Artykuły z dnia: 26-06-2020

Dzika rzeka – spływ w walce o życie

Thrillery to jeden z najchętniej wybieranych gatunków kinowych. Pełne akcji filmy potrafią przyciągnąć nas do ekranu nawet na długie godziny. Najczęściej prezentują nam one niebanalną historię i plot twist, który sprawia, że główni bohaterowie muszą walczyć o przetrwanie lub życ...

Data publikacji: 26-06-2020

Żona Bartosza Żukowskiego opowiedziała, że nadal musi spłacać jego długi

Już pięć lat temu w mediach pojawiła się informacja, że Bartosz Żukowski, znany z roli Waldusia w „Świecie według Kiepskich”, rozwodzi się ze swoją żoną - Ewą Coll. To było dla wielu spore zaskoczenie, ponieważ byli oni bardzo zgodną i szczęśliwą parą. Później na jaw zaczęły wycho...

Data publikacji: 26-06-2020

"Dziennik Gazeta Prawna": Nieorzekający sędziowie zajmują mieszkania służbowe

Dziewięciu sędziów Sądu Najwyższego w stanie spoczynku od wielu lat zajmuje duże mieszkania służbowe w Warszawie. Płacą jedynie za media. Nowa I prezes SN chce ukrócić tę praktykę - czytamy w czwartkowym "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Data publikacji: 26-06-2020

"Fakt": Tak się nagradza władza. Spore podwyżki i premie

1000 plus u premiera, 1600 plus w Senacie, miliony na premie u prezydenta. Tak nagradza się władza – oburza się "Fakt".

Data publikacji: 26-06-2020

"Bo rzeczywistość staje się dowcipem", "bo nie chcę być ciągle zlewana". #milionypowodów, by iść na wybory

"Bo rzeczywistość staje się dowcipem", "bo nie chcę być ciągle zlewana". #milionypowodów, by iść na wybory W ramach akcji #milionypowodów do pójścia na wybory zachęcają piosenkarze, aktorzy, dziennikarze oraz sportowcy. Przekonują, że każdy oddany głos ma znaczenie.

Data publikacji: 26-06-2020

Święty Michał depczący szatana kojarzy im się ze śmiercią Floyda. Chcą przeprojektowania orderu

Święty Michał depczący szatana kojarzy im się ze śmiercią Floyda. Chcą przeprojektowania orderu Aktywiści na rzecz walki z rasizmem w internetowej petycji zażądali przeprojektowania jednego z najważniejszych brytyjskich odznaczeń - Orderu Świętego Michała i Świętego Jerzego. Według nich, wizerunek świętego Michała, który na awersie orderu trzyma nogę na głowie szatana, przypomina śmierć George'a Floyda.

Data publikacji: 26-06-2020

MNiSW o informacjach "GW" dotyczących likwidacji PAN: Dementujemy

Dementujemy informację, że Polska Akademia Nauk ma zostać zlikwidowana. Jest to teza, która nie ma najmniejszego pokrycia w rzeczywistości - napisał resort nauki we wtorek (2 czerwca) oświadczeniu dotyczącym artykułu w "Gazecie Wyborczej".

Data publikacji: 26-06-2020

Astronauci z kapsuły Dragon są już na pokładzie ISS

Dwaj amerykańscy astronauci Robert Behnken i Douglas Hurley z kapsuły Dragon są już na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Misja firmy SpaceX miliardera Elona Muska oraz NASA przebiegła w weekend bez zakłóceń.

Data publikacji: 26-06-2020

Papież odsunął hierarchę. Nie czekał na koniec postępowania wobec biskupa Janiaka

Nie czekając na koniec postępowania wobec biskupa Edwarda Janiaka papież Franciszek odsunął hierarchę od kierowania diecezją kaliską. Ojciec Święty mianował administratora apostolskiego sede plena dla tej diecezji. Sytuacja ta ma najczęściej miejsce, kiedy poważna przeszkoda uniemożliwia sprawowanie urzędu biskupowi ordynariuszowi.

Data publikacji: 26-06-2020

Nowy "wirus Cristoli" odkryty we Francji. Pacjentka zmarła

58-letnia pacjentka, która zmarła na zapalenie mózgu, była zakażona nowym, nieopisanym dotąd wirusem - wynika z najnowszych badań międzynarodowego zespołu lekarzy. Do identyfikacji wirusa Cristoli zastosowano te same techniki, które wykorzystano przy odkryciu koronawirusa z Wuhan.

Data publikacji: 26-06-2020

II dzień Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2020 w Warszawie - oglądaj

Zapraszamy na transmisję z drugiego dnia Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2020 w Warszawie. Zaproszeni goście przez trzy dni będą zastanawiać się jak połączyć interesy przedsiębiorców i ochronę środowiska.

Data publikacji: 26-06-2020

Niecodzienne znalezisko na posesji. Odkryto szczątki żołnierza Carskiej Armii Rosyjskiej

Odnalezione ludzkie szczątki wraz z częścią umundurowania wojskowego mogą należeć do młodego żołnierza Pułku Piechoty Carskiej Armii Rosyjskiej - informuje mazowiecka policja. Świadczyć o tym może guzik od munduru z dwugłowym orłem, długie charakterystyczne buty oraz pas z klamrą.

Data publikacji: 26-06-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Czwartek, 25 czerwca

W czwartek poinformowano, że 1 września uczniowie wrócą do szkół, a studenci 1 października wrócą na uczelnie. Stwierdzono także 298 nowych przypadków koronawirusa, w tym ponad sto na Śląsku. Zmarło 16 kolejnych chorych, a liczba wszystkich ofiar sięgnęła 1412. W sumie zachorowało 33 119 osób.

Data publikacji: 26-06-2020