Artykuły z dnia: 30-10-2020

Koronawirus w Polsce. Lekarze ze Wschodu na ratunek?

Pandemia nasiliła problem deficytu lekarzy. Agencje zatrudnienia mogą ściągnąć tysiące specjalistów ze Wschodu, o ile znikną bariery dla ich pracy w Polsce - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 30-10-2020

Patti Smith solidaryzuje się z kobietami protestującymi w Polsce. "Ich obawy są naszymi obawami"

Patti Smith solidaryzuje się z kobietami protestującymi w Polsce. "Ich obawy są naszymi obawami" Zagraniczne gwiazdy zabierają głos w sprawie niemal całkowitego zakazu aborcji w Polsce. Swoje zdanie w mediach społecznościowych publicznie wyraziły Miley Cyrus, Dua Lipa czy Zara Larsson. Z kobietami w Polsce solidaryzuje się również popularna wokalistka amerykańska Patti Smith.

Data publikacji: 30-10-2020

Nie żyje Marcin Popowski. Miał 50 lat

Nie żyje Marcin Popowski. Miał 50 lat Detektyw Marcin Popowski, współautor książki, która stała się inspiracją do scenariusza komedii romantycznej "Porady na zdrady", zmarł w środę w wieku 50 lat. Ekspert do spraw bezpieczeństwa i zarządzania sytuacją kryzysową zmagał się z COVID-19.

Data publikacji: 30-10-2020

Truman Show (1998) - nietypowe reality show

Truman Show to film nakręcony w 1998 roku, którego reżyserem jest Peter Weir. Produkcja opowiada o niezwykłym reality show, którego główny bohater nie ma pojęcią, że jest obserwowany 24 godziny na dobę. Już wkrótce ma się to jednak zmienić.  Tytuł oryginalny: T...

Data publikacji: 30-10-2020

Elton John – prawdziwy Rocketman. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

Elton John jest brytyjskim muzykiem, piosenkarzem i kompozytorem. Uchodzi za jedną z najważniejszych postaci w historii muzyki rozrywkowej. Znany jest między innymi z takich przebojów jak „I’m Still Standing”, „Sacrifice”, „Circle of Life” czy „...

Data publikacji: 30-10-2020

Polacy popierają kary za brak maseczek? Sondaż

Mimo że w Polsce jest spora grupa osób, które negują zasłanianie ust i nosa, to jednak większość Polaków popiera bezwzględne karanie za brak maseczki - podał w poniedziałek (26 października) "Super Express", powołując się na sondaż Instytutu Pollster.

Data publikacji: 30-10-2020

Ekspert wyjaśnia, jak mutuje koronawirus

- SARS-CoV-2 mutuje zdecydowanie wolniej niż wirus grypy czy wirus HIV, a jego mutacje nie muszą być groźne - twierdzi dr hab. Piotr Rzymski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Do tej pory skatalogowano już ponad 12 tys. mutacji SARS-CoV-2.

Data publikacji: 30-10-2020

Jak długo możemy zarażać koronawirusem SARS-CoV-2? To zależy od przebiegu choroby

Jak długo osoba zakażona SARS-CoV-2 może zarazić innych? Przy łagodnych objawach można przekazać patogen innym przez czas nie dłuższy niż około 10 dni, ale przy ciężkim przebiegu - nawet przez 20 dni. Tak wynika z analizy kilkudziesięciu badań na ten temat przeprowadzonej przez naukowców z USA.

Data publikacji: 30-10-2020

Polacy odkryli najmniejszą planetę swobodną

W Drodze Mlecznej mogą się znajdować miliardy samotnych planet, niezwiązanych z gwiazdami. O odkryciu najmniejszej planety swobodnej typu ziemskiego informuje międzynarodowy zespół naukowców, kierowany przez polskich astronomów.

Data publikacji: 30-10-2020

Twórcy gry Cyberpunk 2077 otrzymują groźby śmierci. Za przełożoną premierę

Gracze czekający na Cyberpunk 2077 mieli odwiedzić wirtualne Night City już 19 listopada. We wtorek ogłoszono jednak, że premiera nowej gry zostanie przesunięta po raz kolejny - tym razem na 10 grudnia. Pracownicy polskiego studia CD Projekt Red otrzymują groźby śmierci.

Data publikacji: 30-10-2020

Plebiscyt "Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi" rozstrzygnięty. Wśród nagrodzonych Zakład Karny

W plebiscycie Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi wyróżniono 38 miejsc w Krakowie, które dają przykład dobrych praktyk i działań wspierających krakowskie rodziny. Wśród laureatów w kategorii Urzędy i Edukacja znalazł się Zakład Karny z Nowej Huty, który zgłosił do konkursu salę widzeń z kącikiem dla dzieci. Plebiscyt realizowany jest w ramach kampanii Kraków stawia na rodzinę.

Data publikacji: 30-10-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Czwartek, 29 października

W czwartek poinformowano o ponad 20 tys. nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Zmarło 301 osób. To kolejny rekord zakażeń i zgonów od początku pandemii. Wśród zakażonych jest wiceszef prezydenckiej kancelarii Paweł Mucha. Tymczasem premier Mateusz Morawiecki otworzył szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym.

Data publikacji: 30-10-2020

Strajk kobiet. Kolejny dzień protestów po orzeczeniu TK ws. aborcji

W czwartek w całym kraju odbyły się kolejne protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Protesty zorganizowano m.in. w Warszawie, Łodzi czy Trójmieście.

Data publikacji: 30-10-2020