Agencja Reutera: Polscy lekarze wołają o pomoc

- Liczba ciężko chorych pacjentów w ostatnich dniach przerosła wizje z moich najgorszych koszmarów - mówi cytowana przez agencję prasową Reutera Kinga Szlachcic-Wyroba, anestezjolożka ze Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie. Reuters w reportażu z Polski opisuje dramatyczną sytuację w szpitalach. - Polscy lekarze wołają o pomoc - czytamy.


Inne artykuły

Pierwsze takie badania. Zidentyfikowano trzynaście nowych genów choroby Alzheimera

Pierwsze tego rodzaju badania ludzkiego genomu pozwoliły zidentyfikować trzynaście genów związanych z chorobą Alzheimera - informuje pismo "Alzheimer's & Dementia: The Journal of the Alzheimer's Association".

Data publikacji: 17-04-2021

NASA przesuwa pierwszy lot helikopterem na Marsie

NASA poinformowała o konieczności przesunięcia pierwszego lotu mini-helikoptera Ingenuity na Marsie o co najmniej kilka dni. Powodem jest prawdopodobna usterka techniczna, którą wykryto podczas testu wirników maszyny.

Data publikacji: 17-04-2021

Ekonomia lajków. Cudze oceny w internecie wpływają na nasze wspomnienia

Algorytmy aplikacji przypominające nam zdjęcia z przeszłości wpływają na nasze samopoczucie - wynika z najnowszych badań socjologów z brytyjskiego Universty of York. Okazało się, że możemy gorzej wspominać te zdarzenia, które... dostały mniej lajków.

Data publikacji: 17-04-2021

Błąd algorytmu na Instagramie. Osobom z anoreksją sugerowano dietę i post

Kierujący aplikacją społecznościową Instagram, która należy do Facebooka, przeprosili za błąd, w wyniku którego osobom z anoreksją oraz innymi zaburzeniami odżywiania wyświetlały się treści związane z dietami i odchudzaniem. Algorytm pokazywał im hasła takie jak appetite suppressants (środki tłumiące apetyt) oraz fasting (poszczenie).

Data publikacji: 17-04-2021

"Politycy PiS są jak kolonia karna. Robią to, co powie prezes". Trela o wyborze RPO

- Wszyscy politycy Prawa i Sprawiedliwości, tej popękanej koalicji są jak kolonia karna. Oni robią dokładnie to, co im powie prezes Jarosław Kaczyński i na co im pozwoli - powiedział poseł Tomasz Trela (Lewica). - Podoba mi się postawa posła Wróblewskiego, taka otwarta na dyskusję - stwierdził natomiast Jan Kanthak z Solidarnej Polski.

Data publikacji: 17-04-2021