Artykuły z dnia: 27-09-2021

Małgorzata Wassermann: Przecież my się wszyscy pozabijamy

- Nie mogę wytrzymać tego jazgotu, który jest wokół, tej walki. Na przykład wprowadzenie tego wulgaryzmu do języka publicznego jest dla mnie nie do przyjęcia - mówi posłanka PiS Małgorzata Wassermann. Jej zdaniem "dzisiaj powinniśmy wszyscy zastanowić się, jakie poglądy wyznajemy, dokąd zmierzamy i zrobić krok wstecz".

Data publikacji: 27-09-2021

Angela Merkel. Styl niemieckiej kanclerz

Angela Merkel. Styl niemieckiej kanclerz Angela Merkel po 16 latach rządów odda stery w nowe ręce. Czyje? To rozstrzygną niedzielne wybory do Bundestagu. Jedna z najbardziej wpływowych kobiet świata zapisała się również w kulturze popularnej, między innymi ze względu na kreacje, za które odpowiada znana projektantka z Hamburga. - Odbieram ją jako osobę, która wie, kim jest - oceniła styl niemieckiej kanclerz Anna Wintour, szefowa "Vouge'a".

Data publikacji: 27-09-2021

Werdykt jury 46. FPFF w Gdyni. Wygrała słuszna sprawa, ale w konkursie były lepsze filmy

Werdykt jury 46. FPFF w Gdyni. Wygrała słuszna sprawa, ale w konkursie były lepsze filmy "Wygrała słuszna sprawa, ale nie najlepszy z konkursowych filmów" - taką opinię słyszałam w kuluarach gdyńskiej imprezy z ust bardzo wielu osób, zaraz po ogłoszeniu werdyktu jury. Złote Lwy przyznało "Wszystkim naszym strachom" Łukasza Rondudy i Łukasza Gutta. Filmowi ważnemu i potrzebnemu. Podpisuję się jednak dwiema rękami pod opinią, że w konkursie były produkcje bardziej spełnione. Justyna Kobus komentuje werdykt jury 46. Festiwalu Filmów Fabularnych Gdynia 2021.

Data publikacji: 27-09-2021

Sondaż: Wygrywa PiS, KO zmniejsza dystans

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35 proc. głosów. Na drugim miejscu plasuje się odrabiająca straty Koalicja Obywatelska - wynika z sondażu Ipsos.

Data publikacji: 27-09-2021

La Palma. Erupcja wulkanu widziana z kosmosu. Niezwykłe zdjęcia

La Palma nadal walczy z kataklizmem. Lawa wydostająca się z wulkanu Cumbre Vieja niszczy wszystko, co napotka na swojej drodze. Zjawisko cały czas obserwują satelity. Kolejne ośrodki badawcze publikują zdjęcia dokumentujące erupcję na wyspie La Palma.

Data publikacji: 27-09-2021

Badania: Pozytywny wpływ szczepionki przeciw COVID-19 na zdrowie psychiczne

Według naukowców z Uniwersytetu Południowej Kalifornii uczestnicy niedawnej ankiety stwierdzili, że zaszczepienie się przeciw COVID-19 ułatwiło im życie i zmniejszyło ryzyko przygnębienia.

Data publikacji: 27-09-2021

Naukowcy opracowali najmniejszą latającą konstrukcję. "Pokonujemy naturę"

Wyposażony w trzy maleńkie skrzydełka mikrochip wielkości ziarnka piasku to najmniejsza zdolna do unoszenia się w powietrzu konstrukcja, jaką stworzył człowiek - informuje Nature.

Data publikacji: 27-09-2021

Ogromna asteroida przeleciała tuż obok ziemi. Nikt jej nie zauważył

Ogromna asteroida 2021 SG 16 września przeleciała bardzo blisko Ziemi. W kluczowym momencie była dwukrotnie bliżej planety niż Księżyc. Asteroida miała średnicę porównywalną z rozpiętością skrzydeł samolotu Boeing 747 JumboJet.

Data publikacji: 27-09-2021

Pogoda na poniedziałek. Przelotny deszcz tylko na południowym zachodzie

Pogodny i stosunkowo ciepły poniedziałek na terenie przeważającej części kraju - tak rozpocznie się nowy tydzień. Przelotny deszcz spodziewany jest jedynie na południowo-zachodnich krańcach Polski.

Data publikacji: 27-09-2021

Wszystkich traktujemy równo - Mateusz Morawiecki na Podkarpaciu

Piękny, optymistyczny obraz - ocenił premier Mateusz Morawiecki rysunek, który otrzymał od kilkuletniej dziewczynki podczas wizyty w Przecławiu na Podkarpaciu. Szef rządu brał udział w niedzielę w spotkaniu w na temat planów zmian gospodarczych. Rysunek zatytułowany Polski Ład jest przedstawieniem wielodzietnej rodziny, która spaceruje po parku.

Data publikacji: 27-09-2021

Warmińsko-mazurskie. Zderzenie audi i mercedesa. Nie żyją dwie kobiety

Dwie kobiety w wieku 53 i 67 lat zginęły w wypadku, do którego doszło w niedzielę wieczorem na drodze koło Barczewa (woj. warmińsko-mazurskie). 4-letni chłopiec został przewieziony do szpitala. Policja ustala przyczyny zdarzenia.

Data publikacji: 27-09-2021