Czeka nas rewolucja w szczepieniach? Naukowcy z USA opracowują nową metodę

Tabletka wkładana pod język może zrewolucjonizować proces szczepień. Naukowcy z Minnesoty pracują nad nową metodą wprowadzania do organizmu białkowych preparatów. Może to pomóc w opracowaniu m.in. szczepionki przeciw HIV.


Inne artykuły

Samolot Ceausescu sprzedany na aukcji. Jest częścią "dziedzictwa narodowego"

Samolot byłego rumuńskiego dyktatora Nicolae Ceausescu został sprzedany na licytacji w Bukareszcie za 120 tys. euro - poinformował w piątek dom aukcyjny Artmark, organizator sprzedaży. Nowego właściciela ma także samochód wodza reżimu Paykan Hillman Hunter.

Data publikacji: 02-06-2021

Archeolog-amator znalazł obrazy w grobie z epoki kamiennej. Zmieniają nasze spojrzenie na historię

Płaskorzeźby przedstawiające jelenie odnalazł przypadkiem archeolog-amator w jednej z najbardziej znanych lokacji archeologicznych Szkocji w Dunchraigaig. Wzory pochodzą sprzed od czterech do pięciu tys. lat. Badacze są zaskoczeni, bo do tej pory uważali sztukę tamtego okresu za złożoną głównie ze wzorów geometrycznych. To prawdopodobnie najstarsze wizerunki zwierząt odkryte na wyspach.

Data publikacji: 02-06-2021

Burze z gradem. Ostrzeżenie dla czterech województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla mieszkańców części Pomorza, Kujaw, Wielkopolski oraz Lubuskiego. W tych rejonach Polski mogą wystąpić wieczorem burze z gradem.

Data publikacji: 02-06-2021

Umowa Kukiz'15-PiS. Maciejewska: ciasteczko zostało połknięte, będzie trawione przez miesiące

- Ciasteczko zostało połknięte i będzie przez następne miesiące trawione po to, żeby Jarosław Kaczyński wzmocnił swoją władzę nad Jarosławem Gowinem - tak o umowę programową między Kukiz15 a PiS komentowała w Debacie Dnia posłanka Lewicy Beata Maciejewska. Jarosław Sachajko (Kukiz15) podkreślał, że członkowie partii nie dostaną żadnych stanowisk w zamian za poparcie projektów rządu.

Data publikacji: 02-06-2021

"Bił przy każdej okazji. Przykładał brudne buty do twarzy". Historie ofiar przemocy domowej

Piekło w czterech ścianach, czyli ogromny problem przemocy domowej, często ukrywany przez lata przed światem. Pandemia i izolacja zamknęła ofiary w domach z oprawcami. Teraz pokrzywdzone kobiety zabierają głos i dzielą się tym, co musiały przeżywać. Ich historie zebrała Magdalena Gwóźdź w reportażu Raportu.

Data publikacji: 02-06-2021