Astronauci z kapsuły Dragon są już na pokładzie ISS

Dwaj amerykańscy astronauci Robert Behnken i Douglas Hurley z kapsuły Dragon są już na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Misja firmy SpaceX miliardera Elona Muska oraz NASA przebiegła w weekend bez zakłóceń.


Inne artykuły

Stało się. Rakieta Muska wyniosła astronautów NASA w kosmos

O godzinie 21:22 czasu polskiego, podczas drugiej próby, wystartowała amerykańska rakieta Falcon 9. Dwóch astronautów po raz pierwszy wyniesie w kosmos statek wyprodukowany przez prywatną firmę - SpaceX miliardera Elona Muska. Pierwszą próbę startu odwołano tuż przed wystrzeleniem rakiety. Jest to pierwszy lot załogowy na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) z terenu USA od prawie 10 lat.

Data publikacji: 01-06-2020

Misja SpaceX i NASA. Statek zadokował na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Wczoraj historyczny start rakiety Falcon 9, a dziś kolejny ważny etap misji kosmicznej. Po prawie 19 godzinach lotu kapsuła Dragon z dwoma astronautami zadokowała na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Manewr został przeprowadzony automatycznie. Po kilku kolejnych godzinach przygotowań, ok. 19:30 czasu polskiego astronauci oficjalnie przekroczyli progi stacji.

Data publikacji: 01-06-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Niedziela, 31 maja

Dotychczas w Polsce potwierdzono 23 786 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W niedzielę odnotowano 219 nowych przypadków. Zmarły łącznie 1064 osoby, a 11 271 wyzdrowiało. Po prawie trzech miesiącach zmian w Watykanie papież Franciszek odmówił południową modlitwę razem z wiernymi przybyłymi na plac Świętego Piotra. Z kolei Brazylia wyprzedziła Francję pod względem liczby zgonów na Covid-19.

Data publikacji: 01-06-2020

Wypadek na A2. Poszkodowanym pomagał Rafał Trzaskowski

W niedzielę w okolicach miejscowości Emilia w woj. łódzkim na autostradzie A2 samochód osobowy uderzył w bariery ochronne. Poszkodowane zostały trzy osoby, w tym dziecko. Na miejscu pomocy poszkodowanym udzielili świadkowie zdarzenia, w tym politycy Koalicji Obywatelskiej. Jednym z nich był kandydujący na urząd prezydenta Rafał Trzaskowski.

Data publikacji: 01-06-2020

Prezydent w Radiu Maryja i TV Trwam. Wskazał, kiedy zwycięzca wyborów powinien objąć urząd

- Najbardziej istotne jest to, żeby prezydent, który zostanie wybrany w tegorocznych wyborach, mógł objąć urząd 6 sierpnia tego roku. To jest kwestia fundamentalna – powiedział w niedzielę prezydent Andrzej Duda.

Data publikacji: 01-06-2020