Artykuły z dnia: 26-07-2021

"Przegląd": 63 cele: Warszawa, Wrocław, Gdańsk

Według odtajnionych w USA dokumentów tu miały spaść amerykańskie bomby atomowe.

Data publikacji: 26-07-2021

R. Kelly, gwiazda muzyki R&B i hip-hopu, z nowymi zarzutami przestępstw seksualnych

R. Kelly, gwiazda muzyki R&B i hip-hopu, z nowymi zarzutami przestępstw seksualnych R. Kelly, oskarżony o popełnienie szeregu przestępstw seksualnych amerykański piosenkarz i producent muzyczny, gwiazda R&B i hip-hopu, może usłyszeć kolejne zarzuty. Prokuratorzy federalni poinformowali w sobotę, że zamierzają poszerzyć listę o domniemane relacje seksualne 54-latka z dwoma niepełnoletnimi chłopcami.

Data publikacji: 26-07-2021

Angelina Jolie i Brad Pitt wciąż walczą o opiekę nad dziećmi. Po apelacji aktorki odsunięto sędziego

Angelina Jolie i Brad Pitt wciąż walczą o opiekę nad dziećmi. Po apelacji aktorki odsunięto sędziego Angelina Jolie odniosła sukces w batalii sądowej z byłym mężem Bradem Pittem. Na jej wniosek sędzia, który decydował w sprawie praw do opieki nad dziećmi aktorskiej pary, został wyłączony ze sprawy z powodu relacji biznesowych z prawnikami Pitta. Konflikt na tle opieki nad dziećmi trwa między gwiazdami kina od 2016 roku, odkąd Jolie złożyła pozew o rozwód.

Data publikacji: 26-07-2021

Zmiany w zakazie handlu w niedzielę? Janusz Śniadek: Projekt w lipcu w Sejmie

Prawo i Sprawiedliwość chce skończyć z obchodzeniem zakazu handlu w niedzielę. Nowelizacja ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę jest już gotowa, na początku lipca trafi do Sejmu - powiedział wtorkowemu "Dziennikowi Gazecie Prawnej" Janusz Śniadek, poseł PiS.

Data publikacji: 26-07-2021

Rekiny starają się utrzymać pokój. Niezwykłe odkrycie naukowców

Oceanografowie z Murdoch University (Australia) odkryli niezwykłe zachowanie sześciu gatunków dużych rekinów, w tym żarłaczy tygrysich i rekinów młotów. Jak się okazało, dzielące ten sam teren gatunki polują o różnych porach, dzięki czemu nie przeszkadzają sobie nawzajem.

Data publikacji: 26-07-2021

Raport: Wysoka skuteczność szczepień przeciw COVID-19 w zapobieganiu zakażeniom i hospitalizacjom

Szczepienie przeciw COVID-19 w ponad 70 proc. zapobiega zakażeniu w przypadku przyjęcia jednej dawki, a w 88 proc. po uzyskaniu pełnej ochrony - ogłosił w raporcie włoski Instytut Służby Zdrowia, przedstawiając uśrednione ujęcie dla różnych szczepionek. Przyjęcie preparatu w wysokim stopniu chroni też przed hospitalizacją i zgonem z powodu COVID-19.

Data publikacji: 26-07-2021

Jeff Bezos podziękował pracownikom, że "zapłacili" za jego lot w kosmos

Założyciel firm Blue Origin i Amazon Jeff Bezos znalazł się w ogniu krytyki po tym, jak we wtorek po swoim pierwszym locie poza granicę atmosfery ziemskiej podziękował pracownikom i klientom Amazona za opłacenie przedsięwzięcia - poinformowała w środę agencja AP.

Data publikacji: 26-07-2021

System Pegasus śledził dziennikarzy i polityków. Wyniki międzynarodowego dochodzenia

Politycy, dziennikarze oraz działacze na rzecz praw człowieka mieli być szpiegowani przez Pegasusa. Własne śledztwo w tej sprawie przeprowadziło 17 redakcji, które ujawniły, że Pegasus szpiegował m.in. węgierskich dziennikarzy. Minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto oświadczył, że rządowi nic nie wiadomo o oprogramowaniu szpiegującym Pegasus, które miałoby być używane w kraju.

Data publikacji: 26-07-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Niedziela, 25 lipca

Liczba zakażeń z ostatniej doby wynosi kilkadziesiąt, ale eksperci ostrzegają, że gwałtownego wzrostu możemy się spodziewać w połowie sierpnia. Jedyna droga to szczepienia, mówią dane - także badania z Izraela, gdzie 80 proc. zaszczepionych z koronawirusem nie zakaziło nikogo. Kolejne kraje wprowadzają więc przywileje dla niezaszczepionych, a protesty nasilają się.

Data publikacji: 26-07-2021

Grodzisk Maz. Atak antyszczepionkowców na punkt szczepień. Dwie osoby zatrzymane

Dwie osoby zostały zatrzymane przez policję po bójce, do której doszło w punkcie szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Na opublikowanym na Twitterze filmie widać szamotaninę z udziałem protestujących i pracowników punktu. Do zdarzenia doszło w niedzielę.

Data publikacji: 26-07-2021

Jarosław Szymczyk o Strajku Kobiet: nie walczyliśmy z protestującymi, tylko z pandemią

- Nie godzę się na publiczny lincz na funkcjonariuszach policji, gdzie zarzuca nam się działanie wbrew prawu. Polska policja zawsze działa zgodnie z obecnie obowiązującym prawem - powiedział w Gościu Wydarzeń gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny policji.

Data publikacji: 26-07-2021