Badania: Pozytywny wpływ szczepionki przeciw COVID-19 na zdrowie psychiczne

Według naukowców z Uniwersytetu Południowej Kalifornii uczestnicy niedawnej ankiety stwierdzili, że zaszczepienie się przeciw COVID-19 ułatwiło im życie i zmniejszyło ryzyko przygnębienia.


Inne artykuły

Jeff Bezos inwestuje w przedsiębiorstwo pracujące nad nieśmiertelnością. Zamierza "zażegnać śmierć"

Były dyrektor generalny Amazon, Jeff Bezos i rosyjski miliarder Yuri Milner, zainwestowali w przedsiębiorstwo Altos Labs, start-up z Doliny Krzemowej, który pracuje nad technologią mającą na celu biologiczne przeprogramowanie ludzi i potencjalnie przedłużenie życia lub nawet nieśmiertelność.

Data publikacji: 12-09-2021

USA: u niezaszczepionych 11-krotnie większe ryzyko śmierci na COVID-19

Ryzyko śmierci w związku z COVID-19 jest 11 razy wyższe u osób niezaszczepionych niż u zaszczepionych, zaś ryzyko hospitalizacji jest 10-krotnie wyższe - wynika z badania opublikowanego w piątek przez amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC).

Data publikacji: 12-09-2021

Warszawa. Medycy założyli Białe Miasteczko 2.0. To skutek protestu

Nieopodal kancelarii premiera powstało białe miasteczko, w którym protestują medycy. Utworzono je po sobotniej manifestacji, która przeszła ulicami Warszawy. - Plan działania miasteczka wstępnie przygotowany jest na tydzień. To miejsce także dla pacjentów; chcemy razem pchnąć polityków do zmian - mówi Piotr Pisula z Porozumienia Rezydentów.

Data publikacji: 12-09-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Sobota, 11 września

Ministerstwo zdrowia poinformowało w sobotę o 530 nowych przypadkach i 8 zgonach, a prof. Anrzej Fal poowiedział w Polsat News, by przygotować się na ok. 5 tys. zakażeń dziennie na jesieni. Prezydent USA Joe Biden zaszczepi się przeciwko COVID-19 aby zwiększyć swoją odporność. Z kolei w Wielkopolsce ruszył proces przeciwko trzem lekarzom, którzy krytykowali szczepienia. Raport Dnia

Data publikacji: 12-09-2021

Manifestacja medyków w Warszawie. Senator PiS Stanisław Karczewski: jedni protestują, inni pracują

Potrzebny dialog, dialog jeszcze raz dialog - przekonuje senator PiS Stanisław Karczewski, odnosząc się do sobotniego protestu medyków. Gdy na ulicach Warszawy manifestujący domagali się od rządu zmian w systemie ochrony zdrowia, Karczewski - prywatnie chirurg - opublikował tweeta, w którym udowadniał, że jedni protestują, inni pracują.

Data publikacji: 12-09-2021