Artykuły z dnia: 25-09-2020

Naruciak – znany youtuber. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka

Naruciak, a właściwie Adam Zimmerman, to polski youtuber, którego kanał cieszy się wciąż rosnącą popularnością. Publikuje on na nim zabawne filmiki, w których z przymrużeniem oka komentuje polskie programy telewizyjne, a także przeprowadza symulacje różnych codziennych sytuacji....

Data publikacji: 25-09-2020

Kto powinien zostać premierem po rekonstrukcji rządu? Wskazania Polaków

Polacy nie chcą zmian na stanowisku szefa rządu - wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster wykonanego na zlecenie "Super Expressu".

Data publikacji: 25-09-2020

Rząd PiS zadowolony z wyroku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej

Państwa członkowskie Unii Europejskiej mogą wprowadzić ograniczenia w świadczeniu usług najmu krótkoterminowego – orzekł unijny Trybunał Sprawiedliwości. Polski rząd jest zachwycony - pisze środowy (22 września) "Dziennik Gazeta Prawna".

Data publikacji: 25-09-2020

Harry i Meghan wypowiedzieli się w sprawie amerykańskich wyborów. Na Wyspach niezadowolenie

Harry i Meghan wypowiedzieli się w sprawie amerykańskich wyborów. Na Wyspach niezadowolenie Książę Harry i księżna Meghan, wypowiadając się w sprawie wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, złamali zasadę politycznej neutralności monarchii i mogą zaszkodzić specjalnym relacjom Wielkiej Brytanii ze Stanami Zjednoczonymi - ocenia brytyjska prasa. Od wypowiedzi pary książęcej odciął się Pałac Buckingham.

Data publikacji: 25-09-2020

Gigi Hadid i Zayn Malik zostali rodzicami

Gigi Hadid i Zayn Malik zostali rodzicami Były wokalista One Direction Zayn Malik i amerykańska modelka Gigi Hadid powitali na świecie swoją pierwszą córkę. "Zdrowa i piękna" - napisał na Twitterze Malik.

Data publikacji: 25-09-2020

"Czarna wdowa" - premiera znowu przesunięta. Inne filmy też pojawią się później

Już od kilku dni w Internecie głośno było o tym, że film "Czarna Wdowa" może się przesunąć. Teraz mamy już pewność. Film miał otworzyć 4. fazę Kinowego Uniwersum Marvela w maju 2020 roku. Pandemia jednak zmusiła twórców do przesunięcia premiery na listopad. Marvel i Disney zdecydowali...

Data publikacji: 25-09-2020

Naukowcy: Szczepienie przeciw gruźlicy jednak nie chroni przed COVID-19

Wbrew przypuszczeniom szczepienie przeciw gruźlicy (BCG) w okresie niemowlęcym nie chroni przed zachorowaniem na COVID-19 - uważają naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego. Swoje wnioski opisali na łamach "Clinical Infectious Diseases". W Polsce od 1955 roku przeprowadza się obowiązkowe szczepienia przeciwko gruźlicy. Szczepionkę podaje się dzieciom już w pierwszych dniach życia.

Data publikacji: 25-09-2020

Życie na Wenus? NASA rozważa wysłanie czterech sond

Po sensacyjnym odkryciu w atmosferze Wenus fosfiny (fosforowodoru) - czyli gazu produkowanego na Ziemi przez bakterie beztlenowe - amerykańska agencja kosmiczna NASA rozważa wysłanie do kwietnia przyszłego roku czterech sond na planety Układu Słonecznego. Dwie z nich miałyby trafić właśnie na Wenus.

Data publikacji: 25-09-2020

Wirusolog: nowy lek zapewni stałą dawkę przeciwciał dla chorych na koronawirusa

Nowy preparat opracowany w Lublinie w celu leczenia chorych na koronawirusa ma zapewnić stałą dawkę przeciwciał. Lek ma mieć skuteczność większą niż osocze pobrane od ozdrowieńców podawane zakażonym. Specyfik musi jeszcze przejść próby kliniczne - podał w Polsat News jego współtwórca prof. Krzysztof Pyrć, wirusolog z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Data publikacji: 25-09-2020

"Słońce zamiast węgla". Powstanie największa elektrownia słoneczna w Polsce

Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK) podpisał umowę na budowę za ponad 160 mln zł dużej farmy fotowoltaicznej na terenach po odkrywkowej eksploatacji węgla brunatnego. Elektrownia słoneczna ma być gotowa za niecały rok.

Data publikacji: 25-09-2020

Rekordowe liczby zakażeń bez rekordowej liczby zgonów. GIS wyjaśnia

​Kolejne kraje biją rekordy potwierdzonych przypadków zakażeń SARS-CoV-2, a jednocześnie liczba zgonów utrzymuje się na porównywalnym poziomie co wiosną - np. w Polsce - czy wręcz dużo, dużo niższym, jak np. we Francji. - Nie należy się ekscytować za bardzo liczbą dodatnich przypadków - stwierdza w rozmowie z Interią rzecznik GIS Jan Bondar.

Data publikacji: 25-09-2020

CBA w szczecińskim szpitalu. Pełnomocnik Grodzkiego: to próba kreowania dowodów

Działania prokuratury i CBA w sprawie rzekomej korupcji w szpitalu w Szczecinie-Zdunowie w czasie, gdy jego dyrektorem był obecny marszałek Senatu Tomasz Grodzki, to próba wykreowania dowodów – podkreślił w czwartek pełnomocnik marszałka adwokat Jacek Dubois.

Data publikacji: 25-09-2020

Negocjacje w Zjednoczonej Prawicy. Są nieoficjalne ustalenia

Podpisanie umowy koalicyjnej nastąpi do końca tygodnia; prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie kierował Komitetem Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości i Obrony Narodowej - to nieoficjalne ustalenia czwartkowego spotkania kierownictwa partii. Zdecydowano także, że koalicjantom przypadnie po jednym ministerstwie.

Data publikacji: 25-09-2020