Artykuły z dnia: 25-09-2021

Małgorzata Wassermann: Przecież my się wszyscy pozabijamy

- Nie mogę wytrzymać tego jazgotu, który jest wokół, tej walki. Na przykład wprowadzenie tego wulgaryzmu do języka publicznego jest dla mnie nie do przyjęcia - mówi posłanka PiS Małgorzata Wassermann. Jej zdaniem "dzisiaj powinniśmy wszyscy zastanowić się, jakie poglądy wyznajemy, dokąd zmierzamy i zrobić krok wstecz".

Data publikacji: 25-09-2021

Kristen Stewart zachwyca w "Spencer" jako księżna Diana

Kristen Stewart zachwyca w "Spencer" jako księżna Diana "Spencer" w reżyserii Pablo Larraina zdążył już wzbudzić zachwyt publiczności festiwali w Wenecji, Telluride i Toronto. Oczy miłośników kina w szczególności skierowane były na Kristen Stewart, która wciela się w postać księżnej Diany. 

Data publikacji: 25-09-2021

Natalia Kukulska "Jednogłośna". Niespodzianka dla fanów z okazji 25-lecia pracy twórczej

Natalia Kukulska "Jednogłośna". Niespodzianka dla fanów z okazji 25-lecia pracy twórczej Natalia Kukulska postanowiła zaskoczyć swoich fanów, wydając jubileuszową EP-kę "Jednogłośna" zczterema nowymi piosenkami. - Nie czuję się jeszcze zdefiniowana i za wcześnie na podsumowania. Wolałam nagrać coś nowego niż wydawać coś w rodzaju "the best of" - przyznaje w rozmowie z Tomaszem-Marcinem Wroną.

Data publikacji: 25-09-2021

Sondaż: Wygrywa PiS, KO zmniejsza dystans

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35 proc. głosów. Na drugim miejscu plasuje się odrabiająca straty Koalicja Obywatelska - wynika z sondażu Ipsos.

Data publikacji: 25-09-2021

La Palma. Erupcja wulkanu widziana z kosmosu. Niezwykłe zdjęcia

La Palma nadal walczy z kataklizmem. Lawa wydostająca się z wulkanu Cumbre Vieja niszczy wszystko, co napotka na swojej drodze. Zjawisko cały czas obserwują satelity. Kolejne ośrodki badawcze publikują zdjęcia dokumentujące erupcję na wyspie La Palma.

Data publikacji: 25-09-2021

Badania: Pozytywny wpływ szczepionki przeciw COVID-19 na zdrowie psychiczne

Według naukowców z Uniwersytetu Południowej Kalifornii uczestnicy niedawnej ankiety stwierdzili, że zaszczepienie się przeciw COVID-19 ułatwiło im życie i zmniejszyło ryzyko przygnębienia.

Data publikacji: 25-09-2021

Ogromna asteroida przeleciała tuż obok ziemi. Nikt jej nie zauważył

Ogromna asteroida 2021 SG 16 września przeleciała bardzo blisko Ziemi. W kluczowym momencie była dwukrotnie bliżej planety niż Księżyc. Asteroida miała średnicę porównywalną z rozpiętością skrzydeł samolotu Boeing 747 JumboJet.

Data publikacji: 25-09-2021

Jeden kabel do ładowania urządzeń elektronicznych. W czwartek UE zgłosi ustawę do prac w komisji

Komisja Europejska przedstawi w czwartek wniosek ustawodawczy dotyczący wspólnej ładowarki do telefonów komórkowych, tabletów i słuchawek. Celem jest troska o środowisko i ułatwienie korzystania konsumentom.

Data publikacji: 25-09-2021

Norbert Kaczmarczyk o sporze ws. kopalni Turów: namawia się Czechów do ataku na Polskę

- Dzisiaj Polskę cały czas stawia się do kąta, mówi, co ma robić, co ma zamykać, natomiast buduje się wspólnie z Rosjanami Nord Stream 2 - komentował w programie Debata Dnia poseł Solidarnej Polski Norbert Kaczmarczyk.

Data publikacji: 25-09-2021

Prezydent: nie możemy zamknąć kopalni Turów

Nie możemy zamknąć kopalni Turów; jeśli ją zamkniemy, 7 proc. naszego rynku energetycznego w związku z tym zostanie wyłączone i będziemy musieli kupować prąd z Niemiec, być może o to chodzi - stwierdził w piątek prezydent Andrzej Duda. Dodał, że cały czas apeluje o dialog i szukanie rozwiązania sporu z Czechami.

Data publikacji: 25-09-2021

Premier Morawiecki o inwestycjach w służby: bezpieczeństwo Polaków jest dla nas najważniejsze

Bezpieczeństwo Polaków jest dla nas najważniejsze; dlatego od lat konsekwentnie inwestujemy w polskie służby, realizując kolejne ustawy modernizacyjne - podkreślił w piątek premier Mateusz Morawiecki odnosząc się do porozumienia pomiędzy MSWiA i związkami zawodowymi służb mundurowych.

Data publikacji: 25-09-2021