Artykuły z dnia: 25-10-2020

"Zdolności improwizacyjne Wojtka były nieograniczone". Goście "Drugiego Śniadania Mistrzów" wspominają Wojciecha Pszoniaka

"Zdolności improwizacyjne Wojtka były nieograniczone". Goście "Drugiego Śniadania Mistrzów" wspominają Wojciecha Pszoniaka Wolny, kolorowy ptak, który kochał ludzi - mówi o zmarłym w poniedziałek rano Wojciechu Pszoniaku Agnieszka Holland. W programie "Drugie Śniadanie Mistrzów" reżyserka oraz Krzysztof Materna wspominali aktora znanego z "Ziemi obiecanej" czy "Wesela", który był częstym gościem programu Marcina Mellera. 

Data publikacji: 25-10-2020

Remont Sali Kongresowej trwa dłużej niż budowa Pałacu Kultury. I wciąż nie wiadomo, kiedy się skończy

Remont Sali Kongresowej trwa dłużej niż budowa Pałacu Kultury. I wciąż nie wiadomo, kiedy się skończy Już ponad sześć lat ciągnie się remont Sali Kongresowej w Pałacu Kultury i Nauki. Jak przyznaje miasto, nie ma terminu zakończenia prac, ponieważ wciąż nie wybrano nowego wykonawcy. Urzędnicy szacują, że modernizacja sali będzie kosztować ponad 200 milionów złotych.

Data publikacji: 25-10-2020

Artur i Minimki (2006) - baśniowa przygoda chłopca

"Artur i Minimki" to film nakręcony w 2006 roku, który opowiada niezwykłą historię pewnego dziesieciolatka. Tytułowy Artur przenosi się do niezwykłej krainy, w której zamierza odnaleźć swojego zaginionego dziadka.  Tytuł oryginalny: Arthur et les MinimoysGatunek: Animowany / Fami...

Data publikacji: 25-10-2020

Artur Żmijewski – serialowy ojciec Mateusz. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Artur Żmijewski jest polskim aktorem teatralnym, filmowym, telewizyjnym i dubbingowym, a także reżyserem. Występował w wielu znaczących polskich produkcjach, takich jak „Psy”, „Katyń”,  „Świadek koronny” czy „Czarny mercedes”. Największą popularno...

Data publikacji: 25-10-2020

Koronawirus w Polsce. Lekarze ze Wschodu na ratunek?

Pandemia nasiliła problem deficytu lekarzy. Agencje zatrudnienia mogą ściągnąć tysiące specjalistów ze Wschodu, o ile znikną bariery dla ich pracy w Polsce - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 25-10-2020

Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia: Musimy ostro wyhamować

"Sytuacja jest bardzo poważna i wydaje mi się, że jest już przestrzeń na kolejne obostrzenia - bardziej drastyczne - które spowodują, że wyhamujemy" - mówi w piątkowej "Rzeczpospolitej" minister zdrowia Adam Niedzielski. "Musimy bronić wydolności systemu opieki zdrowotnej" - dodaje.

Data publikacji: 25-10-2020

Jak długo możemy zarażać koronawirusem SARS-CoV-2? To zależy od przebiegu choroby

Jak długo osoba zakażona SARS-CoV-2 może zarazić innych? Przy łagodnych objawach można przekazać patogen innym przez czas nie dłuższy niż około 10 dni, ale przy ciężkim przebiegu - nawet przez 20 dni. Tak wynika z analizy kilkudziesięciu badań na ten temat przeprowadzonej przez naukowców z USA.

Data publikacji: 25-10-2020

Czy inne koronawirusy mogą nas uodpornić na SARS-CoV-2? Prof. Krzysztof Pyrć tłumaczy

Zakażenie innymi koronawirusami nie powoduje powstania przeciwciał rozpoznających SARS-CoV-2, ale być może dzięki temu, że koronawirusy spotykamy często - mamy pewne narzędzia do obrony. Ewidentnie jest ona jednak niewystarczająca - uważa prof. Krzysztof Pyrć z Uniwersytetu Jagiellońskiego. I wyjaśnia, dlaczego w Azji udało się w dużym stopniu opanować epidemię.

Data publikacji: 25-10-2020

Rosyjsko-amerykańska załoga stacji kosmicznej wróciła na Ziemię

Rosyjsko-amerykańska załoga stacji kosmicznej ISS powróciła w czwartek rano na Ziemię po trwającej 196 misji na pokładzie stacji - poinformowała rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos.

Data publikacji: 25-10-2020

Trzeci dzień protestów po decyzji TK. "Poseł Lewicy zatrzymany"

Sobota jest trzecim dniem protestów, które przetaczają się przez całą Polskę po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Wieczorem w Katowicach demonstrowało ok. 4 tys. osób. Trochę nas policja poturbowała, ale już spokojnie. Idziemy na rynek - napisała posłanka Monika Rosa. Z kolei poseł Wiosny Maciej Kopiec został zatrzymany przez policję. Funkcjonariusze odnieśli się do sprawy.

Data publikacji: 25-10-2020

W sali z chorym na COVID-19 wirus utrzymuje się nawet mimo częstego wietrzenia

W pomieszczeniach, w których przebywa osoba z COVID-19, cząsteczki koronawirusa utrzymują się nawet mimo częstego wietrzenia. Tak wynika z badania, które hiszpańscy wirusolodzy przeprowadzili w pomieszczeniach szpitalnych, w których stworzono warunki zbliżone do tych, w jakich przebywają chorzy na COVID-19.

Data publikacji: 25-10-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Sobota, 24 października

W sobotę odnotowano ponad 13 tysięcy zakażeń, a do grona osób zmagających się z infekcją SARS-CoV-2 dołączył m.in. prezydent Andrzej Duda. Koronawirusa wykryto również u senator KO. Również dziś cała Polska stała się tzw. czerwoną strefą epidemiczną, zaczęły obowiązywać także surowsze restrykcje. Natomiast za granicą wznowiono badania nad szczepionką.

Data publikacji: 25-10-2020

Interwencje policji podczas manifestacji w Łodzi. "Przerażający obraz brutalizacji"

Mężczyzna z małym synkiem zostaje powalony, dochodzi do szarpaniny - tak zdaniem łódzkiego samorządowca wyglądała interwencja policji podczas manifestacji przeciw orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Pojawiło się też nagranie, na którym policjant rzuca się na innego mężczyznę po sprzeczce. Interweniowano, gdy m.in. uczestnicy nie zachowywali dystansu - zapewniają mundurowi.

Data publikacji: 25-10-2020