Artykuły z dnia: 31-10-2020

Marcin Siegieńczuk – gwiazdor Polo TV. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Marcin Siegieńczuk jest polskim piosenkarzem, kompozytorem i autorem tekstów. Karierę rozpoczynał jako wokalista zespołu Toples. Występował również z grupą Tsoonami. Jest autorem takich hitów jak „Martini z lodem”, „Nadal cię kocham”, „Kiedyś to był...

Data publikacji: 31-10-2020

Większość Polaków popiera protesty po wyroku TK. Najnowszy sondaż

Ponad połowa obywateli sympatyzuje z protestami, ale wielu z nich nie wierzy w sukces społecznego ruchu sprzeciwu - pisze w piątek (30 października) "Gazeta Wyborcza", powołując się na wyniki sondażu przeprowadzonego dla dziennika przez Kantar.

Data publikacji: 31-10-2020

Polacy popierają kary za brak maseczek? Sondaż

Mimo że w Polsce jest spora grupa osób, które negują zasłanianie ust i nosa, to jednak większość Polaków popiera bezwzględne karanie za brak maseczki - podał w poniedziałek (26 października) "Super Express", powołując się na sondaż Instytutu Pollster.

Data publikacji: 31-10-2020

Nie żyje Agnieszka Fatyga. Aktorka miała 62 lata

Nie żyje Agnieszka Fatyga. Aktorka miała 62 lata W piątek w wieku 62 lat zmarła znana aktorka Agnieszka Fatyga. O śmierci artystki poinformowała jej córka Michalina Olszańska.

Data publikacji: 31-10-2020

Patti Smith solidaryzuje się z kobietami protestującymi w Polsce. "Ich obawy są naszymi obawami"

Patti Smith solidaryzuje się z kobietami protestującymi w Polsce. "Ich obawy są naszymi obawami" Zagraniczne gwiazdy zabierają głos w sprawie niemal całkowitego zakazu aborcji w Polsce. Swoje zdanie w mediach społecznościowych publicznie wyraziły Miley Cyrus, Dua Lipa czy Zara Larsson. Z kobietami w Polsce solidaryzuje się również popularna wokalistka amerykańska Patti Smith.

Data publikacji: 31-10-2020

The Talos Principle – wymagania sprzętowe

Dzisiejsze gry komputerowe mają przede wszystkimi stanowić wyzwanie dla gracza, który za wszelką cenę stara się przejść przygotowane przez twórców zasadzki. Sporą popularnością cieszą się też gry, które wymagają od miłośników wirtualnej rozrywki logicznego myślenia...

Data publikacji: 31-10-2020

Ekspert wyjaśnia, jak mutuje koronawirus

- SARS-CoV-2 mutuje zdecydowanie wolniej niż wirus grypy czy wirus HIV, a jego mutacje nie muszą być groźne - twierdzi dr hab. Piotr Rzymski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Do tej pory skatalogowano już ponad 12 tys. mutacji SARS-CoV-2.

Data publikacji: 31-10-2020

Jak długo możemy zarażać koronawirusem SARS-CoV-2? To zależy od przebiegu choroby

Jak długo osoba zakażona SARS-CoV-2 może zarazić innych? Przy łagodnych objawach można przekazać patogen innym przez czas nie dłuższy niż około 10 dni, ale przy ciężkim przebiegu - nawet przez 20 dni. Tak wynika z analizy kilkudziesięciu badań na ten temat przeprowadzonej przez naukowców z USA.

Data publikacji: 31-10-2020

Huśtawki z wadami. Raport UOKiK

Inspekcja Handlowa zakwestionowała 28 na 44 badanych zabawek dla maluchów - podał w piątek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Najwięcej problemów dotyczyło huśtawek - z 31 przebadanych laboratoryjnie 21 produktów posiadało wady konstrukcyjne.

Data publikacji: 31-10-2020

Polacy odkryli najmniejszą planetę swobodną

W Drodze Mlecznej mogą się znajdować miliardy samotnych planet, niezwiązanych z gwiazdami. O odkryciu najmniejszej planety swobodnej typu ziemskiego informuje międzynarodowy zespół naukowców, kierowany przez polskich astronomów.

Data publikacji: 31-10-2020

Zatrudniała się w sklepach, by je okradać. Straty na kilkanaście tysięcy złotych

23-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego (Śląskie) odpowiadała na oferty pracy w popularnej sieci sklepów spożywczych w Wodzisławiu Śląskim, Rybniku i Bielsku-Białej, by je okradać już podczas pierwszego, próbnego dnia w pracy.

Data publikacji: 31-10-2020

Ojciec Leon Knabit zakażony koronawirusem

Mam pozytywny wynik badania na obecność SARS-CoV-2 - poinformował w piątek wieczorem na jednym z portali społecznościowych benedyktyn z Tyńca ojciec Leon Knabit. Dodał, że obecnie przebywa na oddziale zakaźnym szpitala w Krakowie.

Data publikacji: 31-10-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Piątek, 30 października

W piątek odnotowano 26 629 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce. To rekord zakażeń od początku pandemii. Zmarły 202 osoby. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 5351. Rząd zdecydował, że cmentarze od 31 października do 2 listopada pozostaną zamknięte. - Tradycja jest mniej ważna niż wasze życie - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział pojawienie się szczepionki.

Data publikacji: 31-10-2020