Amerykańscy naukowcy: Placebo działa, nawet jeśli wiemy, że to placebo

Placebo redukuje markery stresu emocjonalnego w mózgu, nawet jeśli ludzie mają świadomość tego, że przyjmują tylko placebo - dowiedli naukowcy z Uniwersytetu Michigan.


Inne artykuły

Znaleziono największy w historii Rosji kolorowy diament

Cennego odkrycia dokonali pracownicy kopalni nad rzeką Anabar na skrajnej północy Jakucji. Nieoszlifowany diament w kolorze głębokiego bursztynu o wadze 236 karatów (47,2 gramów) ma wymiary 47x24x22 mm.

Data publikacji: 15-08-2020

Brytyjska policja nie może używać technologii rozpoznawania twarzy. "Naruszenie prywatności"

Użycie przez policję technologii rozpoznawania twarzy jest obecnie niezgodne z prawem, gdyż narusza prawo do prywatności, przepisy o ochronie danych i ustawodawstwo dotyczące równości - orzekł we wtorek brytyjski sąd apelacyjny.

Data publikacji: 15-08-2020

Sejm zdecydował o rekompensacie za wybory korespondencyjne

Sejm w piątkowym głosowaniu odrzucił poprawkę Senatu do ustawy o ochronie zdrowia w epidemii i po jej ustaniu, skreślającą przepis o rekompensacie dla podmiotów, które zrealizowały polecenie premiera związane z przeprowadzaniem wyborów prezydenckich w trybie korespondencyjnym.

Data publikacji: 15-08-2020

Protest pod ambasadą Białorusi. "Niech żyje wolność"

W piątek po południu rozpoczął się Marsz Wolności wyrażający poparcie dla Białorusinów, którzy brali udział w demonstracjach brutalnie tłumionych przez OMON. Manifestanci ruszyli spod pomnika Mikołaja Kopernika do ambasady białoruskiej na warszawskim Wilanowie.

Data publikacji: 15-08-2020

Żubr "Polesław" rozpoczął życie na wolności. Został wypuszczony z zoo

Żubr Polesław, urodzony dwa lata temu w Ogrodzie Zoologicznym w Poznaniu, rozpoczyna życie na wolności. W piątek rano wyruszył z Poznania, po południu dołączył do stada żyjącego w Drawieńskim Parku Narodowym.

Data publikacji: 15-08-2020