Artykuły z dnia: 29-11-2021

Nagrody dla materiałów "Superwizjera", wyróżnienie dla "Czarno na białym" na Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu

Nagrody dla materiałów "Superwizjera", wyróżnienie dla "Czarno na białym" na Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu Trzy materiały TVN Grupa Discovery zostały uhonorowane podczas 31. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu. Dwie nagrody przypadły materiałom programu "Superwizjer". Nagrodę Miasta Łodzi dla Najlepszego Reportażu Telewizyjnego otrzymał Grzegorz Głuszak za reportaż "Historia człowieka, który uwolnił Tomasza Komendę". Nagrodę Tygodnika Angora dla Reportażu Telewizyjnego otrzymała Anna Machowska za reportaż "Polskie opiekunki – towar na eksport". Wyróżnienie Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Heleny Kretz otrzymała natomiast Magdalena Raczkowska-Kazek za reportaż "Droga życia" zrealizowany dla programu "Czarno na białym". Wszystkie reportaże są do obejrzenia w TVN24 GO.

Data publikacji: 29-11-2021

Papieska pasterka w Watykanie rozpocznie się wcześniej. Podobnie było rok temu

Papieska pasterka w Watykanie rozpocznie się wcześniej. Podobnie było rok temu Tegoroczna watykańska pasterka pod przewodnictwem papieża Franciszka rozpocznie się w bazylice Świętego Piotra w Wigilię o godzinie 19.30, a więc dwie godziny wcześniej niż zwykle. Podobnie było przed rokiem z powodu obostrzeń epidemicznych. Teraz Ojciec Święty zdecydował, by utrzymać wcześniejszą godzinę jej rozpoczęcia.

Data publikacji: 29-11-2021

Sondaż: Wygrywa PiS, KO zmniejsza dystans

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35 proc. głosów. Na drugim miejscu plasuje się odrabiająca straty Koalicja Obywatelska - wynika z sondażu Ipsos.

Data publikacji: 29-11-2021

Małgorzata Wassermann: Przecież my się wszyscy pozabijamy

- Nie mogę wytrzymać tego jazgotu, który jest wokół, tej walki. Na przykład wprowadzenie tego wulgaryzmu do języka publicznego jest dla mnie nie do przyjęcia - mówi posłanka PiS Małgorzata Wassermann. Jej zdaniem "dzisiaj powinniśmy wszyscy zastanowić się, jakie poglądy wyznajemy, dokąd zmierzamy i zrobić krok wstecz".

Data publikacji: 29-11-2021

Wirus RSV. Niezwykła skala zachorowań. Dlaczego jest ich tak dużo?

Wirus RSV zaatakował wcześniej niż zwykle. Dla starszych nie jest groźny, ale bywa bardzo niebezpieczny dla najmłodszych pacjentów. Na oddziałach pediatrycznych brakuje miejsc, a lekarze mówią, że sytuacja jest dramatyczna. Do tematu wirusa RSV odniósł się także wirusolog prof. Włodzimierz Gut.

Data publikacji: 29-11-2021

Naukowcy "prześwietlili" planetoidy. Jedna ma kształt kości

Międzynarodowy zespół naukowców, w tym z Polski, opublikował wyniki badania nad polanetoidami, które nazwał "skokiem naprzód" w badaniach tych obiektów. Dzięki zdjęciom w ogromnej rozdzielczości, wykonanym teleskopem VLT, udało się zebrać cenne informacje na temat kilkudziesięciu z największych obiektów w głównym pasie planetoid pomiędzy orbitami Marsa i Jowisza.

Data publikacji: 29-11-2021

Nowe odkrycie ws. nowotworów. "Tego zachowania nigdy wcześniej nie zaobserwowano"

Komórki nowotworowe wykorzystują nanorurkowe macki, aby wysysać dostarczające energii mitochondria z komórek odpornościowych - informuje Nature Nanotechnology.

Data publikacji: 29-11-2021

Trendy w randkowaniu na 2022 rok. Operator aplikacji randkowej pokazuje badania

Aplikacja randkowa Plenty of Fish już po raz piąty opublikowała swoją listę trendów randkowych na nadchodzący roku. Jak będziemy chodzić na randki w 2022 roku? Z wahaniem, bojąc się o przestrzeń osobistą i oceniając ludzi na podstawie szczepionek.

Data publikacji: 29-11-2021

Życzenia Muzeum Auschwitz na Chanukę wzbudziły kontrowersje. "Pocztówka" z Afganistanu

Kontrowersje internautów wzbudziło zdjęcie, którym Muzeum Auschwitz zilustrowało życzenia z okazji żydowskiego święta Chanuka. Ukazuje m.in. afgańskie kobiety w burce. Dyrektor placówki Piotr Cywiński wyjaśnił, że fotografia ma uzmysłowić kontekst świętowania.

Data publikacji: 29-11-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Coraz więcej przypadków Omikronu. Niedziela, 28 listopada

Niedziela w Polsce przyniosła informację o ponad 20 tys. nowych zakażeń i śmierci 41 osób z COVID-19. Na całym świeie narastają obawy przed nowym wariantem koronawirusa, nazywanym Omikron. Pierwsze kraje - takie jak Maroko i Izrael - już decydują się na pełną izolację. Inne wprowadzają łagodniejsze ograniczenia. Eksperci wciąż nie są pewni co do konsekwencji pojawienia się mutacji.

Data publikacji: 29-11-2021

Kryzys migracyjny. Premier Mateusz Morawiecki spotka się z przedstawicielami klubów opozycyjnych

Premier Mateusz Morawiecki zaprosił na poniedziałek na ok. godz. 15 przedstawicieli klubów opozycyjnych; spotkanie ma dotyczyć identyfikowanych zagrożeń geopolitycznych pochodzących ze wschodu – wynika z informacji PAP ze źródeł zbliżonych do rządu.

Data publikacji: 29-11-2021