Artykuły z dnia: 29-11-2020

Polska powinna zostać w Unii Europejskiej? Sondaż

Polacy wciąż są euroentuzjastami. Ponad 80 procent zagłosowałoby w referendum za pozostaniem Polski w Unii Europejskiej - pisze poniedziałkowa (23 listopada) "Rzeczpospolita", przytaczając wyniki sondażu IBRiS na zlecenie dziennika.

Data publikacji: 29-11-2020

Bezdomny ukarany mandatem za brak maseczki. Tłumaczy się, że rozmawiał z kotami

63-letni gdański mężczyzna w kryzysie bezdomności otrzymał mandat za brak maseczki. Twierdzi, że nie zamierza go płacić. Bezdomni w innych miastach mają więcej szczęścia, tam policjanci podczas interwencji rozdają im maseczki.

Data publikacji: 29-11-2020

Odszedł człowiek, który był muzykiem. Rozmowa z Piotrem Strojnowskim

Odszedł człowiek, który był muzykiem. Rozmowa z Piotrem Strojnowskim W piątek 27 listopada zmarł muzyk, kompozytor i autor tekstów Piotr Strojnowski, twórca największego przeboju zespołu Daab, "W moim ogrodzie". W 2018 roku, w rozmowie z tvn24.pl artysta opowiadał o początkach swojej kariery, odejściu ze sceny, ale również o pracy terapeutycznej oraz powrocie do muzyki.

Data publikacji: 29-11-2020

Piotr Pawłowski: basista niewiele różni się od pracownika HR, pełni funkcję służebną

Piotr Pawłowski: basista niewiele różni się od pracownika HR, pełni funkcję służebną W premierowym odcinku "Xięgarni" basista, kompozytor i autor tekstów Piotr Pawłowski w rozmowie z Filipem Łobodzińskim na temat swoich debiutanckich "Dzienników basowych" wyjaśnia związki muzyki z polskimi korporacjami. - To basista odwozi do domów pozostałych kolegów po próbie i po koncercie, bo zawsze on pilnuje, żeby cały sprzęt został spakowany – opowiada.

Data publikacji: 29-11-2020

Liga sprawiedliwości – przymierze w obronie ludzkości

"Liga sprawiedliwości" to pełnometrażowy fantastycznonaukowy film z gatunku akcji w reżyserii Zack’a Snydera i Joss Whedon. Powstał w oparciu o serię komiksów o tym samym tytule, wydawnictwa DC Comics. Scenariusz jest dziełem Chrisa Terrio zaś wytwórniami, odpowiedzialnymi za pro...

Data publikacji: 29-11-2020

Big Cyc – satyra to ich drugie imię. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

Big Cyc to polski zespół rockowy, który został założony w 1988 roku. Jego frontmanem jest Krzysztof Skiba. Grupa słynie z satyrycznego charakteru swoich utworów. Popularność przyniosły jej takie przeboje jak „Rudy się żeni”, „Makumba”, „Berlin Zacho...

Data publikacji: 29-11-2020

​W nauce Polska jest mistrzem Polski

Jednym z największych problemów polskiej nauki jest kultura życzliwych recenzji, w zasadzie brak negatywnych - mówi dr hab. Emanuel Kulczycki profesor nadzwyczajny UAM w Poznaniu, zajmujący się oceną nauki oraz teorią komunikacji, w rozmowie z Beatą Igielską na łamach "Przeglądu". Kulczycki kieruje grupą badawczą Scholarly Communication Research Group.

Data publikacji: 29-11-2020

HCV groźniejszy niż inne wirusy. Jak się chronić przed cichym zabójcą?

Temat wirusa zapalenia wątroby typu C odżył w mediach za sprawą tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny. Nazywany jest cichym zabójcą, ponieważ przez bardzo długi czas nie daje żadnych objawów, siejąc w tym czasie spustoszenie w organizmie. Czym jest HCV? Jak się przed nim bronić? Wyjaśniamy!

Data publikacji: 29-11-2020

Kiedy wraca węch stracony wskutek COVID-19?

Pacjenci, u których doszło do osłabienia lub całkowitej utraty węchu wskutek zakażenia koronawirusem, odzyskują go zazwyczaj w okresie do dwóch miesięcy - wynika z badania przeprowadzonego przez hiszpańskich naukowców.

Data publikacji: 29-11-2020

Von der Leyen: będzie kontrakt z firmą Moderna na 160 mln szczepionek przeciw Covid-19

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała, że KE w środę zatwierdzi kontrakt z firmą Moderna na dostawę 160 mln dawek szczepionki przeciw Covid-19. Będzie to szósty kontrakt podpisany przez Komisję z firmami farmaceutycznymi.

Data publikacji: 29-11-2020

Posłanka spryskana gazem. "Pokazywałam legitymację"

Barbara Nowacka została zaatakowana gazem w trakcie interwencji poselskiej - poinformował na Twitterze poseł Michał Szczerba. W sobotę w całym kraju trwają protesty strajku kobiet po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

Data publikacji: 29-11-2020

Dodatki dla medyków i 2 mld zł dla TVP. Marszałek Grodzki komentuje

Władza, która odbiera medykom dodatki za walkę z Covid-19 w czasie, gdy oni narażają zdrowie i życie, aby ratować Polaków, a jednocześnie lekką ręką daje ponownie 2 mld zł na rządową TVP, nie zasługuje na to, aby nami rządzić - napisał w sobotę na Twitterze marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Data publikacji: 29-11-2020

Bosacki: Zjednoczona Prawica wbija nóż w plecy polskiemu interesowi narodowemu

- Pan (Michał) Wójcik ze swoją awanturniczą formacją Solidarna Polska i niestety całą Zjednoczoną Prawicą wbija nóż w plecy polskiemu interesowi narodowemu, wetując dobry dla Polski budżet europejski i tak naprawdę, czyniąc kolejny krok do wyprowadzenia Polski z Europy - mówił w programie Gość Wydarzeń senator Marcin Bosacki, szef senackiego klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.

Data publikacji: 29-11-2020