Artykuły z dnia: 27-06-2020

Rodzina Adamsów – ekscentryczna familia z nutką grozy

Dziesiątki lat kinematografii dostarczyły nam setek świetnych filmów, spośród których bez trudu możemy wybrać produkcje najbardziej zapadające w pamięć. Jedną z nich z pewnością są losy pewnej nietuzinkowej rodziny, której sam wygląd może wywołać u nas pewnego rodzaju szo...

Data publikacji: 27-06-2020

Jak się czuje Adam Małysz, który niedawno otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa?

Niedawno pisaliśmy o tym, że Adam Małysz ogłosił, że jest zakażony koronawirusem. Na szczęście skoczek swoją chorobę przechodzi bezobjawowo. Przestrzegł swoich fanów, aby o siebie dbali i uważali, bo zagrożenie jest realne. Teraz postanowił zdradzić, jak się czuje, a także co robi podczas kwa...

Data publikacji: 27-06-2020

"Rzeczpospolita": Zmiany w kodeksie karnym. Lekarze mogą zastrajkować

Medycy rozważają protest przeciwko zaostrzeniu kar za błąd medyczny. Ich zdaniem znowelizowany przepis 37a kodeksu karnego uderzy przede wszystkim w lekarzy - donosi w piątek "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 27-06-2020

"Rzeczpospolita": Hotele wciąż świecą pustkami. Obniżki cen i zwolnienia

Przeszło trzy czwarte hoteli miejskich i blisko połowa położonych poza miastami informuje, że na lipiec i sierpień ma zaledwie 20 proc. zarezerwowanych pokoi - podaje w piątek "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 27-06-2020

"Bo rzeczywistość staje się dowcipem", "bo nie chcę być ciągle zlewana". #milionypowodów, by iść na wybory

"Bo rzeczywistość staje się dowcipem", "bo nie chcę być ciągle zlewana". #milionypowodów, by iść na wybory W ramach akcji #milionypowodów do pójścia na wybory zachęcają piosenkarze, aktorzy, dziennikarze oraz sportowcy. Przekonują, że każdy oddany głos ma znaczenie.

Data publikacji: 27-06-2020

Święty Michał depczący szatana kojarzy im się ze śmiercią Floyda. Chcą przeprojektowania orderu

Święty Michał depczący szatana kojarzy im się ze śmiercią Floyda. Chcą przeprojektowania orderu Aktywiści na rzecz walki z rasizmem w internetowej petycji zażądali przeprojektowania jednego z najważniejszych brytyjskich odznaczeń - Orderu Świętego Michała i Świętego Jerzego. Według nich, wizerunek świętego Michała, który na awersie orderu trzyma nogę na głowie szatana, przypomina śmierć George'a Floyda.

Data publikacji: 27-06-2020

"Przegląd": Z kim na orbitę?

W przestrzeni okołoziemskiej mamy wyścig między firmami komercyjnymi – mówi dr hab. Marek Czajkowski, doktor nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz członek Polskiego Towarzystwa Stosunków Międzynarodowych i The Academy of Political Science. Rozmawia Bronisław Tumiłowicz.

Data publikacji: 27-06-2020

MNiSW o informacjach "GW" dotyczących likwidacji PAN: Dementujemy

Dementujemy informację, że Polska Akademia Nauk ma zostać zlikwidowana. Jest to teza, która nie ma najmniejszego pokrycia w rzeczywistości - napisał resort nauki we wtorek (2 czerwca) oświadczeniu dotyczącym artykułu w "Gazecie Wyborczej".

Data publikacji: 27-06-2020

80-latek podczas wyprawy na grzyby złamał nogę. Pomogła policja

Mężczyzna podczas wyprawy na grzyby złamał nogę, co uniemożliwiło mu powrót o własnych siłach do domu. Na szczęście 80-latek miał przy sobie telefon komórkowy. Senior zadzwonił na numer alarmowy i poprosił o pomoc.

Data publikacji: 27-06-2020

Nowy "wirus Cristoli" odkryty we Francji. Pacjentka zmarła

58-letnia pacjentka, która zmarła na zapalenie mózgu, była zakażona nowym, nieopisanym dotąd wirusem - wynika z najnowszych badań międzynarodowego zespołu lekarzy. Do identyfikacji wirusa Cristoli zastosowano te same techniki, które wykorzystano przy odkryciu koronawirusa z Wuhan.

Data publikacji: 27-06-2020

II dzień Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2020 w Warszawie - oglądaj

Zapraszamy na transmisję z drugiego dnia Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2020 w Warszawie. Zaproszeni goście przez trzy dni będą zastanawiać się jak połączyć interesy przedsiębiorców i ochronę środowiska.

Data publikacji: 27-06-2020

Cisza wyborcza w Polsce

O północy z piątku na sobotę rozpoczęła się cisza wyborcza przed wyborami prezydenckimi; potrwa do końca głosowania - do godz. 21 w niedzielę. W tym czasie zabronione jest publikowanie sondaży, agitowanie na rzecz kandydatów. Zakaz obowiązuje też w internecie.

Data publikacji: 27-06-2020

Ostatni dzień kampanii wyborczej [ZAPIS RELACJI]

Podczas ostatniego dnia kampanii wyborczej śledziliśmy każdy krok kandydatów na prezydenta. Sprawdź, co wydarzyło się na finiszu walki o fotel głowy państwa.

Data publikacji: 27-06-2020