"Czas Zarazy". Copernicus Festival online

Jak przebiegały dotychczasowe epidemie w historii? Czym była słynna "zaraza ateńska"? Jaka była geneza grypy hiszpanki? Organizatorzy Copernicus Festival zapraszają na cykl pt. "Czas zarazy". I jak zapowiadają, festiwal powróci w tradycyjnej formie we wrześniu.


Inne artykuły

Pełnomocnik ds. przestrzeni kosmicznej. Nowe stanowisko w MON

W MON zostanie powołany pełnomocnik ministra obrony narodowej do spraw przestrzeni kosmicznej, który ma przygotować strategię resortu w tej dziedzinie. Decyzja szefa MON w tej sprawie została opublikowana w poniedziałek w Dzienniku Urzędowym MON.

Data publikacji: 23-05-2020

Ostatnie takie nagranie z tygrysem tasmańskim. Ujawniono je po 85 latach

Publikujemy 21-sekundowe nagranie z ostatnim żyjącym wilkoworem taśmańskim. Pochodzi z 1935 r., zostało zdigitalizowane i odświeżone w rozdzielczości 4K - przekazało Narodowe Archiwum Filmu i Dźwięku Australii (NFSA). Widoczny na wideo tygrys tasmański o imieniu Benjamin zmarł kilkanaście miesięcy po sfilmowaniu.

Data publikacji: 23-05-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Piątek, 22 maja

Dotychczas w Polsce potwierdzono 20 tys. 619 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W czwartek odnotowano 476 nowych przypadków. Zmarły łącznie 982 osoby, a 8731 wyzdrowiało. Ministerstwo Zdrowia w ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki zarekomendowało zgodę na organizację wesel do 50 uczestników.

Data publikacji: 23-05-2020

90. urodziny mamy premiera Morawieckiego. "Żadne słowa nie mogą oddać tego, co czuje moje serce"

Żadne słowa nie mogą oddać tego, co czuje moje serce - napisał premier Mateusz Morawiecki na Facebooku informując o 90. urodzinach swojej mamy - Jadwigi Morawieckiej. Dodał, że życie jego mamy zawsze było trudne i czymś niezwykłym jest to, że potrafiła w nim stworzyć tyle dobra, piękna i nigdy nie tracić nadziei na lepsze jutro.

Data publikacji: 23-05-2020

Inicjatywa "Zranieni w Kościele" wysłała plakaty parafiom. Pomysł poparł prymas Polski

Do proboszczów wszystkich polskich parafii rzymskokatolickich i greckokatolickich wysłano plakaty Inicjatywy Zranieni w Kościele - poinformowali jej autorzy. Prymas Polski abp. Wojciecha Polaka zachęcał do ich wywieszania przed kościołami. Prymas przypominał też księżom, że należy informować wiernych o możliwości kontaktu z telefonem wsparcia dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele.

Data publikacji: 23-05-2020