Artykuły z dnia: 25-07-2020

Nie żyje Jacek Czyż. "Jest Mu teraz spokojniej i śpiewa 'ojejku jejku' w najlepszym możliwym składzie"

Nie żyje Jacek Czyż. "Jest Mu teraz spokojniej i śpiewa 'ojejku jejku' w najlepszym możliwym składzie" Zmarł Jacek Czyż, aktor teatralny, a przede wszystkim dubbingowy. Miał 67 lat. Był znany między innymi z podkładania głosu pod Tygryska z "Kubusia Puchatka". O śmierci aktora poinformował jego syn Aleksander Orsztynowicz-Czyż.

Data publikacji: 25-07-2020

Stuart Malutki – nietypowy przyjaciel

Przez dziesiątki lat powstały setki filmów familijnych, które świetnie sprawdzają się podczas rodzinnych seansów. Niektóre z nich nawet po latach budzą rozrzewnienie i są świetnie wspominane. Wszystko dzięki kultowym bohaterom, którzy rozgościli się w kulturze popu...

Data publikacji: 25-07-2020

Demi Lovato zaręczyła się ze swoim chłopakiem. Jej pierścionek jest ogromny! [ZDJĘCIA]

Demi Lovato ma za sobą sporo nieudanych i burzliwych związków. Spokój znalazła dopiero u boku Maxa Ehricha. Przez bardzo długi czas wokalistka zmagała się z depresją i uzależnieniem od heroiny, a w pewnym momencie była bliżej śmierci niż kiedykolwiek indziej - przedawkowała bowiem nark...

Data publikacji: 25-07-2020

​"Rzeczpospolita": Kulisy walki o następcę Adama Bodnara

Kandydata na następcę Adama Bodnara zgłosi strona społeczna - informuje "Rzeczpospolita". Kadencja RPO kończy się 9 września. Kto ma największą szansę, by go zastąpić? Wybija się szczególnie jedno nazwisko.

Data publikacji: 25-07-2020

Wraca sprawa wypadku z udziałem Włodzimierza Cimoszewicza. Doniesienia "SE"

Prokuratorzy z Białegostoku wystąpią do Parlamentu Europejskiego o pozbawienie europosła Włodzimierza Cimoszewicza immunitetu - donosi piątkowy "Super Express".

Data publikacji: 25-07-2020

Andrzej Strzelecki spoczął na Powązkach

Andrzej Strzelecki spoczął na Powązkach Andrzej Strzelecki został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Aktor, reżyser, scenarzysta i wykładowca spoczął w piątek na Cmentarzu Powązki Wojskowe w Warszawie.

Data publikacji: 25-07-2020

​Naukowcy znaleźli związek pomiędzy HPV i rakiem prostaty

Badacze z Australii znaleźli związek pomiędzy przenoszonym drogą płciową wirusem brodawczaka ludzkiego i rakiem prostaty - informuje "Daily Mail". Czy szczepionka podawana od lat nastoletnim dziewczynkom pomoże uratować mężczyzn znajdujących się w grupie ryzyka? Rocznie na raka prostaty umiera cztery do pięciu tysięcy Polaków.

Data publikacji: 25-07-2020

"Przegląd": Z kim na orbitę?

W przestrzeni okołoziemskiej mamy wyścig między firmami komercyjnymi – mówi dr hab. Marek Czajkowski, doktor nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz członek Polskiego Towarzystwa Stosunków Międzynarodowych i The Academy of Political Science. Rozmawia Bronisław Tumiłowicz.

Data publikacji: 25-07-2020

Porozumienie i Solidarna Polska popierają proponowane zmiany w rządzie

Zarówno Porozumienie jak i Solidarna Polska popierają pomysł, żeby zracjonalizować strukturę rządu - powiedział w piątek w Lublinie lider Porozumienia Jarosław Gowin. Zaznaczył, że kwestie personalne będą tematem rozmów po ustaleniu kwestii programowych i struktury rządu.

Data publikacji: 25-07-2020

Koronawirus na koncertach? Szukają chętnych do eksperymentu

Naukowcy z niemieckiego Uniwersytetu Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze chcą zbadać proces rozprzestrzenia koronawirusa na imprezach masowych. Eksperci planują w tym celu zorganizować koncert. Do eksperymentu poszukują 4200 ochotników.

Data publikacji: 25-07-2020

Prezes ABM: pierwszy polski lek na Covid-19 najpewniej w sierpniu

- Wiążemy pewne nadzieje z badaniami, które mają doprowadzić do opracowania tzw. antygenowego testu – szybkiego i taniego – do wczesnego wykrywania zakażeń koronawirusem, identyfikującego białka otoczki wirusa –mówił Radosław Sierpiński, prezes Agencji Badań Medycznych. Dodał, że najprawdopodobniej w sierpniu powstanie pierwszy polski lek na Covid-19.

Data publikacji: 25-07-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Piątek, 24 lipca

24 lipca 2020 roku - gdyby nie pandemia, oczy całego świata byłyby dzisiaj zwrócone na Tokio, gdzie rozpoczynałyby się igrzyska olimpijskie. Tymczasem rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. Dwóch z nich brało udział w powyborczym spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. Zakażony został także światowej sławy aktor Mel Gibson. Koronawirus - Raport Dnia.

Data publikacji: 25-07-2020

Więcej kibiców na stadionach już od soboty

Kibice na obiektach sportowych, m.in. stadionach piłkarskich i żużlowych, będą mogli zajmować do 50 procent ich pojemności. Stosowne rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie opublikowano w piątek w Dzienniku Ustaw.

Data publikacji: 25-07-2020