Artykuły z dnia: 26-09-2020

Dziewiąty prawnuk królowej w drodze

Dziewiąty prawnuk królowej w drodze Księżniczka Eugenia, wnuczka brytyjskiej królowej Elżbiety II, jest w ciąży, ogłosił Pałac Buckingham. Poród nastąpi na początku przyszłego roku.

Data publikacji: 26-09-2020

WALL·E - historia uroczego robota

Dzisiejsze kino to paleta różnorodności - dzięki temu niemal każdy znajdzie coś dla siebie i może cieszyć się rozrywką na wysokim poziomie. Także produkcje animowane coraz częściej prezentują świetne fabuły - dowodem na potwierdzenie tej tezy może być chociażby film "WALL-E".  Tytuł ory...

Data publikacji: 26-09-2020

Paulina Sykut-Jeżyna – prezenterka telewizyjna. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

Paulina Sykut-Jeżyna to polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna, która od lat związana jest z telewizją Polsat. Znana jest między innymi z programów „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” i „Must Be the Music. Tylko muzyka”. Jest laureatką Telekamery...

Data publikacji: 26-09-2020

Polacy popierają "piątkę dla zwierząt". Sondaż "Super Expressu"

Aż 57 proc. respondentów wyraża poparcie dla "piątki dla zwierząt", czyli ustawy, która zakazuje m.in. hodowli zwierząt futerkowych i uboju rytualnego - wynika z sondażu opublikowanego w piątkowym "Super Expressie". Jak przypomniano, przepisy te zaproponował Jarosław Kaczyński, który ma objąć funkcję wicepremiera.

Data publikacji: 26-09-2020

Warszawa zwlekała ze zgodą. Nowy ambasador Niemiec: Rozumiem Polaków

Nikt tego nie powiedział oficjalnie, ale to z powodu przeszłości ojca Arndt Freytag von Loringhoven miesiącami czekał na zgodę Polski na pełnienie misji – informuje w piątek (25 września) "Rzeczpospolita". W pierwszym wywiadzie ambasador - jak wskazuje gazeta - odnosi się do tego ze zrozumieniem.

Data publikacji: 26-09-2020

Karnawału w Rio nie będzie. I nie wiadomo, kiedy powróci

Karnawału w Rio nie będzie. I nie wiadomo, kiedy powróci Słynny na cały świat karnawał w Rio de Janeiro miał się odbyć w lutym 2021 roku, ale został przełożony. Nie wiadomo na kiedy.

Data publikacji: 26-09-2020

Powstała super dokładna mapa serca. Przełomowe dokonanie naukowców

Naukowcy z Harvard Medical School stworzyli szczegółową molekularną i komórkową mapę zdrowego serca człowieka. Pozwoli to lepiej zrozumieć pracę narządu, problemy dotyczące organu oraz ułatwi opracowanie spersonalizowanych metod leczenia.

Data publikacji: 26-09-2020

Naukowcy: Szczepienie przeciw gruźlicy jednak nie chroni przed COVID-19

Wbrew przypuszczeniom szczepienie przeciw gruźlicy (BCG) w okresie niemowlęcym nie chroni przed zachorowaniem na COVID-19 - uważają naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego. Swoje wnioski opisali na łamach "Clinical Infectious Diseases". W Polsce od 1955 roku przeprowadza się obowiązkowe szczepienia przeciwko gruźlicy. Szczepionkę podaje się dzieciom już w pierwszych dniach życia.

Data publikacji: 26-09-2020

CBOS: prawie połowa Polaków pozytywnie ocenia rząd Morawieckiego

39 proc. Polaków deklaruje, że jest zwolennikami rządu premiera Mateusza Morawieckiego, a 35 proc., że przeciwnikami. 44 proc. badanych wyraża zadowolenie, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki - wynika z sondażu CBOS.

Data publikacji: 26-09-2020

Wirusolog: nowy lek zapewni stałą dawkę przeciwciał dla chorych na koronawirusa

Nowy preparat opracowany w Lublinie w celu leczenia chorych na koronawirusa ma zapewnić stałą dawkę przeciwciał. Lek ma mieć skuteczność większą niż osocze pobrane od ozdrowieńców podawane zakażonym. Specyfik musi jeszcze przejść próby kliniczne - podał w Polsat News jego współtwórca prof. Krzysztof Pyrć, wirusolog z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Data publikacji: 26-09-2020

"Słońce zamiast węgla". Powstanie największa elektrownia słoneczna w Polsce

Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK) podpisał umowę na budowę za ponad 160 mln zł dużej farmy fotowoltaicznej na terenach po odkrywkowej eksploatacji węgla brunatnego. Elektrownia słoneczna ma być gotowa za niecały rok.

Data publikacji: 26-09-2020

Jak będzie wyglądać kolęda w czasie epidemii? Są pierwsze decyzje

Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. kolędy w tradycyjnej formie - wskazała katowicka kuria metropolitalna. Odwiedziny duszpasterskie ograniczono do błogosławieństwa nowych domów i mieszkań na zaproszenie gospodarzy.

Data publikacji: 26-09-2020

Dziennikarze Telewizji Polsat oddali krew potrzebującym

W całej Polsce pilnie potrzebna jest krew. Dlatego Telewizja Polsat wspólnie z Narodowym Centrum Krwi zorganizowały zbiórkę, by apel został usłyszany w całym kraju. W piątek przed budynkiem telewizji na ochotników czekał mobilny punkt pobrań. 

Data publikacji: 26-09-2020