Artykuły z dnia: 26-11-2020

Dziewczyna z Alabamy - mieć męża i znowu wyjść za mąż?

Zamężna Melanie pewnego dnia przyjmuje oświadczyny Andrew. Jednak, aby wziąć ślub, musi się najpierw... rozwieść. Aby zdobyć podpis męża na papierach rozwodowych, wraca do rodzinnego miasta.  Rok produkcji: 2002 Oryginalny tytuł: Sweet Home Alabama Gatunek: Komedia romantyczna P...

Data publikacji: 26-11-2020

Richard Gere – czołowy hollywoodzki amant. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Richard Gere jest amerykańskim aktorem i producentem filmowym. Popularność na całym świecie zdobył dzięki występom w takich filmach jak „Pretty Woman”, „Lęk pierwotny”, „Zatańcz ze mną”, „Cotton Club” czy „Arbitraż”. Był kilkukrotnie nomino...

Data publikacji: 26-11-2020

Polska powinna zostać w Unii Europejskiej? Sondaż

Polacy wciąż są euroentuzjastami. Ponad 80 procent zagłosowałoby w referendum za pozostaniem Polski w Unii Europejskiej - pisze poniedziałkowa (23 listopada) "Rzeczpospolita", przytaczając wyniki sondażu IBRiS na zlecenie dziennika.

Data publikacji: 26-11-2020

Bezdomny ukarany mandatem za brak maseczki. Tłumaczy się, że rozmawiał z kotami

63-letni gdański mężczyzna w kryzysie bezdomności otrzymał mandat za brak maseczki. Twierdzi, że nie zamierza go płacić. Bezdomni w innych miastach mają więcej szczęścia, tam policjanci podczas interwencji rozdają im maseczki.

Data publikacji: 26-11-2020

"Niech toną" Wojciecha Bojanowskiego oraz "My, naród" Ewy Ewart i Jacka Stawiskiego ze Złotymi Delfinami w Cannes

"Niech toną" Wojciecha Bojanowskiego oraz "My, naród" Ewy Ewart i Jacka Stawiskiego ze Złotymi Delfinami w Cannes Reportaż "Niech toną" Wojciecha Bojanowskiego i reportaż "My, naród" w reżyserii Ewy Ewart i Jacka Stawiskiego zdobyły Złote Delfiny podczas festiwalu Cannes Corporate Media & TV Awards 2020.

Data publikacji: 26-11-2020

Nie żyje aktor Aleksander Skowroński

Nie żyje aktor Aleksander Skowroński Aktor Aleksander Skowroński, związany między innymi z Teatrem Lalki i Aktora Miniatura w Gdańsku, zmarł w wieku 84 lat. Rozpoznawalność przyniosła mu rola ogniomistrza Ignacego w filmie "U Pana Boga w ogródku".

Data publikacji: 26-11-2020

​W nauce Polska jest mistrzem Polski

Jednym z największych problemów polskiej nauki jest kultura życzliwych recenzji, w zasadzie brak negatywnych - mówi dr hab. Emanuel Kulczycki profesor nadzwyczajny UAM w Poznaniu, zajmujący się oceną nauki oraz teorią komunikacji, w rozmowie z Beatą Igielską na łamach "Przeglądu". Kulczycki kieruje grupą badawczą Scholarly Communication Research Group.

Data publikacji: 26-11-2020

HCV groźniejszy niż inne wirusy. Jak się chronić przed cichym zabójcą?

Temat wirusa zapalenia wątroby typu C odżył w mediach za sprawą tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny. Nazywany jest cichym zabójcą, ponieważ przez bardzo długi czas nie daje żadnych objawów, siejąc w tym czasie spustoszenie w organizmie. Czym jest HCV? Jak się przed nim bronić? Wyjaśniamy!

Data publikacji: 26-11-2020

Von der Leyen: będzie kontrakt z firmą Moderna na 160 mln szczepionek przeciw Covid-19

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała, że KE w środę zatwierdzi kontrakt z firmą Moderna na dostawę 160 mln dawek szczepionki przeciw Covid-19. Będzie to szósty kontrakt podpisany przez Komisję z firmami farmaceutycznymi.

Data publikacji: 26-11-2020

Centralny Port Komunikacyjny. Wybrano doradcę strategicznego

Incheon International Airport, główne międzynarodowe lotnisko Korei Południowej, to zwycięzca postępowania ws. doradcy strategicznego Centralnego Portu Komunikacyjnego - poinformował we wtorek pełnomocnik rządu ds. CPK, wiceminister Marcin Horała.

Data publikacji: 26-11-2020

Kowalski: pan Śmiszek reprezentuje obóz miękiszonów

- Zapowiedź polskiego weta spowodowała, że nie ma tego głosowania. To zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Pan Śmiszek reprezentuje obóz miękiszonów, którzy chcieliby się zgodzić, a my jesteśmy twardzi - mówił w Debacie Dnia Janusz Kowalski (Solidarna Polska), odnosząc się do negocjacji nad powiązaniem unijnego budżetu z praworządnością.

Data publikacji: 26-11-2020

Protest przed Sejmem. Policjanci legitymowali zebranych

Po godz. 20 zakończył się protest przeciwko brutalności policji, który w szczytowym momencie zgromadził przed Sejmem ok. 100 osób. Wśród uczestników demonstracji byli również posłowie opozycji - posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus i poseł KO Michał Szczerba.

Data publikacji: 26-11-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Środa, 25 listopada

Ponad 15 tys. nowych przypadków zakażeń i rekordowa liczba 674 zgonów - to koronawirusowy bilans środy. Minister zdrowia nie wykluczył trzeciej fali pandemii, a premier zapowiedział bonifikaty za oddane osocze. Pojawiły się także informacje o nowej chorobie rozwijającej się u najmłodszych pacjentów, którzy przeszli zakażenie koronawirusem. Raport Dnia.

Data publikacji: 26-11-2020