Artykuły z dnia: 27-07-2020

Mikołaj Roznerski zostanie prowadzącym śniadaniówki?!

Mikołaja Roznerskiego zna chyba każdy, kto chociaż raz oglądał „M jak miłość” lub był na jakimś filmie polskiej produkcji w kinie. Mimo, że na koncie brak spektakularnych ról, za które mógłby zdobyć ważne filmowe nagrody, to ludzie i tak go uwielbiają. Zdążył już sob...

Data publikacji: 27-07-2020

Krzysztof Bosak dla "Plus Minus": Głosowałem na "mniejsze zło"

"Głos połowy moich wyborców nie był głosem na Rafała Trzaskowskiego, ale głosem przeciw PiS i prezydentowi Andrzejowi Dudzie, rozumiem ich" - mówi w wywiadzie w "Plus Minus" kandydat Konfederacji na prezydenta w tegorocznych wyborach Krzysztof Bosak. Jak dodał, sam zagłosował na "mniejsze zło".

Data publikacji: 27-07-2020

Koronawirus w Polsce. "Gazeta Wyborcza" o nowym triku oszustów

Imiona, nazwiska oraz adresy swoich ofiar sprawcy poznają, podsłuchując kanały policyjne, gdy funkcjonariusze odwiedzają osoby będące w kwarantannie - ostrzega w weekendowym wydaniu "Gazeta Wyborcza".

Data publikacji: 27-07-2020

Zmarła Olivia de Havilland, gwiazda "Przeminęło z wiatrem"

Zmarła Olivia de Havilland, gwiazda "Przeminęło z wiatrem" Olivia de Havilland, ostatnia z wielkich gwiazd filmu "Przeminęło z wiatrem", gdzie zagrała rolę Melanie, zmarła w wieku 104 lat w swoim domu w Paryżu.

Data publikacji: 27-07-2020

Oglądali film na lotnisku, siedząc w kabinach samolotów. "Możemy być pierwsi na świecie"

Oglądali film na lotnisku, siedząc w kabinach samolotów. "Możemy być pierwsi na świecie" Na lotnisku w Pile zorganizowano kino samolotowe. Film puszczano na telebimie, a oglądano go z kabin około 20 maszyn. - Starałem się poszukać drugiego takiego kina i nie znalazłem - mówi Jędrzej Król z Aeroklubu Ziemi Pilskiej, organizator wydarzenia.

Data publikacji: 27-07-2020

Egzorcysta – polska kreskówka dla dorosłych

Kreskówki i produkcje animowane najczęściej kojarzone są z młodszymi widzami. Niektóre z nich są jednak z całą pewnością skierowane do nieco starszego odbiorcy. Tego typu produkcji nie brakuje też na naszym krajowym podwórku. Doskonałym przykładem może być tutaj serial „Eg...

Data publikacji: 27-07-2020

​Naukowcy znaleźli związek pomiędzy HPV i rakiem prostaty

Badacze z Australii znaleźli związek pomiędzy przenoszonym drogą płciową wirusem brodawczaka ludzkiego i rakiem prostaty - informuje "Daily Mail". Czy szczepionka podawana od lat nastoletnim dziewczynkom pomoże uratować mężczyzn znajdujących się w grupie ryzyka? Rocznie na raka prostaty umiera cztery do pięciu tysięcy Polaków.

Data publikacji: 27-07-2020

"Przegląd": Z kim na orbitę?

W przestrzeni okołoziemskiej mamy wyścig między firmami komercyjnymi – mówi dr hab. Marek Czajkowski, doktor nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz członek Polskiego Towarzystwa Stosunków Międzynarodowych i The Academy of Political Science. Rozmawia Bronisław Tumiłowicz.

Data publikacji: 27-07-2020

Koronawirus na koncertach? Szukają chętnych do eksperymentu

Naukowcy z niemieckiego Uniwersytetu Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze chcą zbadać proces rozprzestrzenia koronawirusa na imprezach masowych. Eksperci planują w tym celu zorganizować koncert. Do eksperymentu poszukują 4200 ochotników.

Data publikacji: 27-07-2020

Prezes ABM: pierwszy polski lek na Covid-19 najpewniej w sierpniu

- Wiążemy pewne nadzieje z badaniami, które mają doprowadzić do opracowania tzw. antygenowego testu – szybkiego i taniego – do wczesnego wykrywania zakażeń koronawirusem, identyfikującego białka otoczki wirusa –mówił Radosław Sierpiński, prezes Agencji Badań Medycznych. Dodał, że najprawdopodobniej w sierpniu powstanie pierwszy polski lek na Covid-19.

Data publikacji: 27-07-2020

Grzesiowski: ci, którzy dziś chorują, zakazili się od osób zarażonych w czasie kampanii

Wzrost zakażeń koronawirusem może wiązać się ze spotkaniami w czasie kampanii wyborczej i z samymi wyborami prezydenckimi, powiedział w Polsat News Paweł Grzesiowski, epidemiolog z Instytutu Profilaktyki Zakażeń. - Część zakażeń to ogniska, ale w woj. małopolskim, mazowieckim, łódzkim, dolnośląskim zachorowania są znikąd. Trzeba się patrzeć, jakie jest powiązanie z wyborami - powiedział lekarz.

Data publikacji: 27-07-2020

Śledztwo w sprawie wypadku na jeziorze Dąbie. Zatrzymano jedną osobę

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie spowodowania wypadku w ruchu wodnym ze skutkiem śmiertelnym. Jedna osoba w związku z tym postępowaniem została zatrzymana. Trwają czynności procesowe - poinformowała w niedzielę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Ewa Obarek. Gdy przewrócił się jacht, 9-letnia dziewczynka uwięziona w kokpicie utonęła.

Data publikacji: 27-07-2020

Kolejny wypadek z udziałem motocyklisty. "Przewrócił się i wpadł pod samochód"

Motocyklista zginął w niedzielę po południu w Rudzie Śląskiej po zderzeniu z samochodem osobowym - podała policja. To już drugi śmiertelny wypadek z udziałem motocyklistów w regionie tego dnia. Wcześniej dwie osoby podróżujące motocyklem zginęły w Kocierzu Moszczanickim.

Data publikacji: 27-07-2020