Artykuły z dnia: 27-10-2020

Koronawirus na planie "Mission: Impossible 7"

Koronawirus na planie "Mission: Impossible 7" W Wenecji zawieszone zostały zdjęcia do siódmej części filmu "Mission: Impossible", w którym główną rolę gra Tom Cruise. Powodem ich wstrzymania jest wykrycie zakażeń koronawirusem w ekipie - podały włoskie media.

Data publikacji: 27-10-2020

Scarlett Johansson nową "Narzeczoną Frankensteina"

Scarlett Johansson nową "Narzeczoną Frankensteina" Po dekadzie przymiarek powstaje nowa wersja "Narzeczonej Frankensteina" - klasyka z 1935 roku, tym razem ze Scarlett Johansson w roli głównej. Aktorka będzie także producentką filmu, a za kamerą stanie Sebastian Lelio, twórca nagrodzonej Oscarem "Fantastycznej kobiety".

Data publikacji: 27-10-2020

Podziemny krąg – jeden z największych kinowych klasyków

"Podziemny krąg" To pełnometrażowy film z gatunku thrilleru psychologicznego. Reżyserią zajął się David Fincher, zaś sam scenariusz to dzieło Jima Uhls’a, powstałe w oparciu o książkę Chucja Palahniuka (zatytułowaną tak samo). Film to dzieło wywtórni: Fox 2000 Pictures, Regency Enterpri...

Data publikacji: 27-10-2020

Chris Hemsworth – gromowładny i potężny Thor. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Chris Hemsworth to australijski aktor telewizyjny i filmowy, który obecnie należy do grona najpopularniejszych hollywoodzkich gwiazd. Międzynarodową sławę przyniosła mu rola głównego bohatera w filmach z serii „Thor”. Znany jest również z takich produkcji jak „...

Data publikacji: 27-10-2020

Polacy popierają kary za brak maseczek? Sondaż

Mimo że w Polsce jest spora grupa osób, które negują zasłanianie ust i nosa, to jednak większość Polaków popiera bezwzględne karanie za brak maseczki - podał w poniedziałek (26 października) "Super Express", powołując się na sondaż Instytutu Pollster.

Data publikacji: 27-10-2020

Koronawirus w Polsce. Lekarze ze Wschodu na ratunek?

Pandemia nasiliła problem deficytu lekarzy. Agencje zatrudnienia mogą ściągnąć tysiące specjalistów ze Wschodu, o ile znikną bariery dla ich pracy w Polsce - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 27-10-2020

Ekspert wyjaśnia, jak mutuje koronawirus

- SARS-CoV-2 mutuje zdecydowanie wolniej niż wirus grypy czy wirus HIV, a jego mutacje nie muszą być groźne - twierdzi dr hab. Piotr Rzymski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Do tej pory skatalogowano już ponad 12 tys. mutacji SARS-CoV-2.

Data publikacji: 27-10-2020

Jak długo możemy zarażać koronawirusem SARS-CoV-2? To zależy od przebiegu choroby

Jak długo osoba zakażona SARS-CoV-2 może zarazić innych? Przy łagodnych objawach można przekazać patogen innym przez czas nie dłuższy niż około 10 dni, ale przy ciężkim przebiegu - nawet przez 20 dni. Tak wynika z analizy kilkudziesięciu badań na ten temat przeprowadzonej przez naukowców z USA.

Data publikacji: 27-10-2020

Krok naukowców w kierunku nieśmiertelności? Kluczem system sztucznego mikrokrążenia mózgu

Naukowcy z Yale University ożywili mózgi martwych świń tak, że funkcjonowały one bez ciał. Eksperyment, nad którym w dalszym ciągu prowadzone są prace, w przyszłości może dać nadzieję ludziom śmiertelnie chorym, na dalsze życie i przeszczep mózgu do nowego ciała.

Data publikacji: 27-10-2020

Ponad 12 tys. mutacji SARS-CoV-2. Jak rozwija się koronawirus?

- SARS-CoV-2 mutuje zdecydowanie wolniej niż wirus grypy czy wirus HIV, a jego mutacje nie muszą być groźne - mówił dr hab. Piotr Rzymski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Do tej pory skatalogowano już ponad 12 tys. mutacji SARS-CoV-2.

Data publikacji: 27-10-2020

Lubelskie: włamał się do domu i urządził sobie drzemkę. Użył cudzej pościeli

Mieszkaniec województwa lubelskiego po włamaniu do jednego z domów i postanowił się w nim rozgościć: rozłożył sobie łóżko i przygotował pościel. Powiadomieni przez sąsiadów policjanci w zaroślach odnaleźli włamywacza z młotkiem i siekierą w ręku.

Data publikacji: 27-10-2020

Szkoła zawiesza zajęcia przez koronawirusa. Nie ma kto pracować

Gdyński zespół szkół zawiesił prowadzenie zajęć. Z powodu koronawirusa nauczyciele są na zwolnieniach lekarskich bądź na kwarantannie. Ta przykra sytuacja dobitnie wskazuje, że (…) pomimo najlepszych chęci i najwyższej staranności, nie da się zagwarantować ciągłej pracy szkół - podkreślają przedstawiciele urzędu miasta.

Data publikacji: 27-10-2020

Warszawski szpital ws. aborcji: wyrok TK nie spowodował zablokowania naszej działalności

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie spowodował zablokowania naszej działalności - przekazał szpital w opublikowanym oświadczeniu. Odniósł się w ten sposób do wcześniejszych informacji, że dyrekcja zaleciła kierownikowi oddziału ginekologii i położnictwa wstrzymanie aborcji zaplanowanych z powodu ciężkich wad płodu.

Data publikacji: 27-10-2020