COVID-19. Choroby nerek zwiększają śmiertelność

Kto jest bardziej narażony na ryzyko śmierci przy zakażeniu SARS-CoV-2? Jak wynika z badań naukowców Imperial College London, pacjenci z przewlekłą chorobą nerek i powstającym w przebiegu COVID-19 ostrym uszkodzeniem nerek znacznie częściej umierają z powodu infekcji tym koronawirusem.


Inne artykuły

Otyłość wpływa na przebieg Covid-19? Wyniki badania

Osoby o wysokim BMI są bardziej zagrożone ciężkim przebiegiem COVID-19 niezależnie od wieku, płci, przynależności rasowej i innych parametrów zdrowotnych - pokazuje obszerna analiza.

Data publikacji: 21-10-2020

Dzieci wypijają miliony cząsteczek mikroplastiku dziennie. To przez karmienie butelkami

Dzieci karmione plastikowymi butelkami połykają dziennie miliony cząsteczek tworzyw sztucznych, zwanych mikroplastikami - twierdzą naukowcy z międzynarodowego zespołu badawczego. Cząsteczki są uwalniane podczas sterylizacji pojemników w wysokich temperaturach. Zagrożenie jest znacznie wyższe niż wcześniej sądzono. Niebezpieczne mogą być także czajniki i pojemniki na żywność z polipropylenu.

Data publikacji: 21-10-2020

Premier apeluje o pomoc do Grodzkiego. "Dziś wszyscy musimy się zjednoczyć"

Dziś wszyscy musimy zjednoczyć się, by wygrać z koronawirusem. Solidarność to nasza największa broń w tej walce. Dlatego przypominam członkom opozycji i tym, którzy nie zawsze zgadzają się z naszymi decyzjami: zgoda buduje! - przekazał premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zwrócił się do marszałka Senatu, by jak najszybciej pomógł w uchwaleniu tej bardzo potrzebnej dla walki z COVID-19 ustawy.

Data publikacji: 21-10-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Wtorek, 20 października

Blisko 10 tys. nowych przypadków zakażeń i śmierć kolejnych 107 pacjentów - to koronawirusowy bilans ostatniej doby. Wśród osób zakażonych jest m.in. aktorka Maja Ostaszewska, a wśród ofiar - emerytowany biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej. Poszczególne kraje wprowadzają nowe restrykcje. Te w Wielkiej Brytanii komplikują utrzymanie relacji mieszkającym osobno parom. Raport Dnia.

Data publikacji: 21-10-2020

Kraków w czerwonej strefie. Reporter "Interwencji" na nielegalnej imprezie

Największe miasta w Polsce znalazły się w tzw. czerwonej strefie. Wśród nich Kraków, będący w czołówce, jeśli chodzi o dzienną liczbę nowych zakażeń. Z ukrytą kamerą odwiedziliśmy kilka tamtejszych klubów, by sprawdzić, jak wygląda nocne życie w mieście i przestrzeganie obostrzeń. Materiał Interwencji.

Data publikacji: 21-10-2020