Artykuły z dnia: 26-07-2020

Krzysztof Bosak dla "Plus Minus": Głosowałem na "mniejsze zło"

"Głos połowy moich wyborców nie był głosem na Rafała Trzaskowskiego, ale głosem przeciw PiS i prezydentowi Andrzejowi Dudzie, rozumiem ich" - mówi w wywiadzie w "Plus Minus" kandydat Konfederacji na prezydenta w tegorocznych wyborach Krzysztof Bosak. Jak dodał, sam zagłosował na "mniejsze zło".

Data publikacji: 26-07-2020

Koronawirus w Polsce. "Gazeta Wyborcza" o nowym triku oszustów

Imiona, nazwiska oraz adresy swoich ofiar sprawcy poznają, podsłuchując kanały policyjne, gdy funkcjonariusze odwiedzają osoby będące w kwarantannie - ostrzega w weekendowym wydaniu "Gazeta Wyborcza".

Data publikacji: 26-07-2020

Zmarł Peter Green. Współtwórca Fleetwood Mac miał 73 lata

Zmarł Peter Green. Współtwórca Fleetwood Mac miał 73 lata Zmarł gitarzysta, współzałożyciel legendarnego zespołu Fleetwood Mac Peter Green. Muzyk miał 73 lata.

Data publikacji: 26-07-2020

Organek: przez cynizm polityków dzielą się zwykli ludzie

Organek: przez cynizm polityków dzielą się zwykli ludzie Ta atmosfera, która w Polsce panuje, nie jest od wczoraj, nie jest od przedwczoraj. Ona tylko podczas wyborów eskalowała i widzieliśmy różne jej fazy - powiedział we "Wstajesz i weekend" w TVN24 muzyk Tomasz Organek. Widzimy bardzo silnie, jak Polska jest podzielona. Wybory pokazały, że Polska jest podzielona na dwie części albo nawet i trzy części - mówił. Podkreślał, że "możemy się różnić poglądami, możemy się wymieniać racjami, ale zawsze musimy pamiętać, że po drugiej stronie jest człowiek".

Data publikacji: 26-07-2020

Missisipi w ogniu – zbrodnia w zmowie milczenia

Przez dziesiątki lat mieliśmy okazję zapoznania się z setkami filmów, które dziś mają rangę kultowych. Wiele z nich zyskało uznanie fanów dzięki niebanalnemu scenariuszowi czy świetnej grze aktorskiej. Jedną z takich produkcji jest film pod tytułem „Missisipi w ogniu&rdquo...

Data publikacji: 26-07-2020

Kim mówi DOŚĆ! Spotkała się z prawnikami. Koniec jej małżeństwa z Kanye?

Kanye West ma problemy, które związane są z zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi. Wszystko byłoby między nim, a Kim w porządku, zaopiekowałaby się nim, ale raper nie zamierza się leczyć. Mało tego - zaczyna atakować rodzinę Kim, która w końcu zaczęła tracić cierpliwość. Po serii wpi...

Data publikacji: 26-07-2020

​Naukowcy znaleźli związek pomiędzy HPV i rakiem prostaty

Badacze z Australii znaleźli związek pomiędzy przenoszonym drogą płciową wirusem brodawczaka ludzkiego i rakiem prostaty - informuje "Daily Mail". Czy szczepionka podawana od lat nastoletnim dziewczynkom pomoże uratować mężczyzn znajdujących się w grupie ryzyka? Rocznie na raka prostaty umiera cztery do pięciu tysięcy Polaków.

Data publikacji: 26-07-2020

"Przegląd": Z kim na orbitę?

W przestrzeni okołoziemskiej mamy wyścig między firmami komercyjnymi – mówi dr hab. Marek Czajkowski, doktor nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz członek Polskiego Towarzystwa Stosunków Międzynarodowych i The Academy of Political Science. Rozmawia Bronisław Tumiłowicz.

Data publikacji: 26-07-2020

Koronawirus na koncertach? Szukają chętnych do eksperymentu

Naukowcy z niemieckiego Uniwersytetu Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze chcą zbadać proces rozprzestrzenia koronawirusa na imprezach masowych. Eksperci planują w tym celu zorganizować koncert. Do eksperymentu poszukują 4200 ochotników.

Data publikacji: 26-07-2020

Prezes ABM: pierwszy polski lek na Covid-19 najpewniej w sierpniu

- Wiążemy pewne nadzieje z badaniami, które mają doprowadzić do opracowania tzw. antygenowego testu – szybkiego i taniego – do wczesnego wykrywania zakażeń koronawirusem, identyfikującego białka otoczki wirusa –mówił Radosław Sierpiński, prezes Agencji Badań Medycznych. Dodał, że najprawdopodobniej w sierpniu powstanie pierwszy polski lek na Covid-19.

Data publikacji: 26-07-2020

Diety z europarlamentu wykorzystałem na... walkę z Unią Europejską - Korwin-Mikke o "żebractwie"

Janusz Korwin-Mikke zarzucił premierowi Mateuszowi Morawieckiemu żebractwo. Jego zdaniem trzeba mieć honor i zrezygnować z unijnych dotacji i ...wziąć się do pracy. - Chiny mają ogromną ilość autostrad, bo... nic nie dostały z Unii i ludziom pozwalają pracować - powiedział polityk Konfederacji . Na zarzut pobierania diet z europarlamentu odparł: - Unijne pieniądze szły na ...walkę z Unią.

Data publikacji: 26-07-2020

Zniszczono krzyż upamiętniający ostatniego z żołnierzy wyklętych. Jest reakcja premiera

Policja poszukuje sprawców zniszczenia krzyża poświęconego pamięci ostatniego żołnierza wyklętego, Józefa Franczaka ps. Laluś, w Majdanie Kozic Górnych (Lubelskie) - miejscowości, gdzie Franczak zginął. Metalowy krzyż został wycięty i porzucony. Do sprawy odniósł się w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

Data publikacji: 26-07-2020

Pocisk lotniczy na budowie metra. Na niedzielę rano zaplanowano ewakuację okolicznych budynków

Na budowie metra na warszawskim Bródnie znaleziono ogromny niewybuch z czasów wojny - poinformował lokalny portal warszawawpigulce.pl. Stołeczna policja potwierdziła, że na niedzielny poranek zaplanowano ewakuację mieszkańców okolicznych budynków.

Data publikacji: 26-07-2020