Chomikowi europejskiemu grozi zagłada. Coraz dłuższa lista zagrożonych gatunków

Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody (IUCN) zaktualizowała Czerwoną księgę gatunków zagrożonych. W najnowszej edycji ostrzeżono, że gwałtowny spadek narodzin chomików europejskich może sprawić, że gatunek wyginie w ciągu najbliższych 30 lat. Przyrodnicy apelują o jego ochronę, ale również innych zwierząt, gdyż lista zagrożonych gatunków jest niestety coraz dłuższa.


Inne artykuły

"Zmierzamy do tego, żeby polska rodzina żyła jak rodzina na zachodzie Europy"

Chcę dobrze inwestować i wykorzystywać fundusze unijne - podkreślił prezydent Andrzej Duda w Lipnicy Wielkiej (woj. małopolskie). Jak zaznaczył, chce tworzyć nie tylko wielkie inwestycje, ale także mniejsze, przeznaczone dla najmniejszych gmin.

Data publikacji: 10-07-2020

Przejechał przez rondo, "skosił" znaki i uderzył w głaz [WIDEO]

Przejechał przez środek ronda, skosił dwa znaki i zatrzymał się na głazie. Wszystko wyglądało bardzo groźnie, ale 66-letniemu kierowcy fiata, który zasłabł za kierownicą, nic poważnego się nie stało. Do zdarzenia doszło w Rybniku (woj. śląskie) uważanym za polską stolicę rond.

Data publikacji: 10-07-2020

Niepełnosprawna wykluczona z fundacji. Twierdzi, że to kara za poparcie Dudy

Fundacja Dum Spiro, Spero z Bydgoszczy nie będzie już pomagać niepełnosprawnej Annie Derewienko. Prezes tłumaczy, że według jednego ze sponsorów podopieczna dopuściła się niestosownego zachowania. Ona sama twierdzi, że to dlatego, że nie poparła kandydata Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. - To jest wydarzenie skandaliczne - skomentował Adam Bielan, rzecznik sztabu Andrzeja Dudy.

Data publikacji: 10-07-2020

Tomasz Kammel świętuje 23-lecie pracy w TVP. Jego wpis wywołał mieszane opinie

Tomasz Kammel niewątpliwie jest jednym z najpopularniejszych polskich dziennikarzy. Już od ponad dwudziestu lat widzowie Telewizji Polskiej mogą go oglądać na ekranie - w lipcu mija dokładnie dwudziesta trzecia rocznica rozpoczęcia współpracy Kammela ze stacją. Z tej okazji prezenter postanow...

Data publikacji: 10-07-2020

Desperados – pośpiech jest zawsze złym doradcą

Pośpiech i pochopne działania bardzo rzadko przynoszą dobre skutki. Zazwyczaj szybko żałujemy swojego postępowania i staramy się je odkręcić. W skrajnych przypadkach może być to niemożliwe lub przynajmniej bardzo mało prawdopodobne. Z czasem i odległością zamierza się zmierzyć bohaterka filmu &bdquo...

Data publikacji: 10-07-2020