Artykuły z dnia: 30-06-2020

"Musimy głosować tak, jakby od tego zależało nasze życie, bo właśnie tak jest". Beyonce agituje

"Musimy głosować tak, jakby od tego zależało nasze życie, bo właśnie tak jest". Beyonce agituje Mamy jeszcze jedną rzecz do zrobienia na drodze do naszej prawdziwej władzy. I są to wybory. Zachęcam was, abyście nadal zmieniali i rozmontowywali rasistowski i nierówny system - taką, nagraną wcześniej wypowiedź Beyonce, wyemitowano, gdy wokalistka odbierała prestiżową prestiżową nagrodę BET za działalność humanitarną.

Data publikacji: 30-06-2020

"Człowiek obudzi się dopiero, gdy znajdzie się na krawędzi"

"Człowiek obudzi się dopiero, gdy znajdzie się na krawędzi" Rzeczy, które dzieją się teraz na świecie, nie są za ciekawe - mówi Robert Cichy. - Myślę, że człowiek, niestety, obudzi się dopiero wtedy, kiedy znajdzie się na krawędzi, a póki to się nie wydarzy, będzie ślepo podążał za marchewką - przyznaje w rozmowie z tvn24.pl.

Data publikacji: 30-06-2020

Lakier do włosów – muzyczna komedia sprzed lat

Marzenia ma niemal każdy z nas. Wiele osób jest gotowa na niemałe poświęcenia w drodze do ich spełnienia. Jeszcze inni wierzą w przeznaczenie i z uporem maniaka czekają na to, co przyniesie los. Do tej ostatniej grupy osób z pewnością nie zalicza się jednak bohaterka czarnej amerykańsk...

Data publikacji: 30-06-2020

Antek Królikowski i Katarzyna Dąbrowska nie są już razem

Antek Królikowski po rozstaniu z Julią Wieniawą przez dłuży czas był sam. Później wydawało się, że złapał Boga za nogi - związał się z niejaką Kasią Dąbrowską, która stroniła od mediów i wydawała się być przyjemną, spokojną dziewczyną. Publikowała od czasu do czasu ich ws...

Data publikacji: 30-06-2020

NGO: Część drewna w produktach IKEA z nielegalnych wycinek na Ukrainie

Część drewna wykorzystywanego przez szwedzki koncern IKEA do produkcji bukowych krzeseł pochodzi z nielegalnych wycinek lasu w ukraińskich Karpatach - twierdzi brytyjska pozarządowa organizacja Earthsight. IKEA zapowiedziała kontrolę łańcucha dostaw.

Data publikacji: 30-06-2020

"Rzeczpospolita": Zmiany w kodeksie karnym. Lekarze mogą zastrajkować

Medycy rozważają protest przeciwko zaostrzeniu kar za błąd medyczny. Ich zdaniem znowelizowany przepis 37a kodeksu karnego uderzy przede wszystkim w lekarzy - donosi w piątek "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 30-06-2020

"Przegląd": Z kim na orbitę?

W przestrzeni okołoziemskiej mamy wyścig między firmami komercyjnymi – mówi dr hab. Marek Czajkowski, doktor nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz członek Polskiego Towarzystwa Stosunków Międzynarodowych i The Academy of Political Science. Rozmawia Bronisław Tumiłowicz.

Data publikacji: 30-06-2020

MNiSW o informacjach "GW" dotyczących likwidacji PAN: Dementujemy

Dementujemy informację, że Polska Akademia Nauk ma zostać zlikwidowana. Jest to teza, która nie ma najmniejszego pokrycia w rzeczywistości - napisał resort nauki we wtorek (2 czerwca) oświadczeniu dotyczącym artykułu w "Gazecie Wyborczej".

Data publikacji: 30-06-2020

Spowodował kolizję i się nie zatrzymał - chwilę później potrącił strażaka. Policjant zatrzymany

W ciągu jednej nocy, kierowca osobowego volkswagena doprowadził do dwóch kolizji drogowych. Mężczyzna najpierw najechał na tył bmw w Jareniówce (Podkarpackie), a następnie uderzył w drzwi terenowego nissana niedaleko wsi Opacie. Co więcej, przy drugiej próbie ucieczki mężczyzna potrącił strażaka. Okazało się, że właściciel auta... to policjant.

Data publikacji: 30-06-2020

Autonomiczne łodzie z karabinami maszynowymi. Testuje je brytyjskie wojsko

Bezzałogowa łódź ma pomóc w operacjach poszukiwawczo-ratowniczych. Można ją wysyłać na pojedyncze lub grupowe misje. Skuteczność łodzi testuje obecnie Royal Navy. Jednostka o nazwie Pacific 24 jest sterowana ze statu macierzystego, a brytyjski minister obrony zapewnia, że łódź pozwoli odpowiedzieć na wciąż zmieniające się zagrożenia.

Data publikacji: 30-06-2020

Nowy "wirus Cristoli" odkryty we Francji. Pacjentka zmarła

58-letnia pacjentka, która zmarła na zapalenie mózgu, była zakażona nowym, nieopisanym dotąd wirusem - wynika z najnowszych badań międzynarodowego zespołu lekarzy. Do identyfikacji wirusa Cristoli zastosowano te same techniki, które wykorzystano przy odkryciu koronawirusa z Wuhan.

Data publikacji: 30-06-2020

Nie działa strona MSZ. Wyborcy z zagranicy nie mogą się zarejestrować

Do północy Polacy za granicą, którzy nie zarejestrowali się przed głosowaniem w I turze, a chcą zagłosować korespondencyjnie, mają możliwość dopisania się do spisu wyborców przez rządową stronę. Dostaliśmy jednak informacje od wyborców, że od ok. 23:00 strona ewybory.msz.gov.pl nie działa. MSZ poinformowało, że zgłosić można się także przez e-mail.

Data publikacji: 30-06-2020

"Oddaj nasz samochód i misie". Niepełnosprawny Kuba prosi złodzieja

Wzruszający apel niepełnosprawnego Kuby. Pięciolatek prosi złodzieja o zwrot skradzionego dostawczego samochodu, dzięki któremu jego tata zarabiał na utrzymanie i rehabilitację syna. Chłopiec choruje na rdzeniowy zanik mięśni i porusza się na wózku inwalidzkim, a rodzinie ciągle brakuje pieniędzy na sprzęt i rehabilitację. Materiał Wydarzeń Jacka Gasińskiego.

Data publikacji: 30-06-2020