Amerykańscy lekarze wątpią w skuteczność brytyjskiego leku na COVID-19

Eksperci z USA wyrazili sceptycyzm w stosunku do doniesień brytyjskich naukowców dotyczących skuteczności deksametazonu w leczeniu pacjentów zakażonych koronawirusem. Lek ten został uznany przez premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona za największy, jak dotąd, przełom w walce z chorobą COVID-19. Jego stosowanie w brytyjskich szpitalach zostało już zatwierdzone.


Inne artykuły

Koronawirus - Raport Dnia. Środa 17 czerwca

Resort zdrowia poinformował w środę o 506 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Przypadków nadal przybywa, są także kolejni zmarli. W Niemczech rozpoczynają się testy na ludziach szczepionki na COVID-19. Producent zapowiada, że może być dostępna na rynku w połowie przyszłego roku. Inny producent zapowiedział szczepionkę na koniec 2020 r. Epidemia w warszawskim przedszkolu. Placówkę zamknięto.

Data publikacji: 18-06-2020

Czy przyszłą szczepionkę na COVID-19 należy kupić i czy ma być obowiązkowa? Odpowiedzi kandydatów

Czy jeśli powstanie szczepionka na koronawirusa, to Polska powinna ją kupić, czy szczepionka powinna być wówczas obowiązkowa. Zebraliśmy dla was odpowiedzi wszystkich kandydatów na prezydenta.

Data publikacji: 18-06-2020

Radysy: martwe psy w schronisku dla zwierząt. "Wiele z nich ma udar słoneczny"

Prokuratorzy, kilkudziesięciu policjantów i obrońcy praw zwierząt weszli w środę do schroniska dla psów w Radysach na Mazurach. - Znaleziono w boksach pewną ilość zwłok psów, jak i też na tę chwilę kilkanaście psów w stanie zagrażającym życiu - mówił Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. Trwa śledztwo w sprawie nierzetelnego nadzoru służb weterynaryjnych nad tym miejscem.

Data publikacji: 18-06-2020

Jarosław Kret od roku jest w nowym związku? Jego wybranką jest uczestniczka "MasterChefa"

Beata Tadla i Jarosław Kret byli szczęśliwą parą przez pięć lat - aż do 2018 roku, kiedy to nagle gruchnęła wieść o tym, że para się rozstała. Ponoć Kret jeszcze później zabiegał o to, aby Tadla mu wybaczyła i do niego wróciła, ale ta była nieugięta. Najwidoczniej cały ten etap pogodyn...

Data publikacji: 18-06-2020

„O mnie się nie martw” - ruszyły prace na planie 13. sezonu serialu

Jak podaje portal Wirtualne Media, w pierwszych tygodniach czerwca rozpoczęły się zdjęcia do trzynastego sezonu serialu „O mnie się nie martw”. O wystartowaniu prac na planie poinformowała również na swoim instagramowym profilu Karolina Bacia, która w serialu wciela się w j...

Data publikacji: 18-06-2020