Brytyjscy naukowcy: Przechodzimy recesję Słońca

Recesja - to słowo pada często odniesieniu do światowej gospodarki, ale tym razem chodzi o obniżenie aktywności Słońca, o czym donoszą brytyjskie media. Przechodzimy właśnie okres zmniejszonej aktywności na powierzchni tej życiodajnej gwiazdy.


Inne artykuły

Zatwierdzono nowy typ testów na koronawirusa. Wynik w 15 minut

Amerykańska Agencja Kontroli Leków i Żywności (FDA) zatwierdziła w sobotę nowy typ szybkich testów na obecność koronawirusa. Są to testy antygenowe opracowane przez koncern Quidel Corp., dające wynik w 15 minut - poinformowała agencja AP.

Data publikacji: 17-05-2020

Trwa wyścig o szczepionkę przeciwko COVID-19. Powstało ponad 90 projektów

Istnieje już ponad 90 potencjalnych szczepionek przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 na różnych etapach rozwoju; stale pojawiają się nowe. Wyłonienie najlepszych i najbezpieczniejszych nie będzie łatwym zadaniem.

Data publikacji: 17-05-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Sobota, 16 maja

Dotychczas w Polsce potwierdzono 18 257 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W sobotę odnotowano 241 nowych chorych. Zmarło łącznie 915 osób, a 7175 wyzdrowiało. W Warszawie odbył się kolejny protest przedsiębiorców, policja użyła gazu łzawiącego. Kanadyjski rząd dał zielone światło dla testów klinicznych szczepionki przeciwko Covid-19.

Data publikacji: 17-05-2020

"Ofiary księży są traktowane jak wrogowie Kościoła". Sekielscy w "Skandalistach" [CAŁY PROGRAM]

Po premierze dokumentu braci Sekielskich Zabawa w chowanego jego autorzy opowiedzieli w programie Agnieszki Gozdyry Skandaliści o pracy nad filmem. Druga część cyklu opowiada o traktowaniu ofiar księży-pedofilów. To historia trzech chłopców, dziś dorosłych, molestowanych przez lata przez jednego księdza. Był przenoszony do kolejnych parafii, choć o sprawie wiedział biskup.

Data publikacji: 17-05-2020

Koniec akcji poszukiwawczej. Ciała dwóch braci w zatopionym aucie

Znalezieni martwi w samochodzie w jeziorze Przytonko (Zachodniopomorskie) to dwaj bracia, mieszkańcy gminy Łobez, w wieku 40 i 33 lat - poinformowała w sobotę oficer prasowa drawskiej policji sierż. sztab. Karolina Żych.

Data publikacji: 17-05-2020