Artykuły z dnia: 28-10-2020

Koronawirus w Polsce. Lekarze ze Wschodu na ratunek?

Pandemia nasiliła problem deficytu lekarzy. Agencje zatrudnienia mogą ściągnąć tysiące specjalistów ze Wschodu, o ile znikną bariery dla ich pracy w Polsce - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 28-10-2020

Dua Lipa zareagowała na protesty w Polsce

Dua Lipa zareagowała na protesty w Polsce Jedna z najpopularniejszych piosenkarek na świecie - Dua Lipa - w mediach społecznościowych zareagowała na trwające już niemal tydzień protesty w Polsce przeciwko orzeczeniu Trybunału Julii Przyłębskiej w sprawie prawa aborcyjnego. Wcześniej na sytuację polskich kobiet i rodzin zwróciła uwagę inna gwiazda sceny muzycznej Miley Cyrus.

Data publikacji: 28-10-2020

Dorota Szelągowska zakażona koronawirusem. "Nie sprzedałam covidu ludziom w sklepie"

Dorota Szelągowska zakażona koronawirusem. "Nie sprzedałam covidu ludziom w sklepie" Dorota Szelągowska, prowadząca program TVN "Totalne remonty Szelągowskiej", zakaziła się koronawirusem. O pozytywnym wyniku testu poinformowała w mediach społecznościowych.

Data publikacji: 28-10-2020

Pewnego razu... w Hollywood - próba powrotu na szczyt

"Pewnego razu... w Hollywood" to pełnometrażowy komediodramat produkcji amerykańskiej. Reżyserem filmu jest Quentin Tarantino. Tytuł ujrzał światło dzienne 21 maja 2019 roku na Festiwalu Filmowym w Cannes. Amerykańska premiera miała miejsce 26 lipca 2019, a polscy widzowie mogli obejrzeć tę pro...

Data publikacji: 28-10-2020

Michał Figurski – jeden z założycieli Antyradia. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka, dzieci

Michał Figurski jest polskim dziennikarzem i prezenterem radiowym oraz telewizyjnym. Jest również muzykiem i aktorem. Był związany z wieloma stacjami radiowymi, w tym z Radiem Zet, Radiem Kolor i RMF FM. Jest jednym z twórców Antyradia, w którym razem z Kubą Wojewó...

Data publikacji: 28-10-2020

Polacy popierają kary za brak maseczek? Sondaż

Mimo że w Polsce jest spora grupa osób, które negują zasłanianie ust i nosa, to jednak większość Polaków popiera bezwzględne karanie za brak maseczki - podał w poniedziałek (26 października) "Super Express", powołując się na sondaż Instytutu Pollster.

Data publikacji: 28-10-2020

Ekspert wyjaśnia, jak mutuje koronawirus

- SARS-CoV-2 mutuje zdecydowanie wolniej niż wirus grypy czy wirus HIV, a jego mutacje nie muszą być groźne - twierdzi dr hab. Piotr Rzymski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Do tej pory skatalogowano już ponad 12 tys. mutacji SARS-CoV-2.

Data publikacji: 28-10-2020

Jak długo możemy zarażać koronawirusem SARS-CoV-2? To zależy od przebiegu choroby

Jak długo osoba zakażona SARS-CoV-2 może zarazić innych? Przy łagodnych objawach można przekazać patogen innym przez czas nie dłuższy niż około 10 dni, ale przy ciężkim przebiegu - nawet przez 20 dni. Tak wynika z analizy kilkudziesięciu badań na ten temat przeprowadzonej przez naukowców z USA.

Data publikacji: 28-10-2020

Krok naukowców w kierunku nieśmiertelności? Kluczem system sztucznego mikrokrążenia mózgu

Naukowcy z Yale University ożywili mózgi martwych świń tak, że funkcjonowały one bez ciał. Eksperyment, nad którym w dalszym ciągu prowadzone są prace, w przyszłości może dać nadzieję ludziom śmiertelnie chorym, na dalsze życie i przeszczep mózgu do nowego ciała.

Data publikacji: 28-10-2020

Ponad 12 tys. mutacji SARS-CoV-2. Jak rozwija się koronawirus?

- SARS-CoV-2 mutuje zdecydowanie wolniej niż wirus grypy czy wirus HIV, a jego mutacje nie muszą być groźne - mówił dr hab. Piotr Rzymski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Do tej pory skatalogowano już ponad 12 tys. mutacji SARS-CoV-2.

Data publikacji: 28-10-2020

"Nie poddamy się". Rozmowa z kobietą potrąconą przez auto na proteście w Warszawie

Kierowca bmw wjechał w Warszawie w protestujące kobiety. Jedną odwieziono do szpitala, drugiej nic poważnego się nie stało, choć jest potłuczona - to 24 letnia studentka Zuza, z którą o zdarzeniu rozmawiał polsatnews.pl. Kobieta, by nie wpaść pod auto, chwyciła się lusterka. - On ciągle przyspieszał. Uznałam, że bezpieczniej jest samemu odpaść od auta i przeturlać się po asfalcie - mówiła.

Data publikacji: 28-10-2020

Protest przed domem Krystyny Pawłowicz. "Terroryści"

Przed blokiem, w którym mieszka sędzia Trybunału Konstytucyjnego, była posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, we wtorek wieczorem zgromadzili się przeciwnicy zaostrzania prawa aborcyjnego.

Data publikacji: 28-10-2020

"Nerwowe ruchy upadającego dyktatora". Posłanka Lewicy o Kaczyńskim

- Wezwanie prezesa Jarosława Kaczyńskiego to tak naprawdę nerwowe ruchy upadającego dyktatora, który niebezpiecznie przypominając dzisiaj generała Jaruzelskiego, wzywa do wojny domowej - mówiła posłanka Katarzyna Kotula (Lewica)w Debacie Dnia.

Data publikacji: 28-10-2020