Artykuły z dnia: 31-07-2020

Marcelina Zawadzka w oryginalny sposób i wymownie komentuje swoją sytuację w TVP

Marcelina Zawadzka od kilku lat związana jest z Telewizją Polską, gdzie występowała w takich produkcjach jak „The Voice of Poland”, a także prowadziła „Pytanie na Śniadanie”. Celebrytka doskonale radziła sobie przed kamerą i ściągała przed telewizory wielu widzów. Wyda...

Data publikacji: 31-07-2020

"Rz": Luksusowe samochody dla KAS

Krajowa Administracja Skarbowa w publicznym, jawnym przetargu kupuje 32 auta, w tym 12 w wersji sportowej z 300-konnym silnikiem. Samochody mają trafić do wydziałów operacyjno-rozpoznawczych KAS, które rozpracowują m.in. mafie VAT-owskie i narkotykowe - informuje w czwartek "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 31-07-2020

"DGP": W przyszłym roku 11 mld zł więcej na leczenie niż obecnie

Na leczenie w przyszłym roku Narodowy Fundusz Zdrowia chce wydać 102 mld zł. To aż o ponad 11 mld zł więcej, niż ustalono na ten rok - tak wynika z projektu planu finansowego NFZ, o czym informuje w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna".

Data publikacji: 31-07-2020

Rozpoczął się Pol'and'Rock Festival. Nie na polu w Kostrzynie, a w warszawskim studiu

Rozpoczął się Pol'and'Rock Festival. Nie na polu w Kostrzynie, a w warszawskim studiu Tegoroczny Pol’and’Rock Festival odbywa się pod hasłem "Najpiękniejsza domówka świata". Z uwagi na pandemię COVID-19 tradycyjną imprezę na polu w Kostrzynie nad Odrą zastąpiono festiwalem zorganizowanym w warszawskim studiu. Jest transmitowany bezpłatnie na żywo.

Data publikacji: 31-07-2020

Obejrzały ją dwa miliony widzów. Wystawa o historii polskich Żydów znów dostępna

Obejrzały ją dwa miliony widzów. Wystawa o historii polskich Żydów znów dostępna Przez pandemię COVID-19 wystawa stała w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN była nieczynna dla zwiedzających przez ponad cztery miesiące. W sobotę 1 sierpnia zostanie ponownie otwarta.

Data publikacji: 31-07-2020

Tom Hiddleston – najlepsze role aktora, które trzeba znać

Tom Hiddleston należy do grona najpopularniejszych brytyjskich aktorów. Swój sukces zawdzięcza nie tylko dużemu talentowi, ale również specyficznej urodzie, dzięki której najczęściej jest obsadzany w roli czarnych charakterów. Pierwsze kroki w kierunku kariery akto...

Data publikacji: 31-07-2020

Dlaczego w tym roku jest aż tyle komarów? ​Entomolog: Czekały nawet kilka lat

Komarzyce, które kłują nas w 2020 roku - z gatunku doskwier pastwiskowy - wylęgły się z jaj złożonych nawet kilka lat temu. Za sprawą niedawnych ulewnych deszczy - jaja trafiły do zbiorników wodnych i mogły rozwinąć się z nich larwy - wyjaśnia entomolog dr Aleksandra Gliniewicz.

Data publikacji: 31-07-2020

​Naukowcy znaleźli związek pomiędzy HPV i rakiem prostaty

Badacze z Australii znaleźli związek pomiędzy przenoszonym drogą płciową wirusem brodawczaka ludzkiego i rakiem prostaty - informuje "Daily Mail". Czy szczepionka podawana od lat nastoletnim dziewczynkom pomoże uratować mężczyzn znajdujących się w grupie ryzyka? Rocznie na raka prostaty umiera cztery do pięciu tysięcy Polaków.

Data publikacji: 31-07-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Czwartek, 30 lipca

W Polsce padł w czwartek dobowy rekord nowych zakażeń - po raz pierwszy ich liczba przekroczyła 600 przypadków. Na całym świecie odnotowano już łącznie ponad 17 mln zakażeń, przy czym ostatni milion w ciągu zaledwie czterech dni. Szybsze rozprzestrzeniania się wirusa to głównie wynik niekontrolowanej sytuacji w niektórych z najludniejszych krajów świata.

Data publikacji: 31-07-2020

Amerykański łazik wystartował na Marsa

Łazik Perseverance, który będzie m.in. poszukiwał śladów dawnego życia na Czerwonej Planecie wystartował w czwartek o godz. 13:50 polskiego czasu w kierunku Marsa. Rakieta z łazikiem wystartowała z Przylądka Canaveral na Florydzie. Lądowanie na marsjańskim kraterze Jezero ma nastąpić dopiero 18 lutego 2021 r.

Data publikacji: 31-07-2020

Blokada TikToka i AliExpress? Resort cyfryzacji zabrał głos

Rząd nie pracuje nad przepisami, które miałyby umożliwić zablokowanie jakichkolwiek mediów społecznościowych w Polsce, w tym TikToka, czy też jakichkolwiek serwisów sprzedażowych, w tym AliExpress - zapewniło w środę Ministerstwo Cyfryzacji. Przyznał jednocześnie, że toczą się prace nad zapewnieniem bezpieczeństwa w sieci 5G.

Data publikacji: 31-07-2020

Silny wiatr nad morzem. Alert IMGW

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW w Gdyni wydało w czwartek wieczorem ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem na Wybrzeżu.

Data publikacji: 31-07-2020

Jak korzystać z bonu turystycznego? Wyjaśnia wiceminister rozwoju

- Już w tę sobotę będzie można zarejestrować się w systemie i będzie można dokonywać płatności bonem turystycznym - powiedział wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy, który w Interwencji Extra tłumaczył jak korzystać z nowego świadczenia, do kiedy obowiązuje i komu przysługuje.

Data publikacji: 31-07-2020