Artykuły z dnia: 28-11-2020

Polska powinna zostać w Unii Europejskiej? Sondaż

Polacy wciąż są euroentuzjastami. Ponad 80 procent zagłosowałoby w referendum za pozostaniem Polski w Unii Europejskiej - pisze poniedziałkowa (23 listopada) "Rzeczpospolita", przytaczając wyniki sondażu IBRiS na zlecenie dziennika.

Data publikacji: 28-11-2020

Bezdomny ukarany mandatem za brak maseczki. Tłumaczy się, że rozmawiał z kotami

63-letni gdański mężczyzna w kryzysie bezdomności otrzymał mandat za brak maseczki. Twierdzi, że nie zamierza go płacić. Bezdomni w innych miastach mają więcej szczęścia, tam policjanci podczas interwencji rozdają im maseczki.

Data publikacji: 28-11-2020

Mads Mikkelsen zamiast Johnny'ego Deppa w "Fantastycznych zwierzętach 3". Hollywood odwraca się od gwiazdora?

Mads Mikkelsen zamiast Johnny'ego Deppa w "Fantastycznych zwierzętach 3". Hollywood odwraca się od gwiazdora? Warner Bros. oficjalnie poinformował, że Johnny'ego Deppa w trzeciej części "Fantastycznych zwierząt" zastąpi Mads Mikkelsen. Jak wiadomo, Depp musiał niedawno zrezygnować z roli Grindelwalda po tym, jak przegrał sprawę o zniesławienie, jaką wytoczył brytyjskiemu tabloidowi "The Sun".

Data publikacji: 28-11-2020

"Niech toną" Wojciecha Bojanowskiego oraz "My, naród" Ewy Ewart i Jacka Stawiskiego ze Złotymi Delfinami w Cannes

"Niech toną" Wojciecha Bojanowskiego oraz "My, naród" Ewy Ewart i Jacka Stawiskiego ze Złotymi Delfinami w Cannes Reportaż "Niech toną" Wojciecha Bojanowskiego i reportaż "My, naród" w reżyserii Ewy Ewart i Jacka Stawiskiego zdobyły Złote Delfiny podczas festiwalu Cannes Corporate Media & TV Awards 2020.

Data publikacji: 28-11-2020

Erotica 2022 – dystopijna wizja przyszłości kobiet

Dystopijna przyszłość to motyw, który dość często pojawia się w filmach i serialach. Jest on także motywem przewodnim produkcji pod tytułem „Erotica 2022” – pierwszego polskiego filmu, który powstał na zlecenie Netfliksa. Film to powiązane historie kilku kobiet, kt&oa...

Data publikacji: 28-11-2020

Piotr Kupicha – wokalista grupy Feel. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Piotr Kupicha jest polskim piosenkarzem, gitarzystą, kompozytorem i autorem tekstów. Największą popularność zdobył jako wokalista zespołu Feel. Jest znany z takich utworów jak „A gdy jest już ciemno”, „No pokaż na co cię stać”, „Bezpieczny ląd” czy &...

Data publikacji: 28-11-2020

HCV groźniejszy niż inne wirusy. Jak się chronić przed cichym zabójcą?

Temat wirusa zapalenia wątroby typu C odżył w mediach za sprawą tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny. Nazywany jest cichym zabójcą, ponieważ przez bardzo długi czas nie daje żadnych objawów, siejąc w tym czasie spustoszenie w organizmie. Czym jest HCV? Jak się przed nim bronić? Wyjaśniamy!

Data publikacji: 28-11-2020

​W nauce Polska jest mistrzem Polski

Jednym z największych problemów polskiej nauki jest kultura życzliwych recenzji, w zasadzie brak negatywnych - mówi dr hab. Emanuel Kulczycki profesor nadzwyczajny UAM w Poznaniu, zajmujący się oceną nauki oraz teorią komunikacji, w rozmowie z Beatą Igielską na łamach "Przeglądu". Kulczycki kieruje grupą badawczą Scholarly Communication Research Group.

Data publikacji: 28-11-2020

Von der Leyen: będzie kontrakt z firmą Moderna na 160 mln szczepionek przeciw Covid-19

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała, że KE w środę zatwierdzi kontrakt z firmą Moderna na dostawę 160 mln dawek szczepionki przeciw Covid-19. Będzie to szósty kontrakt podpisany przez Komisję z firmami farmaceutycznymi.

Data publikacji: 28-11-2020

Centralny Port Komunikacyjny. Wybrano doradcę strategicznego

Incheon International Airport, główne międzynarodowe lotnisko Korei Południowej, to zwycięzca postępowania ws. doradcy strategicznego Centralnego Portu Komunikacyjnego - poinformował we wtorek pełnomocnik rządu ds. CPK, wiceminister Marcin Horała.

Data publikacji: 28-11-2020

Uproszczone zasady zatrudniania lekarzy spoza UE. "Nie do zaakceptowania przez samorząd lekarski"

Sejm w piątek późnym wieczorem uchwalił nowelizację ustawy, dotyczącą kadr medycznych. Pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni i lekarze spoza Unii Europejskiej mają być przyjmowani do pracy na uproszczonych zasadach.

Data publikacji: 28-11-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Piątek, 27 listopada

Ponad 17 tys. nowych przypadków zakażeń i 579 kolejnych zgonów - to koronawirusowy bilans piątku w Polsce. Ministerstwo Zdrowia koryguje dane, natomiast eksperci twierdzą, że część z nas ma już odporność na Covid-19. KO proponuje, by wszystkie niedziele w 2021 roku były handlowe. Irlandia Północna na tydzień zniosła restrykcje. Teraz wprowadza lockdown. Koronawirus - Raport Dnia.

Data publikacji: 28-11-2020

"Och, Polsko. Pozwoliliście nazistom zamykać Żydów w gettach". Ambasador reaguje na wpis ekonomistki

Polska i Polacy zasługują na najgłębszy podziw i współczucie za ogrom cierpienia doznanego podczas II wojny światowej - w ten sposób ambasador Hiszpanii w Polsce Francisco Javier Sanabria odniósł się do nikczemnego - jak podkreślił - komentarza hiszpańskiej ekonomistki.

Data publikacji: 28-11-2020