Amerykański łazik wystartował na Marsa

Łazik Perseverance, który będzie m.in. poszukiwał śladów dawnego życia na Czerwonej Planecie wystartował w czwartek o godz. 13:50 polskiego czasu w kierunku Marsa. Rakieta z łazikiem wystartowała z Przylądka Canaveral na Florydzie. Lądowanie na marsjańskim kraterze Jezero ma nastąpić dopiero 18 lutego 2021 r.


Inne artykuły

Koronawirus - Raport Dnia. Czwartek, 30 lipca

W Polsce padł w czwartek dobowy rekord nowych zakażeń - po raz pierwszy ich liczba przekroczyła 600 przypadków. Na całym świecie odnotowano już łącznie ponad 17 mln zakażeń, przy czym ostatni milion w ciągu zaledwie czterech dni. Szybsze rozprzestrzeniania się wirusa to głównie wynik niekontrolowanej sytuacji w niektórych z najludniejszych krajów świata.

Data publikacji: 31-07-2020

Jak korzystać z bonu turystycznego? Wyjaśnia wiceminister rozwoju

- Już w tę sobotę będzie można zarejestrować się w systemie i będzie można dokonywać płatności bonem turystycznym - powiedział wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy, który w Interwencji Extra tłumaczył jak korzystać z nowego świadczenia, do kiedy obowiązuje i komu przysługuje.

Data publikacji: 31-07-2020

Silny wiatr nad morzem. Alert IMGW

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW w Gdyni wydało w czwartek wieczorem ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem na Wybrzeżu.

Data publikacji: 31-07-2020

Agnieszka Hyży poruszyła temat problemów z zajściem w ciążę

Agnieszka Hyży stara się mieć kontrolę nad swoją prywatnością. Niechętnie opowiada o tym, co dzieje się w jej życiu, za zamkniętymi drzwiami. Nawet na jej Instagramie próżno szukać zbyt wielu zdjęć z córką. Prezenterka jest mamą siedmioletniej Marty, która jest owocem miłości z...

Data publikacji: 31-07-2020

Amanda Seyfried – gwiazda „Mamma Mia!”. Poznajcie jej najlepsze role

Amanda Seyfried należy do grona najpopularniejszych amerykańskich aktorek. W wieku dziesięciu lat zaczęła pracować jako dziecięca modelka, a także rozpoczęła naukę tańca i śpiewu. Karierę aktorską rozpoczęła z kolei w wieku piętnastu lat, gdy otrzymała rolę w operze mydlanej „As the World Turn...

Data publikacji: 31-07-2020