Atak hakerów na Twittera. Tysiące wpisów z kont Muska, Gatesa i Obamy

To był największy atak hakerów w historii Twittera. Dzięki przejęciu oficjalnych profili na tym portalu społecznościowym oszuści zyskali ponad 118 tysięcy dolarów. Ich ofiarami padli m.in. Apple, Uber, Joe Biden, Elon Musk, Barack Obama czy Kanye West. Z ich kont w środę wieczorem czasu polskiego wysłano tysiące tweetów zachęcających do wpłaty bitcoinów.


Inne artykuły

Wjechała wprost pod szynobus. "Myślała, że maszynista ją przepuszcza"

Kierująca osobowym audi wjechała pod szynobus relacji Poznań-Wolsztyn w miejscowości Szreniawa. Jedna osoba została ranna. Z nieoficjalnych informacji wynika, że do wypadku doszło, bo kierująca uznała, że maszynista ją... przepuszcza.

Data publikacji: 17-07-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Czwartek, 16 lipca

W czwartek na Covid-19 zmarło w Polsce 11 kolejnych osób, potwierdzono też 333 nowe zakażenia koronawirusem. Dwóch kapłanów, mieszkających ostatnio w Domu Księży Seniorów w Radomiu, zmarło w miejscowym szpitalu. Rosyjscy hakerzy przeprowadzają cyberataki na organizacje opracowujące szczepionki na koronawirusa.

Data publikacji: 17-07-2020

Burze z gradem w siedmiu województwach. Alerty IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek wieczorem ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla siedmiu województw. W kilku powiatach woj. podlaskiego obowiązuje alert drugiego stopnia.

Data publikacji: 17-07-2020

Okoliczności śmierci gwiazdy "Glee" szokują!

W zeszłą środę pojawiły smutne doniesienia o zaginięciu znanej z serialu „Glee” Nayi Rivery. Aktorka została uznana za zaginioną po tym, jak na jeziorze Piru w stanie Kalifornia znaleziono porzuconą łódź, którą wcześniej wypożyczyła. Na jego pokładzie znaleziono śpiącego cz...

Data publikacji: 17-07-2020

Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham – film jak terapia

Filmy dziś mogą pełnić nie tylko rolę rozrywkową. Wiele produkcji próbuje z różnym skutkiem spełnić jakąś misję lub przekazać coś widzom. Niektórym produkcjom udaje się to wręcz świetnie – tego rodzaju perełki znajdziemy także w polskiej kinematografii. Należy do nich z pe...

Data publikacji: 17-07-2020