Artykuły z dnia: 26-09-2021

Małgorzata Wassermann: Przecież my się wszyscy pozabijamy

- Nie mogę wytrzymać tego jazgotu, który jest wokół, tej walki. Na przykład wprowadzenie tego wulgaryzmu do języka publicznego jest dla mnie nie do przyjęcia - mówi posłanka PiS Małgorzata Wassermann. Jej zdaniem "dzisiaj powinniśmy wszyscy zastanowić się, jakie poglądy wyznajemy, dokąd zmierzamy i zrobić krok wstecz".

Data publikacji: 26-09-2021

Festiwal filmowy w Gdyni 2021. Agnieszka Holland o "absurdalnym" stanie wyjątkowym

Festiwal filmowy w Gdyni 2021. Agnieszka Holland o "absurdalnym" stanie wyjątkowym Zakończył się 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Platynowe Lwy, czyli nagrodę za całokształt twórczości, odebrała reżyserka i scenarzystka Agnieszka Holland, prezydentka Europejskiej Akademii Filmowej. - Żadne demokratyczne państwo nie może pozwolić na to, żeby niewinni ludzie, bezbronni ludzie, umierali na jego granicach - stwierdziła laureatka.

Data publikacji: 26-09-2021

"Mury" na wiecu poparcia dla Andrzeja Poczobuta. Białoruska pieśniarka wykonała utwór w ojczystym języku

"Mury" na wiecu poparcia dla Andrzeja Poczobuta. Białoruska pieśniarka wykonała utwór w ojczystym języku Białoruska pieśniarka Nasta Niakrasava wykonała w ojczystym języku wersję utworu "Mury" Jacka Kaczmarskiego podczas wiecu poparcia dla Andrzeja Poczobuta w Warszawie. Przez całą noc z soboty na niedzielę fasadę Pałacu Kultury i Nauki będzie rozświetlał wizerunek dziennikarza. Akcja solidarnościowa organizowana jest dokładnie pół roku po aresztowaniu Poczobuta przez białoruskie służby.

Data publikacji: 26-09-2021

Sondaż: Wygrywa PiS, KO zmniejsza dystans

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35 proc. głosów. Na drugim miejscu plasuje się odrabiająca straty Koalicja Obywatelska - wynika z sondażu Ipsos.

Data publikacji: 26-09-2021

La Palma. Erupcja wulkanu widziana z kosmosu. Niezwykłe zdjęcia

La Palma nadal walczy z kataklizmem. Lawa wydostająca się z wulkanu Cumbre Vieja niszczy wszystko, co napotka na swojej drodze. Zjawisko cały czas obserwują satelity. Kolejne ośrodki badawcze publikują zdjęcia dokumentujące erupcję na wyspie La Palma.

Data publikacji: 26-09-2021

Badania: Pozytywny wpływ szczepionki przeciw COVID-19 na zdrowie psychiczne

Według naukowców z Uniwersytetu Południowej Kalifornii uczestnicy niedawnej ankiety stwierdzili, że zaszczepienie się przeciw COVID-19 ułatwiło im życie i zmniejszyło ryzyko przygnębienia.

Data publikacji: 26-09-2021

Naukowcy opracowali najmniejszą latającą konstrukcję. "Pokonujemy naturę"

Wyposażony w trzy maleńkie skrzydełka mikrochip wielkości ziarnka piasku to najmniejsza zdolna do unoszenia się w powietrzu konstrukcja, jaką stworzył człowiek - informuje Nature.

Data publikacji: 26-09-2021

Ogromna asteroida przeleciała tuż obok ziemi. Nikt jej nie zauważył

Ogromna asteroida 2021 SG 16 września przeleciała bardzo blisko Ziemi. W kluczowym momencie była dwukrotnie bliżej planety niż Księżyc. Asteroida miała średnicę porównywalną z rozpiętością skrzydeł samolotu Boeing 747 JumboJet.

Data publikacji: 26-09-2021

"Polska Jest Jedna": apel do prezydenta o wetowanie ustaw "które godzą w prawa i wolności

Z apelem do prezydenta o wetowanie ustaw które godzą w prawa i wolności obywatelskie zwrócił się ruch Polska Jest Jedna, którego założycielami są m.in. prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech i posłanka PiS Anna Maria Siarkowska.

Data publikacji: 26-09-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Sobota, 25 września

U nas są głównie niezaszczepieni 30 i 40-latkowie - alarmuje ordynator oddziału zakaźnego Szpitala Południowego w Warszawie. Starosta inowrocławski wzywa pracowników do okazania zaświadczenia o zaszczepieniu, a dobrze wyszczepiony Singapur notuje rekordy zakażeń. W Polsce w sobotę resort zdrowia poinformował o 917 nowych zakażeniach i śmierci 20 osób. Oto nasz Koronawirus - Raport Dnia.

Data publikacji: 26-09-2021

Paweł Kowal: zaczyna się robienie ludziom wody z mózgu

- TSUE nie mógł nakazać zamknięcia kopani w Turowie ani karać Polski, bo narusza wyłączną kompetencję Rady UE - stwierdził w Gościu Wydarzeń europoseł PiS Karol Karski. Paweł Kowal z KO radził rządowi, by wziął się do roboty, a nie wymyślał hocki klocki, że to Niemcy są winni. - Już się zaczyna robienie ludziom wody z mózgu, bo znowu czegoś się nie udało zrobić - ocenił

Data publikacji: 26-09-2021