Data publikacji: 24-11-2021

Jakucja. Są wyniki badań nad żyjącym 20 tys. lat temu nosorożcem włochatym

Odnaleziony nosorożec włochaty wciąż żywił się mlekiem matki, gdy zmarł w epoce plejstocenu - podali rosyjscy naukowcy. Podzielili się oni pierwszymi wynikami badań dotyczących najlepiej zachowanego na świecie ciała tego zwierzęcia żyjącego w Jakucji co najmniej 20 tys. lat temu.

Data publikacji: 24-11-2021

Zmarł dziennikarz Witold Odrobina

Witold Odrobina był dziennikarzem RMF FM oraz kanałów Grupy Discovery i TVN. Mężczyzna miał 50 lat. - Wybitny i niepowtarzalny głos - wspomina go Tadeusz Sołtys, dyrektor programowy RMF FM.

Data publikacji: 24-11-2021

Premier Morawiecki: migranci na granicy są wykorzystywani, by wywołać destabilizację

To, z czym mamy do czynienia na Białorusi i na polsko-białoruskiej granicy, to przede wszystkim wykorzystywanie migrantów, aby wywołać głęboką destabilizację w tej części Europy; żeby wzmocnić UE budujemy m.in. Chorwacją tak zwany wymiar Trójmorza - napisał we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Data publikacji: 24-11-2021

Czerwińska: Marek Kuchciński i Marek Pęk będą reprezentować PiS na spotkaniu ws. walki z pandemią

Na środowym spotkaniu ws. walki z pandemią organizowanym przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek, klub PiS reprezentować będą były marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz wicemarszałek Senatu Marek Pęk - poinformowała we wtorek rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Data publikacji: 24-11-2021