Artykuły z dnia: 30-11-2021

Sondaż: Wygrywa PiS, KO zmniejsza dystans

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35 proc. głosów. Na drugim miejscu plasuje się odrabiająca straty Koalicja Obywatelska - wynika z sondażu Ipsos.

Data publikacji: 30-11-2021

Małgorzata Wassermann: Przecież my się wszyscy pozabijamy

- Nie mogę wytrzymać tego jazgotu, który jest wokół, tej walki. Na przykład wprowadzenie tego wulgaryzmu do języka publicznego jest dla mnie nie do przyjęcia - mówi posłanka PiS Małgorzata Wassermann. Jej zdaniem "dzisiaj powinniśmy wszyscy zastanowić się, jakie poglądy wyznajemy, dokąd zmierzamy i zrobić krok wstecz".

Data publikacji: 30-11-2021

Wojciech Smarzowski z dwiema nagrodami festiwalu filmowego w Tallinnie. Za "Wesele"

Wojciech Smarzowski z dwiema nagrodami festiwalu filmowego w Tallinnie. Za "Wesele" Nagrody za najlepszą reżyserię i scenariusz 25. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Tallinnie (Tallinn Black Nights Film Festival) trafiły do Wojciecha Smarzowskiego za "Wesele". Festiwal odbywał się w dniach 12-28 listopada.

Data publikacji: 30-11-2021

Keira Knightley zakażona koronawirusem

Keira Knightley zakażona koronawirusem Keira Knightley, brytyjska aktorka filmowa i teatralna, wyznała, że zachorowała na COVID-19. Zakażone są również dzieci aktorki oraz mąż - James Righton, klawiszowiec grupy Klaxons.

Data publikacji: 30-11-2021

Naukowcy "prześwietlili" planetoidy. Jedna ma kształt kości

Międzynarodowy zespół naukowców, w tym z Polski, opublikował wyniki badania nad polanetoidami, które nazwał "skokiem naprzód" w badaniach tych obiektów. Dzięki zdjęciom w ogromnej rozdzielczości, wykonanym teleskopem VLT, udało się zebrać cenne informacje na temat kilkudziesięciu z największych obiektów w głównym pasie planetoid pomiędzy orbitami Marsa i Jowisza.

Data publikacji: 30-11-2021

Wirus RSV. Niezwykła skala zachorowań. Dlaczego jest ich tak dużo?

Wirus RSV zaatakował wcześniej niż zwykle. Dla starszych nie jest groźny, ale bywa bardzo niebezpieczny dla najmłodszych pacjentów. Na oddziałach pediatrycznych brakuje miejsc, a lekarze mówią, że sytuacja jest dramatyczna. Do tematu wirusa RSV odniósł się także wirusolog prof. Włodzimierz Gut.

Data publikacji: 30-11-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Rządowy pakiet alertowy. Poniedziałek, 29 listopada

W Polsce zanotowano w poniedziałek 13,1 tys. przypadków, o niecały tysiąc więcej niż tydzień wcześniej. Kraje na całym świecie obawiają się nowego szczepu koronawirusa nazwanego Omikron, ale eksperci uspokajają, że jego dynamika nie jest większa od budzącego niegdyś obawy szczepu Delta. Kolejne kraje uszczelniają jednak granice i wprowadzają obostrzenia. Jest wśród nich także Polska.

Data publikacji: 30-11-2021

Donald Tusk: Kaczyński chciał robić porządek "brudnymi szmatami"

Porządki można robić używając brudnej szmaty - miał według Donalda Tuska powiedzieć przed laty Jarosław Kaczyński, komentując skład osobowy swojej partii. Informację taką przekazał Tusk za pośrednictwem Twittera.

Data publikacji: 30-11-2021

Nowe odkrycie ws. nowotworów. "Tego zachowania nigdy wcześniej nie zaobserwowano"

Komórki nowotworowe wykorzystują nanorurkowe macki, aby wysysać dostarczające energii mitochondria z komórek odpornościowych - informuje Nature Nanotechnology.

Data publikacji: 30-11-2021

Trendy w randkowaniu na 2022 rok. Operator aplikacji randkowej pokazuje badania

Aplikacja randkowa Plenty of Fish już po raz piąty opublikowała swoją listę trendów randkowych na nadchodzący roku. Jak będziemy chodzić na randki w 2022 roku? Z wahaniem, bojąc się o przestrzeń osobistą i oceniając ludzi na podstawie szczepionek.

Data publikacji: 30-11-2021

Duda: nie może być tak, że odbieramy ludziom możliwość normalnego życia

Można wprowadzać pewne ograniczenia, ale wszystko musi mieścić się w granicach zdrowego rozsądku; nie może być tak, że odbieramy ludziom możliwość normalnego życia - mówił w poniedziałek prezydent Andrzej Duda pytany, jak Polska powinna postępować w obliczu obecnej sytuacji pandemicznej.

Data publikacji: 30-11-2021