Artykuły z dnia: 25-07-2021

Zmiany w zakazie handlu w niedzielę? Janusz Śniadek: Projekt w lipcu w Sejmie

Prawo i Sprawiedliwość chce skończyć z obchodzeniem zakazu handlu w niedzielę. Nowelizacja ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę jest już gotowa, na początku lipca trafi do Sejmu - powiedział wtorkowemu "Dziennikowi Gazecie Prawnej" Janusz Śniadek, poseł PiS.

Data publikacji: 25-07-2021

"Przegląd": 63 cele: Warszawa, Wrocław, Gdańsk

Według odtajnionych w USA dokumentów tu miały spaść amerykańskie bomby atomowe.

Data publikacji: 25-07-2021

Ørganek zagrał premierowo utwory z albumu "Ocali nas miłość". Każda piosenka to historia innej fotografii

Ørganek zagrał premierowo utwory z albumu "Ocali nas miłość". Każda piosenka to historia innej fotografii Koncert zespołu Ørganek otworzył w sobotę wieczorem obchody 77. rocznicy Powstania Warszawskiego. W Parku Wolności rozbrzmiały utwory z albumu "Ocali nas miłość". Tekst każdej piosenki inspirowało jedno zdjęcie najsłynniejszego z powstańczych fotoreporterów - Eugeniusza Lokajskiego. Wydarzenie transmitowaliśmy na antenie TVN24 i w TVN24 GO.

Data publikacji: 25-07-2021

"W całej Polsce powstańcy warszawscy są niekwestionowanymi bohaterami". Dziś koncert

"W całej Polsce powstańcy warszawscy są niekwestionowanymi bohaterami". Dziś koncert Koncertem zespołu Tomasza Organka rozpoczną się w sobotę obchody 77. rocznicy Powstania Warszawskiego. Zdaniem dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego Jana Ołdakowskiego język sztuki jest świetną formą opowiadania o tamtych wydarzeniach. Gość "Wstajesz i weekend" powiedział też, że Powstanie Warszawskie - jak mało co - łączy Polaków niezależnie od poglądów.

Data publikacji: 25-07-2021

Rekiny starają się utrzymać pokój. Niezwykłe odkrycie naukowców

Oceanografowie z Murdoch University (Australia) odkryli niezwykłe zachowanie sześciu gatunków dużych rekinów, w tym żarłaczy tygrysich i rekinów młotów. Jak się okazało, dzielące ten sam teren gatunki polują o różnych porach, dzięki czemu nie przeszkadzają sobie nawzajem.

Data publikacji: 25-07-2021

Raport: Wysoka skuteczność szczepień przeciw COVID-19 w zapobieganiu zakażeniom i hospitalizacjom

Szczepienie przeciw COVID-19 w ponad 70 proc. zapobiega zakażeniu w przypadku przyjęcia jednej dawki, a w 88 proc. po uzyskaniu pełnej ochrony - ogłosił w raporcie włoski Instytut Służby Zdrowia, przedstawiając uśrednione ujęcie dla różnych szczepionek. Przyjęcie preparatu w wysokim stopniu chroni też przed hospitalizacją i zgonem z powodu COVID-19.

Data publikacji: 25-07-2021

System Pegasus śledził dziennikarzy i polityków. Wyniki międzynarodowego dochodzenia

Politycy, dziennikarze oraz działacze na rzecz praw człowieka mieli być szpiegowani przez Pegasusa. Własne śledztwo w tej sprawie przeprowadziło 17 redakcji, które ujawniły, że Pegasus szpiegował m.in. węgierskich dziennikarzy. Minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto oświadczył, że rządowi nic nie wiadomo o oprogramowaniu szpiegującym Pegasus, które miałoby być używane w kraju.

Data publikacji: 25-07-2021

Jarosław Gowin: podatkowy Polski Ład uderza w miliony Polaków

- Wiem, że są głosy, które chciałby widzieć nas poza koalicją, jednak my mamy zobowiązania wobec naszych wyborców i jeśli to od nas będzie zależało, chcemy być w Zjednoczonej Prawicy do końca kadencji - stwierdził w Gościu Wydarzeń lider Porozumienia.

Data publikacji: 25-07-2021

Małopolskie. Nie żyje uczestnik spływu rzeką Skawą; porwał go nurt

Nie żyje 46-letni uczestnik sobotniego spływu rzeką Skawą. Z ustaleń policji wynika, że doszło do kolizji kajaków w Woźnikach. Ofiarę porwał potem nurt. Odnaleziono go, ale reanimacja nic nie dała - podała podinsp. Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Data publikacji: 25-07-2021

Jeff Bezos podziękował pracownikom, że "zapłacili" za jego lot w kosmos

Założyciel firm Blue Origin i Amazon Jeff Bezos znalazł się w ogniu krytyki po tym, jak we wtorek po swoim pierwszym locie poza granicę atmosfery ziemskiej podziękował pracownikom i klientom Amazona za opłacenie przedsięwzięcia - poinformowała w środę agencja AP.

Data publikacji: 25-07-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Sobota, 24 lipca

250 tys. Włochów zaszczepiło się po tym, jak premier tego kraju ogłosił, że lokale i atrakcje pod dachem dostępne będą tylko dla posiadaczy zielonej przepustki świadczącej o szczepieniu. W Polsce zwolennikiem takiego rozwiązania okazał się Jarosław Gowin. Tymczasem samorząd lekarzy donosi, że spotyka się z informacjami o współudziale medyków w procederze fałszowania zaświadczeń o szczepieniu.

Data publikacji: 25-07-2021