Autonomiczne łodzie z karabinami maszynowymi. Testuje je brytyjskie wojsko

Bezzałogowa łódź ma pomóc w operacjach poszukiwawczo-ratowniczych. Można ją wysyłać na pojedyncze lub grupowe misje. Skuteczność łodzi testuje obecnie Royal Navy. Jednostka o nazwie Pacific 24 jest sterowana ze statu macierzystego, a brytyjski minister obrony zapewnia, że łódź pozwoli odpowiedzieć na wciąż zmieniające się zagrożenia.


Inne artykuły

Spowodował kolizję i się nie zatrzymał - chwilę później potrącił strażaka. Policjant zatrzymany

W ciągu jednej nocy, kierowca osobowego volkswagena doprowadził do dwóch kolizji drogowych. Mężczyzna najpierw najechał na tył bmw w Jareniówce (Podkarpackie), a następnie uderzył w drzwi terenowego nissana niedaleko wsi Opacie. Co więcej, przy drugiej próbie ucieczki mężczyzna potrącił strażaka. Okazało się, że właściciel auta... to policjant.

Data publikacji: 30-06-2020

"Oddaj nasz samochód i misie". Niepełnosprawny Kuba prosi złodzieja

Wzruszający apel niepełnosprawnego Kuby. Pięciolatek prosi złodzieja o zwrot skradzionego dostawczego samochodu, dzięki któremu jego tata zarabiał na utrzymanie i rehabilitację syna. Chłopiec choruje na rdzeniowy zanik mięśni i porusza się na wózku inwalidzkim, a rodzinie ciągle brakuje pieniędzy na sprzęt i rehabilitację. Materiał Wydarzeń Jacka Gasińskiego.

Data publikacji: 30-06-2020

Nie działa strona MSZ. Wyborcy z zagranicy nie mogą się zarejestrować

Do północy Polacy za granicą, którzy nie zarejestrowali się przed głosowaniem w I turze, a chcą zagłosować korespondencyjnie, mają możliwość dopisania się do spisu wyborców przez rządową stronę. Dostaliśmy jednak informacje od wyborców, że od ok. 23:00 strona ewybory.msz.gov.pl nie działa. MSZ poinformowało, że zgłosić można się także przez e-mail.

Data publikacji: 30-06-2020

Doda zdecydowała się na zatrudnienie aktorów porno do filmu "Dziewczyny z Dubaju"

Dorota Rabczewska-Stępień to kobieta wielu talentów. Oprócz wspaniałego głosu - jest również producentką kontrowersyjnego filmu pod tytułem „Dziewczyny z Dubaju”. Wraz z mężem czuwa nad tym, jak będzie wyglądał film. Produkcja ma pokazać się w polskich kinach w stycz...

Data publikacji: 30-06-2020

„Przyjaciele” - Jennifer Aniston miała duże problemy z rolą Rachel

„Przyjaciele” to jeden z najchętniej oglądanych seriali w historii telewizji. Udział w produkcji pozwolił występującym w niej aktorom na zrobienie światowej kariery. Jedną z największych gwiazd „Przyjaciół" była Jennifer Aniston, która przez lata wcielała się w s...

Data publikacji: 30-06-2020