Artykuły z dnia: 27-11-2020

Jackie Chan – żywa legenda kina akcji. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Jackie Chan jest hongkońskim aktorem, reżyserem, scenarzystą, producentem filmowym i kaskaderem. Z powodzeniem prowadzi również karierę muzyczną. Międzynarodową sławę przyniosły mu role w takich filmach jak „Draka w Bronksie”, „Godziny szczytu”, „Pijany mistrz&rd...

Data publikacji: 27-11-2020

Polska powinna zostać w Unii Europejskiej? Sondaż

Polacy wciąż są euroentuzjastami. Ponad 80 procent zagłosowałoby w referendum za pozostaniem Polski w Unii Europejskiej - pisze poniedziałkowa (23 listopada) "Rzeczpospolita", przytaczając wyniki sondażu IBRiS na zlecenie dziennika.

Data publikacji: 27-11-2020

Bezdomny ukarany mandatem za brak maseczki. Tłumaczy się, że rozmawiał z kotami

63-letni gdański mężczyzna w kryzysie bezdomności otrzymał mandat za brak maseczki. Twierdzi, że nie zamierza go płacić. Bezdomni w innych miastach mają więcej szczęścia, tam policjanci podczas interwencji rozdają im maseczki.

Data publikacji: 27-11-2020

"Niech toną" Wojciecha Bojanowskiego oraz "My, naród" Ewy Ewart i Jacka Stawiskiego ze Złotymi Delfinami w Cannes

"Niech toną" Wojciecha Bojanowskiego oraz "My, naród" Ewy Ewart i Jacka Stawiskiego ze Złotymi Delfinami w Cannes Reportaż "Niech toną" Wojciecha Bojanowskiego i reportaż "My, naród" w reżyserii Ewy Ewart i Jacka Stawiskiego zdobyły Złote Delfiny podczas festiwalu Cannes Corporate Media & TV Awards 2020.

Data publikacji: 27-11-2020

Nie żyje aktor Aleksander Skowroński

Nie żyje aktor Aleksander Skowroński Aktor Aleksander Skowroński, związany między innymi z Teatrem Lalki i Aktora Miniatura w Gdańsku, zmarł w wieku 84 lat. Rozpoznawalność przyniosła mu rola ogniomistrza Ignacego w filmie "U Pana Boga w ogródku".

Data publikacji: 27-11-2020

Legends of tomorrow - powstrzymać niebezpieczeństwo

Rip Hunter zbiera sobie zespół, który ma mieć zarówno superbohaterów jak i złoczyńców. Celem jest powstrzymanie Vandala Savage'a przed zniszczeniem świata. Uda mu się?  Rok produkcji: 2016 Sezony: 6 sezonów Twórcy: Greg Berlanti, Andre...

Data publikacji: 27-11-2020

HCV groźniejszy niż inne wirusy. Jak się chronić przed cichym zabójcą?

Temat wirusa zapalenia wątroby typu C odżył w mediach za sprawą tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny. Nazywany jest cichym zabójcą, ponieważ przez bardzo długi czas nie daje żadnych objawów, siejąc w tym czasie spustoszenie w organizmie. Czym jest HCV? Jak się przed nim bronić? Wyjaśniamy!

Data publikacji: 27-11-2020

​W nauce Polska jest mistrzem Polski

Jednym z największych problemów polskiej nauki jest kultura życzliwych recenzji, w zasadzie brak negatywnych - mówi dr hab. Emanuel Kulczycki profesor nadzwyczajny UAM w Poznaniu, zajmujący się oceną nauki oraz teorią komunikacji, w rozmowie z Beatą Igielską na łamach "Przeglądu". Kulczycki kieruje grupą badawczą Scholarly Communication Research Group.

Data publikacji: 27-11-2020

Von der Leyen: będzie kontrakt z firmą Moderna na 160 mln szczepionek przeciw Covid-19

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała, że KE w środę zatwierdzi kontrakt z firmą Moderna na dostawę 160 mln dawek szczepionki przeciw Covid-19. Będzie to szósty kontrakt podpisany przez Komisję z firmami farmaceutycznymi.

Data publikacji: 27-11-2020

Centralny Port Komunikacyjny. Wybrano doradcę strategicznego

Incheon International Airport, główne międzynarodowe lotnisko Korei Południowej, to zwycięzca postępowania ws. doradcy strategicznego Centralnego Portu Komunikacyjnego - poinformował we wtorek pełnomocnik rządu ds. CPK, wiceminister Marcin Horała.

Data publikacji: 27-11-2020

Tarcza 6.0. Senat zgłosił kilkaset poprawek

Kilkaset poprawek zgłosili w czwartek senatorowie do ustawy wprowadzającej tzw. tarczę 6.0. Rozszerzają one zakres podmiotów, które mogłyby korzystać z pomocy rządowej dla firm - chodzi nie tylko o nowe rodzaje działalności, ale także firmy, które zostały założone po 30 listopada 2019 r.

Data publikacji: 27-11-2020

Groził maczetą kierowcy miejskiego autobusu

40-letni mieszkaniec Łodzi groził maczetą kierowcy miejskiego autobusu, gdy ten zwrócił mu uwagę, że zablokował samochodem wjazd na przystanek. Mężczyzna usłyszał zarzut, za który grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Data publikacji: 27-11-2020

Rezolucja PE ws. aborcji w Polsce. Prezes TK komentuje

- Rezolucja Parlamentu Europejskiego ws. aborcji stanowi bezprecedensową próbę ingerowania w wewnętrzne i nieobjęte traktatami europejskimi zagadnienia ustrojowe RP. Posłowie PE swoim działaniem wkraczają w obszar niezależności Trybunału Konstytucyjnego, co stanowi naruszenie trójpodziału władzy, więc fundamentów demokracji i nie znajduje usprawiedliwienia - powiedziała prezes TK Julia Przyłębska.

Data publikacji: 27-11-2020